Według raportu angielskiej firmy analitycznej Netcraft liderem sprzedaży certyfikatów Extended Validation w Polsce jest obecnie Unizeto Technologies. W listopadzie polskie Centrum Certyfikacji osiągnęło wyższy udział w rynku EV SSL niż VeriSign, GeoTrust czy Thawte.

Zgodnie z analizami zawartymi w badaniu Netcraft SSL Survey (szczegóły: http://www.netcraft.com/internet-data-mining/ssl-survey/), w listopadzie br. udział Unizeto Technologies w rynku certyfikatów EV SSL, wydawanych polskim firmom, wyniósł 29,88%. Tym samym osiągnęło wynik o 0,36% wyższy od VeriSign.

Statystyki zawarte w raporcie pokazują, że wzrost wykorzystania certyfikatów EV SSL Unizeto Technologies rośnie sukcesywnie od listopada 2012 roku. Przedsiębiorstwo zanotowało 50 procentowy wzrost sprzedaży certyfikatów EV SSL w ciągu 12 miesięcy.

Wyniki, które zawarte są w raporcie, pochodzą z obszernych comiesięcznych automatycznych analiz sieci pod kątem szyfrowania transakcji internetowych. Celem badania Netcraft SSL Survey jest dostarczanie informacji m.in. na temat tego, jak wiele firm przeprowadza szyfrowane transakcje przez Internet, o ile wzrosła liczba firm używających certyfikatów SSL w ciągu 12 miesięcy, jak dużo z nich stosuje certyfikaty EV SSL czy jakie są rozmiar i typ używanych kluczy publicznych. Raport zawiera dane statystyczne z uwzględnieniem ich pochodzenia.

Prezentacja udziału Centrów Certyfikacji w rynku certyfikatów Extended Validation w Polsce

Wyniki raportu: polskie firmy najczęściej wybierają certyfikaty EV SSL wydawane przez Unizeto
Opis grafiki: Analiza przedstawia liczbę stron polskich firm stosujących certyfikaty EV SSL, z podziałem na ich wydawców. Źródło: www.netcraft.com

Listopadowa aktualizacja zawiera ponadto liczbę stron posługujących się certyfikatami EV SSL od następujących Centrów Certyfikacji (kolejność alfabetyczna): Comodo, Domeny.pl, Entrust, GeoTrust, Thawte, Unizeto Technologies, VeriSign i innych.

Dane z raportu zostały udostępnione za zgodą firmy Netcraft.

EV SSL – certyfikaty typu Extended Validation. Służą do ochrony komunikacji użytkowników ze stroną internetową. Strona zabezpieczona certyfikatem EV SSL wyświetlana jest z zielonym paskiem adresu WWW w przeglądarce i dodatkowo z danymi jej właściciela.

Netcraft – angielski niezależny serwis internetowy świadczący usługi analityczne, http://www.netcraft.com.

Źródło: Unizeto Technologies