Firma Grohe, światowy lider wśród dostawców luksusowej armatury łazienkowej, wybrała Xerox jako dostawcę usług zarządzania drukiem. Pozwoliło to firmie usprawnić procesy fakturowania, zwiększyło bezpieczeństwo dokumentów i zredukowało koszty druku o 25%, zmniejszając przy tym flotę urządzeń z 500 do 280.

Współpraca obejmuje biura Grohe Ameryce Północnej, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Portugalii i Szwajcarii. Xerox dostarcza analizy zachowań związanych z drukiem, projektuje i wdraża infrastrukturę IT oraz odpowiada za utrzymanie urządzeń i wymianę materiałów eksploatacyjnych.

W celu zagwarantowania bezpieczeństwa informacji, Xerox zapewnia wydruk poufny. Aby skopiować dokumenty lub odebrać wydruk, pracownik musi zeskanować swój identyfikator. Firma Grohe zredukowała ilość wydruków i związanych z nimi kosztów, ponieważ niepotrzebne wydruki są pomijane lub usuwane po określonym czasie.

„Zarządzanie informacją i dokumentami nigdy nie odgrywało aż tak istotnej roli jak obecnie. Firmy, które odpowiednio wykorzystują posiadane dane nie tylko oszczędzają, ale także budują silniejsze relacje z klientami. Poprzez trzystopniową strategię MPS, na którą składa się: audyt i optymalizacja, bezpieczeństwo i integracja oraz automatyzacja i uproszczenie pomagamy przedsiębiorstwom sprawnie realizować ich cele biznesowe"

– mówi Maciej Nuckowski, Dyrektor Działu Usług.

Xerox - wieloletni lider na rynku MPS łączy technologię oraz wiedzę z zakresu zarządzania dokumentami z procesami biznesowymi i usługami outsourcingu IT. Oferta firmy obejmuje rozwiązania dla biur przetwarzających dużą ilość informacji, które korzystnie wpływają na ich produktywność.

Źródło: Xerox Polska