ASUSTOR - serwery NAS  na 6, 3 oraz 2 dyski, a także dedykowane dla firm w obudowie rack na siedem dysków
ASUSTOR - serwery NAS na 6, 3 oraz 2 dyski, a także dedykowane dla firm w obudowie rack na siedem dysków

Podczas targów CeBIT 2014 w Hanowerze (10-14 marca br.), ASUSTOR zaprezentuje gamę serwerów NAS, w tym urządzenia 6-, 3- oraz 2-dyskowe, a także nowe, biznesowe modele w obudowie typu rack na 7 dysków twardych. Dodatkowo, AUSTOR zapowiada premierę systemu operacyjnego ADM 2.2, a wraz z nią, szereg nowych aplikacji, funkcji oraz możliwości.

ASUSTOR Inc., jeden z czołowych i najbardziej innowacyjnych dostawców sieciowych rozwiązań do przechowywania danych, zaprezentuje podczas targów CeBIT 2014 gamę funkcjonalnych serwerów NAS – modele na sześć, trzy oraz dwa dyski, a także dedykowane dla firm, nowe modele w obudowie rack na siedem dysków. Na stoisku firmy będzie można zapoznać się także z innowacyjną platformą ASUSTOR Portal oraz najnowszą wersją systemu operacyjnego ASUSTOR Data Master (ADM) 2.2. ASUSTOR Portal integruje możliwość odtwarzania multimediów w jakości HD, przeglądania stron internetowych oraz funkcje monitoringu wizyjnego. ADM 2.2 udostępnia natomiast szereg nowych mechanizmów i funkcji.

ASUSTOR stara się zapewnić użytkownikom unikatowe i kompleksowe rozwiązania, czego dowodem jest systematyczny rozwój systemu ADM. Wśród najnowszych, zaproponowanych przez ASUSTORA innowacji, znaleźć można opcje wyboru rozdzielczości, sterowanie zasilaniem, wybór własnego tła, wygaszacz ekranu i startową aplikację uruchamiającą ASUSTOR Portal. Niedawno zaprezentowana została także rewolucyjna funkcja MyArchive, która umożliwia łatwe wykorzystywanie dysków twardych jako wymiennych nośników z archiwalnymi danymi. Za pośrednictwem mechanizmu MyArchive, użytkownik może bez trudu umieścić w serwerze dysk z potrzebnymi plikami, a następnie wymienić go na inny, zawierający kolejny zestaw danych. Funkcja MyArchive przekłada się także na większą oszczędność energii, ponieważ nośniki z rzadziej używanymi plikami mogą być wyciągnięte z serwera, dzięki czemu nie muszą być stale zasilane. Co więcej, dysponując dodatkowymi zestawami do mocowania dysków w serwerze, użytkownicy mogą w nieograniczony sposób rozszerzać przestrzeń na dane, bez konieczności posiłkowania się zewnętrznymi obudowami, które niejednokrotnie potrzebują także dodatkowego zasilania.

ADM 2.2 dodaje funkcję Mój Komputer oraz podgląd miniatur plików w Eksploratorze Plików, co przekłada się na łatwiejsze zarządzanie i przeglądanie − z poziomu systemu ADM − zbiorów przechowywanych na lokalnym komputerze oraz na serwerze NAS. Uzyskujemy dzięki temu uniwersalną platformę gwarantującą kontrolę nad plikami tak w komputerze, jak i na serwerze. Użytkownicy sprzętu ASUSTOR z pewnością docenią także niedawno wprowadzoną aplikację Takeasy, umożliwiającą wygodne pobieranie filmów i playlist z takich serwerów online, jak YouTube, Vimeo, YouKu, Tudou i innych.

ADM 2.2 wprowadzi dodatkowo szereg innych funkcji i aktualizacji, w tym wsparcie mechanizmu Windows ACL, a także nowych aplikacji, m.in. Galerię Fotografii, umożliwiającą zarządzanie zdjęciami, a we współpracy z towarzyszącą, mobilną aplikacją AiPhoto (Android, iOS), także integrację z mediami społecznościowymi. W ADM 2.2 pojawi się także oczekiwana współpraca z chmurą Google Drive oraz HiDrive. Użytkownicy serwerów ASUSTOR otrzymają dostęp do zaktualizowanych lub nowych aplikacji, jak Surveillance Center, Download Helper (Pomocnik pobierania), Takeasy oraz ASUSTOR Portal. Surveillance Center zaoferuje możliwość dodania kolejnych, zakupionych licencji, rozszerzających liczbę obsługiwanych przez system kamer, z których podgląd może być prezentowany poprzez ASUSTOR Portal lub dedykowaną stronę internetową wraz z inteligentną analizą obrazu oraz funkcją patrolowania obszaru. Pomocnik Pobierania, zintegrowany z funkcją Takeasy, zwiększa wygodę pobierania strumieniowanych przez Internet filmów. Użytkownicy serwerów NAS ASUSTOR z serii 6 zyskają także dostęp do platformy YouTube TV poprzez ASUSTOR Portal.

ASUSTOR na targach CeBIT 2014:
Data: 10 marca (poniedziałek) – 14 marca 2014 r. (piątek)
Godzina: od 9.00 do 18.00
Stoisko: Hala 17, D23
Messegelände, 30521
Hanower, Niemcy