Schneider Electric nawiązał współpracę z PPH Cool - największym polskim dystrybutorem urządzeń klimatyzacyjnych. Współpraca dotyczy dystrybucji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych (w szczególności urządzeń klimatyzacji precyzyjnej), opartych na rozwiązaniach Uniflair, marki zakupionej przez koncern Schneider Electric.

Zawarta umowa niesie szereg korzyści dla obydwu stron. W wyniku współpracy, Uniflair zyska dodatkowe kanały dystrybucyjne, przez co zwiększy dostępność swoich produktów na polskim rynku. Ponadto, rozwinie sieć punktów serwisowych, dzięki czemu ułatwi dostęp do części zamiennych urządzeń klimatyzacyjnych. Z kolei PPH Cool, wzbogaci swoją ofertę oraz uzyska możliwość wdrażania sprawdzonych rozwiązań Uniflair u swoich klientów. Dodatkowo, ma szansę dotrzeć do nowych partnerów i klientów, wcześniej nie obsługiwanych oraz odbiorców już korzystających z rozwiązań chłodzenia precyzyjnego.

„Schneider Electric zawsze stara się pozyskiwać do współpracy wiodących na swych rynkach partnerów. Partnerstwo z PPH Cool wpisuje się w strategię systematycznego docierania do klientów poprzez kluczowych dystrybutorów.”

- mówi Sławomir Kubiczek, Dyrektor Sprzedaży rozwiązań chłodnictwa i klimatyzacji precyzyjnej, Schneider Electric.

„Rozszerzamy nasze kanały dystrybucyjne, dzięki czemu łatwiej nam dotrzeć i zaoferować klientom pełne spektrum najbardziej nowoczesnych rozwiązań”.

– mówi Dariusz Koseski, IT wiceprezes Business Schneider Electric.

„Doskonałe wyniki działu klimatyzacji PPH Cool w ostatnich latach potwierdzają, że decyzja o inwestowaniu w tym obszarze była właściwa. Dzisiaj jesteśmy przekonani, że związanie dalszych działań i inwestowanie w obszarze klimatyzacji precyzyjnej wspólnie z firmą Schneider Electric przyniesie kolejny impuls do rozwoju tego działu. Połączenie najlepszych rozwiązań i technologii Schneider Electric z wiedzą ekspercką i znajomością rynku lokalnego PPH Cool daje solidne podstawy do zbudowania układu partnerskiego, który z pewnością docenią najlepsi klienci w Polsce.”

– mówi Andrzej Żyła, Dyrektor Generalny PPH Cool.

Źródło: Schneider Electric