Na usługi centrum danych świadczone przez ATM S.A. zdecydowała się firma działająca w sektorze finansowym. Umowa została zawarta na wykorzystanie aż 25 proc. powierzchni w nowo powstałym obiekcie kolokacyjnym.

ATM S.A., właściciel i operator ogólnopolskiej sieci światłowodowej ATMAN oraz dostawca usług centrów danych w Polsce (świadczonych pod markami ATMAN i Thinx Poland), informuje o zawarciu dużego kontraktu na świadczenie usług kolokacyjnych. Nowym klientem Centrum Danych ATMAN jest kolejna już firma z sektora finansowego. Umowa ma charakter długoterminowy.

— Nawiązanie współpracy z nowym klientem zajmującym wysoką pozycję w swojej branży potwierdza obserwowany wzrost zainteresowania usługami kolokacyjnymi w Polsce. Coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie swoich zasobów do centrum danych, a ze względu na charakter usług umowy są zwykle zawierane na wiele lat. Klienci usług kolokacyjnych dostrzegają potrzebę optymalizacji kosztów związanych z utrzymywaniem swojej infrastruktury IT. Ponosząc mniejsze wydatki, jednocześnie uzyskują wyższe gwarancje stabilnego, nieprzerwanego działania swojego sprzętu w centrum danych. Dlatego doceniają oferowany przez nas standard usług, a także rzetelność i elastyczność w podejściu do klienta. Obecnie aż 97% naszych przychodów z usług kolokacyjnych ma charakter regularny, stały, wynikający z długoterminowych umów

— wyjaśnił Maciej Krzyżanowski, Prezes Zarządu ATM S.A.

Nowy klient ATM S.A. będzie korzystać z infrastruktury serwerowej i sieciowej serwerowni F4, która wkrótce zostanie oddana do użytku, powiększając metraż Centrum Danych ATMAN o 1000 m kw. netto.

—Umowa została zawarta na jedną czwartą całej dostępnej w tym budynku powierzchni kolokacyjnej. Ponadto prowadzimy intensywne rozmowy z innymi potencjalnymi klientami zainteresowanymi usługami kolokacyjnymi w tym obiekcie. Oceniamy, że tempo jego pełnej komercjalizacji będzie wyjątkowo szybkie

— dodał Maciej Krzyżanowski.

W planach rozwojowych ATM S.A. jest również budowa kolejnej serwerowni w ramach Centrum Danych ATMAN. Inwestycja powinna być ukończona w połowie 2015 roku i pozwoli umocnić pozycję spółki jako lidera polskiego rynku centrów danych.

Źródło: ATM S.A.