Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław

11 marca w centrum konferencyjnym Stadionu Miejskiego we Wrocławiu odbyła się ogólnopolska premiera InsERT nexo – najnowszych systemów wrocławskiej firmy InsERT, która jest największym i jednym z najstarszych producentów oprogramowania dla małych i średnich firm w Polsce.

Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów dla firm

Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław
Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław

Wydarzeniu towarzyszyły spotkania i prezentacje, w których uczestniczyli przedstawiciele mediów oraz firm z całej Polski.

Nie lada atrakcję stanowił nexo monster truck. Uczestnicy spotkania mogli poczuć dreszczyk emocji zasiadając za jego kierownicą. Mieszkańcy miasta również mogli zobaczyć nietypowy pojazd - po południu wyruszył on w objazd po głównych ulicach Wrocławia. Premierowa gala zakończyła się koncertem zespołu L.Stadt.

Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław
Nexo monster truck

W ramach premiery InsERT nexo, w najbliższych tygodniach w 16 miastach Polski odbędą się kolejne spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami i mediami

InsERT nexo to nowa generacja programów największego, a zarazem jednego z najstarszych i najbardziej doświadczonych producentów oprogramowania dla MSP w Polsce. Przeszło 20-letnia praktyka w tworzeniu aplikacji dostosowanych do potrzeb rodzimych przedsiębiorców, ponad pół miliona sprzedanych licencji, ponad 300 tysięcy firm korzystających z produktów InsERT oraz nowoczesne podejście do projektowania, przyczyniły się do stworzenia InsERT nexo – systemów w szczególny sposób dbających o wygodę użytkowania. Nowoczesne rozwiązania interfejsowe sprawiają, że praca z programami linii InsERT nexo jest prosta i intuicyjna. Bogata funkcjonalność i zgodność z aktualnymi przepisami prawnymi zaspokajają potrzeby nowoczesnych przedsiębiorców i sprawiają, że prowadzenie biznesu staje się zwyczajnie łatwiejsze.

InsERT nexo to nowa architektura, system został napisany całkowicie od nowa - nie bazuje on na lini Subiekt GT. Z nowego systemu zostały wyeliminowane drobne niedogodności - znane użytkownikom linii Subiekt GT - która to została stworzona przeszło 10 lat temu. InsERT nexo jest dostosowany do nowych, innych potrzeb klientów.

Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław
Jarosław Szawlis - Prezez InsERT S.A. z Bożeną Szawlis - Wiceprezes Zarządu

– We współczesnej rzeczywistości gospodarczej systemy dla firm stały się nieodzownym narzędziem w prowadzeniu biznesu. Z naszych danych wynika, że około 70% polskich przedsiębiorstw korzysta z przynajmniej jednej aplikacji biznesowej. Często są one jednak przestarzałe i nieaktualne

– mówi Jarosław Szawlis, prezes InsERT S.A.

– Tworząc InsERT nexo, wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenia: miliony kontaktów z klientami, testów, konsultacji z partnerami. W efekcie powstało narzędzie mocno wsłuchane w potrzeby przedsiębiorców, także tych, którzy jeszcze nie wykorzystywali aplikacji biznesowych. InsERT nexo to kolejna szansa dla rozwoju polskich małych i średnich przedsiębiorstw, podobnie jak stworzony przez InsERT ponad 20 lat temu pierwszy Subiekt

– dodaje Jarosław Szawlis.

InsERT nexo to kompletny pakiet do zarządzania. W jego skład wchodzą zintegrowane ze sobą programy: Subiekt nexo, Rewizor nexo oraz Rachmistrz nexo.

Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław
Strona startowa Subiekt nexo

Subiekt nexo to program kompleksowo wspomagający sprzedaż. Zapewnia obsługę wszystkich typów dokumentów handlowych, wraz z rozbudowanym systemem zamówień, oraz sprawne zarządzanie gospodarką magazynową. Posiada rozbudowaną część finansową, dzięki której możliwe jest m.in. wykonywanie operacji kasowych, bankowych czy tworzenie raportów kasowych. Współpracuje z większością dostępnych w Pol­sce urządzeń zewnętrznych (kasy fiskalne, drukarki fiskalne, wagi etykietujące, czytniki kodów kreskowych). Subiekt nexo jest kolejną wersją Subiekta – najczęściej wybieranego na rynku systemu sprzedaży.

Rewizor nexo to system wspomagający prowadzenie pełnej księgowości, przeznaczony zarówno dla firm samodzielnie dokumentujących swoją działalność, jak i dla biur rachunkowych. Program umożliwia m.in. zaawansowaną obsługę planu kont, automatyczną dekretację dokumentów oraz elastyczną ewidencję finansów i rozrachunków.

Rachmistrz nexo to rozwiązanie dla firm prowadzących księgę przychodów i rozchodów lub rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Program ułatwia samodzielne dokumentowanie działalności przed­siębiorstwa, a także wspomaga pracę biur rachunkowych.

Systemy z linii InsERT nexo dostępne są również w wersji PRO, rozszerzonej o dodatkowe funkcjonalności. Programy wchodzące w skład pakietu InsERT nexo PRO charakteryzują się większą otwartością i elastycznością niż wersja podstawowa. Umożli­wiają zastosowanie specyficznych rozwiązań i dopasowanie ich do ponadstandardowych, indywidualnych wymagań użytkownika.

Systemy linii InsERT nexo współpracują z programem kadrowo-płacowym Gratyfikant GT oraz z programem wspomagającym sprzedaż w serwisach aukcyjnych Sello oraz umożliwiają przeniesienie danych z systemów Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, mikroGratyfikant GT, mikroSubiekt dla Windows. W ramach pakietu nexo dostępna jest usługa e-Archwizacji.

Użytkownicy InsERT nexo otrzymują możliwość aktualizowania systemów oraz archiwizowania swoich danych dzięki usługom e-Abonament i e-Archiwizacja, które pracują w chmurze na platformie Windows Azure. Zyskują także zdalny dostęp do analiz sprzedażowych i finansowych dzięki mobilnej aplikacji InsERT nexo LINK działającej na urządzeniach z systemem Windows Phone.

Funkcjonalny system finansowo-księgowy to komfort i konieczność

Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław
Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław

Nowa generacja programów przyciąga uwagę swoją wszechstronnością. Współcześni księgowi nie wyobrażają sobie pracy bez systemu komputerowego. Najważniejsze dla nich jest, by wykorzystywane narzędzie było w pełni pomocne, łatwe w obsłudze i wszechstronne. Nowa linia produktów InsERT, w szczególny sposób dba o wygodę użytkowania i efektywność pracy użytkowników. Bogata funkcjonalność i zgodność z aktualnymi przepisami prawnymi sprawiają, że prowadzenie księgowości i finansów firmy przebiega szybciej i sprawniej.

W firmach prowadzących księgę przychodów i rozchodów lub rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych prawdziwym wsparciem będzie Rachmistrz nexo. System pozwala na ujmowanie jednym zapisem wielu aspektów VAT, a także ewidencję podatku naliczonego oraz należnego, sprawne ewidencjonowanie remanentów, korekt kosztów uzyskania przychodów oraz korekt VAT. Specjalny serwis dekretacji dokumentów umożliwia dokonywanie opisów obrazów księgowych dokumentów wprowadzonych do systemu i ich automatyczną dekretację według zdefiniowanych schematów. Pracę z dekretowanymi dokumentami księgowy może dzielić na etapy, stosując statusy księgowe. Rachmistrz nexo umożliwia pełną obsługę finansów i rozrachunków oraz wiele innych standardowych i ponadstandardowych rozwiązań. Program ułatwia samodzielne dokumentowanie działalności przedsiębiorstwa, a także wspomaga pracę biur rachunkowych.

Pełna księgowość

Projektanci nowej linii stworzyli także program Rewizor nexo będący rozbudowanym narzędziem dla firm samodzielnie prowadzących pełną księgowość oraz dla biur rachunkowych. System umożliwia nie tylko zaawansowaną obsługę planu kont czy automatyczną dekretację dokumentów, ale również elastyczną ewidencję finansów i rozrachunków.

Księgowy ma możliwość dzielenia pracy na etapy – może korzystać z odpowiednich statusów dokumentów księgowych: „w przygotowaniu”, „zatwierdzony” i „zaksięgowany”, a w ramach okresu obrachunkowego stosować wstępne i ostateczne otwarcie oraz wstępne i ostateczne zamknięcie. Ma do dyspozycji elastyczny plan kont z obsługą kont kartotekowych i rozrachunkowych, a także intuicyjnie zorganizowane wprowadzanie dekretów oraz poleceń księgowania. Rewizor nexo obsługuje dekrety walutowe oraz umożliwia automatyczne generowanie wpisów do ewidencji VAT na podstawie zapisów na kontach. Rozbudowana obsługa rozrachunków pozwala m.in na zmiany trybu pracy z rozrachunkami: wspólny dla handlu i księgowości lub rozdzielny. Użytkownik ma również możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy pełną i uproszczoną księgowością z zachowaniem wszystkich historycznych danych.

Obsługa VAT

Wiele rozwiązań w systemach z linii InsERT nexo poświęconych jest ewidencji podatku VAT i złożonych operacji gospodarczych, takich jak zakupy zaopatrzeniowe i kosztowe czy różne rodzaje odliczeń. System obsługuje transakcje VAT krajowe, wewnątrzwspólnotowe, a także pozaunijne. Księgowy sprawnie rozliczy także VAT marżę, korektę VAT nieterminowych płatności, w tym ulgę „na złe długi”, oraz VAT naliczany po zapłacie, z wykorzystaniem rozliczeń rozrachunków. Zarówno Rachmistrz, jak i Rewizor nexo automatycznie wyliczy i dokona korekt deklaracji VAT-7/7K/7D i VAT-UE w trybie miesięcznym lub kwartalnym.

Premiera InsERT nexo – nowej generacji systemów zorientowanych na finanse i księgowość - Wrocław
Rewizor nexo - ewidencja VAT zakupu

Zarządzanie finansami w InsERT nexo obejmuje ewidencję operacji kasowych, bankowości elektronicznej oraz rozrachunków. Programy wchodzące w skład pakietu umożliwiają obsługę dowolnych form płatności: od przedpłat i płatności kartą, poprzez cesje i zaliczki pracownicze, aż po płatności odroczone i sprzedaż ratalną. Pakiet InsERT nexo dostępny jest również w wersji PRO, rozszerzonej o dodatkowe funkcjonalności. Systemy z linii InsERT nexo PRO charakteryzują się większą otwartością i elastycznością w porównaniu do wersji podstawowej. Umożliwiają zastosowanie specyficznych rozwiązań i dopasowanie ich do ponadstandardowych, indywidualnych wymagań użytkownika.

Systemy linii InsERT nexo współpracują z programem kadrowo-płacowym Gratyfikant GT oraz z programem wspomagającym sprzedaż w serwisach aukcyjnych Sello oraz umożliwiają przeniesienie danych z systemów Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, mikroGratyfikant GT, mikroSubiekt dla Windows. W ramach pakietu nexo dostępna jest usługa e-Archwizacji.

InsERT S.A. jest największym w kraju – pod względem liczby sprzedanych licencji – producentem oprogramowania dla biznesu. Strategia spółki polega na tworzeniu programów wysokiej jakości, które jednocześnie są przyjazne w użytkowaniu i na tyle uniwersalne, by mogły spełniać wymagania bardzo zróżnicowanych odbiorców. Dotychczas InsERT sprzedał ponad pół miliona licencji, a rozwiązania, które oferuje, były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych plebiscytach i rankingach. Oferta produktów obejmuje kompleksowe rozwiązania wspomagające zarządzanie małymi i średnimi firmami, począwszy od obsługi działu handlowego i gospodarki magazynowej, po programy z zakresu księgowości i finansów oraz systemy przeznaczone dla działów kadr i płac.

Historia firmy zaczęła się od Subiekta – jednego z pierwszych w Polsce komputerowych systemów obsługi sprzedaży, wykorzystywanego w większości firm rozpoczynających działalność w rodzącej się wolnorynkowej gospodarce. Twórcą Subiekta, do dziś najbardziej popularnego programu w swojej kategorii, był założyciel Insertu, Jarosław Szawlis.

Obecnie Subiekt jest częścią linii InsERT nexo – zintegrowanego pakietu programów do zarządzania, w którego skład wchodzą również: system finansowo-księgowy Rewizor nexo oraz system uproszczonej księgowości Rachmistrz nexo. Do najpopularniejszych produktów Insertu należą również systemy z linii InsERT GT – Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT (system kadrowo-płacowy) oraz Gestor GT (system zarządzania relacjami z klientami). Ponadto InsERT ma w ofercie m.in.: program do sprzedaży mobilnej – mobilny Subiekt, system wspomagający sprzedaż w serwisach aukcyjnych - Sello, system wspomagania decyzji Analityk, a dla firm średniej wielkości – system ERP Navireo.

Źródło: Redakcja