BMC Software zapowiedziało szereg innowacyjnych produktów, które w bezprecedensowy sposób, w pełni wykorzystują postęp w dziedzinie doznań użytkowników i tzw. crowdsourcingu do zapewnienia pracownikom całkowitej kontroli nad IT poprzez elegancki i intuicyjny interfejs mobilny.

Nowe produkty - BMC MyIT 2.0 i BMC AppZone 2.0 - wykorzystują technologie mobilne, społecznościowe i chmurę obliczeniową – czyli te technologie, które wg BMC, wraz ze zautomatyzowanym dostarczaniem usług, określają „Nową informatykę”. W miarę, jak przedsiębiorstwa coraz częściej zastępują fizyczne produkty i usługi tymi dostarczanymi cyfrowo (jak np. banki, które umożliwiają klientom zdeponowanie środków poprzez smartphone zamiast w placówce banku) – oczekiwania użytkowników w zakresie interakcji z technologią stały się bardzo wysokie. Tym samym działy IT poddane są presji na spełnienie tych oczekiwań. Nowe produkty BMC mają pomóc rozwiązać ten problem.

MyIT 2.0 umożliwia pracownikom szybkie rozwiązywanie najczęstszych problemów technicznych, uwalnia ich od konieczności wypełniania frustrujących formularzy, pozwala na wyszukiwanie odpowiedzi i informacji zgromadzonych poprzez crowdsoursing czy intuicyjne nawigowanie po zasobach. AppZone oferuje szybki i łatwy dostęp do zatwierdzonych aplikacji biznesowych – tych mobilnych, tych w chmurze, a także własnych i lokalnych.

Nowe produkty BMC zostały specjalnie zaprojektowane do zarządzania szeroką gamą usług cyfrowych nowej generacji, które dają pracownikom narzędzia, dzięki którym mogą oni zmaksymalizować swoją wydajność i kreatywność. Ich funkcjonalność służy także wzrostowi satysfakcji z pracy, produktywności i redukuje „Tarcie IT”. Menadżerowie IT mogą poświęcić swoją energię na proaktywne rozwiązywanie problemów o wyższych priorytetach, podczas gdy zwykłe operacje są zautomatyzowane.

“Produkty BMC drugiej generacji pozwolą organizacjom IT na wdrażanie nowych usług i technologii, które zadowolą użytkowników końcowych i zwiększą ich produktywność oraz konkurencyjność biznesu”

– powiedział Kia Behnia, CTO w BMC Software.

“Największe organizacje wiedziały już od dawna, że mobilne technologie społecznościowe są przyszłością IT. Jednak narzędzia, których musiały używać do osiągnięcia tego celu nie były przeznaczone do takich zadań. BMC zmienia to na zawsze. Nasze nowe produkty dają liderom IT możliwość fundamentalnego przeobrażenia samodzielnych działań użytkowników poprzez zaoferowanie im intuicyjnego rozwiązania wywodzącego się z oczekiwań wytworzonych przez Facebooka i Twittera”.

MyIT 2.0

MyIT 2.0 reprezentuje realny, olbrzymi skok naprzód w branży IT. To samoobsługowa aplikacja nowej generacji o całkowicie przeprojektowanym interfejsie użytkownika, zainspirowanym przez nowoczesne narzędzia społecznościowe. Odchodzi się w nim od formularzy i numerków, na rzecz prostego zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi oraz współdzielenia informacji poprzez komunikator online, wpisy społecznościowe i wiele innych możliwości. Czyni to przepływ informacji bardziej naturalnym i znacząco obniża koszty wsparcia, podwyższając jednocześnie satysfakcję użytkowników. MyIT 2.0 jest obecnie w fazie testów beta i będzie szerzej dostępny już w kwietniu b.r. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

AppZone 2.0

AppZone jest uniwersalnym magazynem aplikacji, który daje pracownikom łatwy dostęp do aplikacji mobilnych, własnych, udostępnianych w chmurze i tych desktopowych. Użytkownicy mogą komentować, oceniać i udostępniać aplikacje, które im się podobają, dając innym możliwość bezpośredniego ich pobierania. Dla IT, korporacyjny magazyn aplikacji, daje możliwość zdobywania, publikowania, zabezpieczania i zarządzania aplikacjami w całej organizacji. Więcej informacji: AppZone 2.0.

Źródło: CompFort Meridian Polska