Perspektywy cyberbezpieczeństwa: technologie XXI wieku i bezpieczeństwo

HUAWEI, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), opublikował dokument poświęcony problemom cyberbezpieczeństwa w XXI wieku autorstwa Johna Suffolka, Dyrektora ds. Bezpieczeństwa w HUAWEI. Dokument zatytułowany „Cyber Security Perspectives: 21st century technology and security – a difficult marriage” przedstawia wpływ, jaki kwestie cyberbezpieczeństwa wywierają na technologie, światowy łańcuch dostaw i społeczeństwo.

Cyberprzestrzeń to nowy obszar, który stopniowo stał się „systemem nerwowym”, dzięki któremu i w którym operują społeczeństwa. W świecie, w którym ponad 87% społeczeństwa korzysta z telefonów komórkowych, problem cyberbezpieczeństwa jest globalnym wyzwaniem wymagającym rozsądnego i uniwersalnego rozwiązania.

Rządy, przedsiębiorstwa i konsumenci stają się coraz bardziej zależni od technologii wykorzystujących rozwiązania opracowane, zaprojektowane, zaprogramowane i wyprodukowane przez rożnych dostawców z całego świata, dlatego skala wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wzrasta wykładniczo.

- HUAWEI wierzy, że wszystkie zainteresowane strony – zarówno rządy, jak i branża ICT - muszą dostrzec, że bezpieczeństwo cybernetyczne to wspólny, globalny problem wymagający podejścia opartego na ocenie ryzyka, wymianie i wykorzystaniu najlepszych praktyk i międzynarodowej współpracy

– powiedział John Suffolk.

Ten dokument to krok w kierunku zwiększenia świadomości branży ICT na temat globalnych wysiłków HUAWEI w obszarze cyberbezpieczeństwa. Przedstawia on nasze spojrzenie na to, co rządy i firmy powinny zrobić, by sprostać światowym wyzwaniom bezpieczeństwa cybernetycznego.

Dokument „Cyber Security Perspectives: 21st century technology and security – a difficult marriage - w pdf

Źródło: Huawei