Po niedawnym oficjalnym ogłoszeniu planów połączenia ze spółką Aiton Caldwell, DATERA SA prezentuje zapowiadane nowości w ofercie produktowej. W portfolio usług gdańskiej spółki technologicznej oraz operatora telekomunikacyjnego pojawiała się hostowana centrala telefoniczna IP PBX – Call-eX Cloud. Zmianom w ofercie produktowej towarzyszyło również uruchomienie nowej strony internetowej: www.datera.pl.

DATERA SA jest obecna na rynku telekomunikacyjnym od roku 2003. Firma znana jest przede wszystkim dzięki swoim rozwiązaniom dla przedsiębiorstw: centrali telefonicznej IP PBX – Call-eX oraz dla operatorów telekomunikacyjnych: systemowi klasy operatorskiej – Carrier-eX.

- „Nowości w naszej ofercie produktowej są naturalnym krokiem dalszego rozwoju. Śledzimy rynek telekomunikacyjny od wielu lat i staramy się na bieżąco oraz z wyprzedzeniem dopasowywać do obowiązujących trendów. Cloud Computing jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów usług w Polsce i na świecie. Przedsiębiorstwa coraz częściej, szukając przede wszystkim oszczędności, decydują się na korzystanie z usług w chmurze. Ten trend dotyczy również usług telekomunikacyjnych.”

– mówi Paweł Cacko, Dyrektor Sprzedaży DATERA SA.

Call-eX Cloud to usługa świadczona w modelu Software as a Service. W związku z tym nie jest wymagany zakup i instalacja jakiegokolwiek sprzętu. Oprócz typowych funkcjonalności dla centrali telefonicznej, usługa pozwala na korzystanie z aplikacji dedykowanych dla Call Center, Contact Center oraz IVR. Elementem wyróżniającym Call-eX Cloud na rynku jest kompleksowość rozwiązania. Call-eX Cloud jest oferowany wraz z obsługą ruchu telekomunikacyjnego, który realizowany jest z wykorzystaniem protokołu sygnalizacji SIP.

- „Call-eX Cloud sprawdza się w kilku różnych zastosowaniach. Przede wszystkim jako centrala telefoniczna, zapewniająca obsługę komunikacji głosowej w każdej firmie, a w szczególności w wielooddziałowych i rozproszonych geograficznie. To również świetna propozycja dla przedsiębiorstw posiadających rozproszone zespoły Call i Contact Center, niezależnie od ich liczebności. Co ważne z punktu widzenia ograniczania ponoszonych kosztów, usługa wspiera wielozmianowy system pracy konsultantów – przedsiębiorca ponosi opłaty abonamentowe tylko za aktywne konta, przy czym liczba utworzonych kont w systemie może być wielokrotnie większa.”

- zapewnia Paweł Cacko.

Model Software as a Service w którym świadczona usługa Call-eX Cloud pozwala na bardzo szybkie wdrożenie w każdej firmie. Konfiguracja inicjalna jest wykonywana przez Datera, natomiast zarządzenie i konfiguracja usługi odbywa się poprzez intuicyjny panel on-line, również przy wsparciu Biura Obsługi Klienta, które pracuje w trybie 24H/7.

- „Centrala telefoniczna Call-eX Cloud to kompleksowa usługa telekomunikacyjna, gotowa do użytku natychmiast po wdrożeniu. Nie wymaga wysokich, jednorazowych nakładów inwestycyjnych na zakup, instalację i utrzymanie fizycznego urządzenia. Wystarczy wybrać odpowiedni dla potrzeb firmy pakiet usług, który będzie opłacany w ramach miesięcznego abonamentu. Taka forma rozliczeń za świadczone usługi pozwala również i małym firmom na dostęp do zaawansowanych funkcjonalności telekomunikacyjnych.”

– dodaje Paweł Cacko.

W ofercie DATERY dostępne są rozwiązania już uznane na rynku, czyli serwer telekomunikacyjny IP PBX Call-eX oraz system klasy operatorskiej Carrier-eX. Ponadto DATERA jako firma technologiczna oferuje również zaprojektowanie i przygotowanie dedykowanych aplikacji i systemów telekomunikacyjnych wraz z integracją.

Wprowadzeniu zmian w ofercie towarzyszyło także uruchomienie nowej wersji strony internetowej: www.datera.pl.

Źródło: Aiton Caldwell