Pracownicy mają coraz więcej zadań i obowiązków. Rozwiązaniem, które pomoże im je szybciej wykonywać jest nowy Xerox WorkCentre 7970, drukujący w czerni i kolorze do 70 str./min. Urządzenie A3 wyposażone jest w obszerne podajniki, które mogą pomieścić do 3000 kartek. Jest to więc idealna opcja dla środowisk intensywnie korzystających z dokumentów.

Z myślą o dużych grupach roboczych, które mają potrzebę tworzenia kolorowych dokumentów – takich jak prezentacje sprzedażowe czy marketingowe – WorkCentre 7970 oferuje technologię Digital Image Registration Control, która zapewnia pełną kontrolę nad nasyceniem i intensywnością barw. Urządzenie może produkować materiały na szerokiej gamie nośników o różnej gramaturze, pozwalając użytkownikom na tworzenie zaawansowanych dokumentów biznesowych.

W rozwiązaniu zastosowana została technologia Xerox ConnectKey. Dzięki niej dokumenty mogą być bezpiecznie drukowane, skanowane i przesyłane za pomocą faksu do repozytoriów w chmurze, biur i lokalizacji na całym świecie. Dla większego komfortu, WorkCentre 7970 został wyposażony w zdalny panel sterowania, który daje użytkownikowi możliwość sterowania drukarką z każdego miejsca, nie tylko w biurze, ale i podczas podróży.

„WorkCentre 7970 można podłączyć bezprzewodowo. Dzięki temu użytkownik ma pełną swobodę działania - może np. umieścić urządzenie w dowolnym miejscu, bez ponoszenia kosztów na dodatkową infrastrukturę sieci”

– mówi Leszek Bareja, Product Manager, Xerox Polska.

Urządzenie Xerox daje użytkownikom możliwość korzystania z najnowszych systemów zabezpieczeń. Zintegrowana technologia McAfee pozwala m.in. instytucjom rządowym, finansowym i medycznym na zapobieganie nieupoważnionemu dostępowi do danych.

WorkCentre 7970 posiada także certyfikat Mopria, który zapewnia możliwość natychmiastowego bezprzewodowego drukowania ze smartfonów, tabletów oraz innych urządzeń mobilnych bez konieczności konfiguracji dla każdego urządzenia z osobna, czy też angażowania administratora. Wystarczy jedynie znaleźć w sklepie internetowym bezpłatne oprogramowanie i zainstalować je na swoim urządzeniu.

„Aplikacja Mopria, którą można pobrać za darmo z Internetu, to bardzo duże ułatwienie dla osób, które pracują zdalnie. Dzięki niej mogą znaleźć na mapie w swoim urządzeniu mobilnym drukarki, które znajdują się w pobliżu, np. w hotelach, i wydrukować dokument, gdy tego pilnie potrzebują”

– dodaje Leszek Bareja.

WorkCentre 7970 jest standardowo wyposażony w funkcje optycznego rozpoznawania znaków pozwalającą na tworzenie plików PDF z możliwością wyszukiwania, tworzenia zabezpieczonych plików PDF oraz skanowania do poczty e-mail i sieci. Ponadto skanowanie jednoprzebiegowe umożliwia jednoczesne skanowanie lub kopiowanie obydwu stron dokumentu dwustronnego, co usprawnia te procesy.

Więcej informacji na temat technologii ConnectKey można znaleźć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=_fTtdTVj_qM&feature=youtu.be

Dostępność i ceny Urządzenie Xerox WorkCentre 7970 będzie dostępne w Polsce od połowy października 2014. Cena podstawowej konfiguracji to 32 000 pln netto

Nowy Xerox WorkCentre 7970 drukuje pierwszą stronę w zaledwie 6,9 sekundy
Nowy Xerox WorkCentre 7970 drukuje pierwszą stronę w zaledwie 6,9 sekundy, źródło: Xerox Polska

Źródło: Xerox Polska