F-Secure wprowadza na rynek rozwiązanie służące zabezpieczaniu firmowych środowisk wirtualnych i chmurowych, które łączy najwyższe standardy ochrony z optymalną wydajnością. Security for Virtual and Cloud Environments uzupełnia produkty Client Security i Server Security, oferowane za pośrednictwem resellerów i dostawców usług zarządzanych.

Bezpieczeństwo, jak i wydajność są bardzo ważne

– mówi Dimitri Wiktorow, Dyrektor F-Secure odpowiedzialny za nowe koncepcje i technologie bezpieczeństwa dla klientów instytucjonalnych.

– Firmy nie powinny rezygnować z jednego kosztem drugiego. Właśnie dlatego postanowiliśmy wprowadzić na rynek rozwiązanie bazujące na uznanej i nagradzanej technologii, które charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Wyzwanie wirtualizacji

Elastyczność, oszczędności sprzętowe i efektywność działania sprawiły, że wirtualne przetwarzanie danych stało się standardem we współczesnym środowisku biznesowym. Jak wskazują wyniki badań, od 50 proc. do 75 proc. małych i średnich firm korzysta już z serwerów zwirtualizowanych. Wiele przedsiębiorstw planuje ich wirtualizację w ciągu najbliższych dwóch lat.

Do tej pory popularność serwerów i pulpitów wirtualnych nie znajdowała odzwierciedlenia w poziomie oferowanych zabezpieczeń. Firmy musiały wybierać pomiędzy rozwiązaniami bezpieczeństwa przeznaczonymi dla tradycyjnych środowisk fizycznych a systemami bez agentów, najczęściej opracowanymi na podstawie technologii dostawcy oprogramowania. Popularne rozwiązania bezagentowe – choć bezpieczne – mogą okazać się niedostatecznie skutecznym sposobem ochrony przed atakami internetowymi wykorzystującymi luki w zabezpieczeniach.

To, co najlepsze z dwóch światów

Rozwiązanie Security for Virtual and Cloud Environments firmy F-Secure chroni maszyny wirtualne działające zarówno w chmurach publicznych jak i prywatnych. Produkt zapewnia proaktywną analizę behawioralną i zabezpieczenia przed działaniem exploitów. Oba komponenty skutecznie identyfikują i blokują ataki złośliwego oprogramowania i kodu wykorzystującego luki w aplikacjach. Dzięki przeniesieniu procesów wyszukiwania szkodliwych programów na Serwer Skanowania i Oceny Reputacji uzyskana została najwyższa wydajność środowisk wirtualnych.

Rozwiązanie F-Secure umożliwia osiągnięcie oszczędności dzięki zwiększeniu wydajności wirtualnego środowiska przy zachowaniu dotychczasowych zasobów sprzętowych

– zwraca uwagę Wiktorow i dodaje:

Ponadto Security for Virtual and Cloud Environments pozwala firmom zmienić platformę wirtualizacji pulpitów lub serwerów bez konieczności wymiany produktów zapewniających bezpieczeństwo.

Obsługa wielu platform

Rozwiązanie może zostać w prosty sposób wdrożone w środowiskach wirtualnych, mieszanych i hybrydowych, obejmujących różnorodne kombinacje maszyn tradycyjnych jak i wirtualnych. Najnowszy produkt F-Secure nie wymaga hiperwizora, co pozwala zastosować go na wszystkich popularnych platformach wirtualizacji, takich jak VMware, Citrix czy Microsoft Hyper-V. Ponadto, wszystkimi elementami rozwiązania można centralnie zarządzać za pomocą jednego narzędzia – Policy Managera.

Więcej informacji na temat Security for Virtual and Cloud Environments znaleźć można tutaj

Źródło: F-Secure