Firma Dell wprowadza nowy serwer klasy enterprise przeznaczony do realizacji wymagających zadań
Firma Dell wprowadza nowy serwer klasy enterprise przeznaczony do realizacji wymagających zadań

Firma Dell podała do wiadomości, że jej portfolio serwerów PowerEdge powiększyło się o nową jednostkę - Dell PowerEdge R920. PowerEdge R920 to serwer firmy Dell o aktualnie największej wydajności zapewniającej szybkie osiąganie wyników, sprawną adaptację do zmieniających się potrzeb biznesowych oraz wyższy poziom ogólnej niezawodności. Rozwiązanie to jest sztandarowym przykładem zaangażowania firmy Dell w proces dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które spełniają rosnące wymagania w zakresie wysokiej wydajności i skalowalności przy zachowaniu równowagi kosztowej.

PowerEdgeR920, oparty na nowych procesorach Intel E7, zapewnia optymalny dostęp do rozległych zasobów informacji rejestrowanych i przetwarzanych przez organizacje. Oferuje wyjątkowe możliwości radzenia sobie z obciążeniami o strategicznym znaczeniu, takimi jak planowanie zasobów(ERP), zarządzanie relacjami z klientami (CRM), e-commerce oraz bardzo duże bazy danych, w tym bazy danych przechowywanych w pamięci operacyjnej (in-memory). Dzięki połączeniu wyjątkowych cech pamięci operacyjnej z komponentami I/O i pamięci masowej, R920 stanowi idealne rozwiązanie dla środowisk, w których wydajność, możliwości rozszerzeń i niezawodność ogdrywają kluczową rolę.

Opracowanie PowerEdge R920 jest kolejnym przejawem zaangażowania firmy Dell w proces dostarczania klientom ekonomicznych rozwiązań o wysokiej wydajności i skalowalności. W najnowszym badaniu z obciążeniami SAP, R920 osiągnął:

  • Rekordowy wynik dla 4-gniazdowego serwera z systemem Linux w porównawczych testach wydajności, wśród 24150 użytkowników testujących serwer na aplikacji SAP SD w testach 2 etapowych.

  • 71%-wzrost wydajności w stosunku do poprzedniego najlepszego wyniku dla 4-gniazdowego E7-4800 w teście porównawczym z wykorzystaniem SAP SD.

  • Prawie identyczną wydajność w środowisku SAP jak poprzednia generacja serwerów 8-gniazdowych, dając klientowi nawet 50% oszczędności na licencjonowaniu oprogramowania.

W trakcie testów z obciążeniami Oracle, R920 wykazał następujące zalety:

  • Klienci przetwarzają dwukrotnie większą liczbę zapytań Oracle OLAP w porównaniu z konfiguracją serwera poprzedniej generacji, oraz w przypadku rozwiązania zoptymalizowanego pod kątem Dell Compellent Flash.

  • Ponad dwukrotnie większą przepustowość przetwarzania zestawów danych Oracle OLAP i dwukrotnie mniejszą latencję.

Ponadto serwer PowerEdge R920 wyróżnia się na tle innych rozwiązań takimi cechami, jak:

  • Szybsze uzyskiwanie wyników:Aplikacje mogą przetwarzać więcej transakcji w krótszym czasie dzięki nawet 60 rdzeniom mocy obliczeniowej. Dodano kilkanaście istotnych usprawnień w zakresie dostępu do danych, między innymi 8 napędów NVMe PCIe Express Flash o niskiej latencji/wysokiej wydajności, które znacznie przewyższają wydajność IOPS dysków wirujących, nowy kontroler RAID H730P PowerEdge (PERC), który ma dwukrotnie więcej pamięci cache i zapewnia nawet o 100% wyższą wydajność IOPS, oraz podwojono możliwości kontrolera PERC, co pozwala klientom zmaksymalizować wydajność większej liczby dostępnych napędów półprzewodnikowych (SSD).

  • Skalowalność na miarę wyzwań: Wyposażonego w 96 gniazd pamięci DIMM i nawet 24 lokalne napędy pamięci masowej, R920 jest tak zaprojektowany, aby można było go rozbudowywać się wraz z dynamicznym rozwojem firmy. Model R920 stanowi znakomite rozwiązanie do pracy z wielowątkowymi aplikacjami do obliczeń wysokowydajnych (HPC), które wymagają dużych ilości pamięci współdzielonej (kody przetwarzania wielosymetrycznego). Te „grube węzły” stanowią niezbędny element większości nowoczesnych systemów HPC zawierających aplikacje skalujące się w pionie (kontra skalujące się w poziomie). R920 wyposażony jest również we wtyczkę do zarządzania lub monitorowania środowiska HPC poprzez Nagios (konsola Linux). Klienci chcą uzyskać dla swoich aplikacji tak dużą wydajność procesora, jak to tylko możliwe i mając to na uwadze, firma Dell zintegrowała monitorowanie pozapasmowe bez zastosowania agentów, aby odnieść jak największe korzyści w zakresie wydajności.

  • Płynna praca: Dzięki wbudowanym funkcjom poprawy niezawodności, dostępności i możliwości serwisowania (RAS), takim jak Fault Resilient Memory firmy Dell i Run Sure Technology firmy Intel, R920 pozwala klientom zwiększyć pewność działania ich centrów danych. Nowa integracja pomiędzy oprogramowaniem OpenManage Essentials i Dell AppAssure, wraz z automatycznym, wbudowanym narzędziem wykonywania kopii konfiguracji serwera poprzez iDRAC z Lifecycle Controller, może również poprawić ciągłość serwisowania poprzez wsparcie techniczne dla całego zestawu sprzętu, systemu operacyjnego i aplikacji, tak aby klienci mogli spokojnie działać.

PowerEdge R920 będzie dostępny na całym świecie pod koniec tego kwartału.

Firma Dell wprowadza nowy serwer klasy enterprise przeznaczony do realizacji wymagających zadań
Firma Dell wprowadza nowy serwer klasy enterprise przeznaczony do realizacji wymagających zadań

Więcej na temat Dell PowerEdge R920 można przeczytać na blogu firmy Dell tutaj.

Źródło: DELL