MiCOM P139 – nowe, wielofunkcyjne zabezpieczenie i sterowanie  od Schneider Electric

Funkcje ochrony MiCOM P139 obejmują selektywne zabezpieczenie zwarciowe, zabezpieczenie od zwarć doziemnych oraz przeciążeniowe w systemach wysokiego i średniego napięcia. Dzięki swojej dużej funkcjonalności MiCOM P139 doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach. W systemach średniego napięcia, urządzenie można użyć jako zabezpieczenie i jednostka sterowania w polach liniowych i transformatorowych, baterii kondensatorów, silników i łączników szyn. W aplikacjach wysokiego napięcia, P139 może służyć do ochrony linii - jako zabezpieczenie ziemnozwarciowe, a do transformatorów - jako zabezpieczenie nadprądowe. Urządzenie pozwala na realizację następujących automatyk: SPZ, SCO, SZR, LRW, ZS, AWSC. W roli sterownika MiCOM P139 jest przeznaczony do sterowania maksymalnie 10 łącznikami, w tym wirtualnymi stacyjkami na panelu LCD.

Wygodny interfejs obsługi MiCOM P139 zapewnia prosty dostęp do nastaw urządzenia i bezpieczne sterowanie łącznikami, ograniczające stosowanie niedopuszczalnych operacji łączeniowych. Zapewniono wybór konfiguracji i blokad polowych spośród ponad kilkuset wcześniej zdefiniowanych, ale elastyczna i konfigurowalna logika urządzenia pozwala dostosować je do pracy, także w specyficznych układach użytkownika.

Rozwiązanie ma budowę modułową. Poszczególne moduły są umieszczone w aluminiowej obudowie i elektrycznie połączone poprzez szynę analogową oraz cyfrową. Najnowsza wersja MiCOM P139 oferuję rozszerzoną funkcjonalność. Urządzenie wyposażono w nowy procesor, a liczbę wejść zwiększono do siedemdziesięciu. Podwyższoną niezawodność gwarantują: redundantna karta ethernetowa i mocne styki 10 A.

MiCOM P139 – nowe, wielofunkcyjne zabezpieczenie i sterowanie  od Schneider Electric
MiCOM P139 – nowe, wielofunkcyjne zabezpieczenie i sterowanie od Schneider Electric

Źródło: Schneider Electric