Wspólny projekt pozwoli przedsiębiorstwom przetestować rozwiązania informatyczne jeszcze przed ich wdrożeniem w środowisku produkcyjnym.

Unikatową cechą tego centrum jest możliwość sprawdzenia w działaniu nie tylko samych produktów HDS, ale kompletnych rozwiązań zaprojektowanych pod specyficzne zapotrzebowania i wyzwania biznesowe klientów. Z oferty HDS Solutions Center oraz WASKO mogą skorzystać również te firmy, które są zainteresowane oceną współpracy własnych aplikacji z rozwiązaniami Hitachi oraz przetestowaniem ich pod kątem wydajności.

„W odróżnieniu od wielu laboratoriów działających na naszym rynku, chcemy zaoferować naszym klientom możliwość przetestowania kompletnych rozwiązań. Z naszych obserwacji wynika, że firmy coraz mniej interesują się tym, co znajduje się na samym spodzie infrastruktury – w tym w warstwie sprzętowo-programowej. Przychodzą z konkretnym problemem biznesowym i są zainteresowani tym, w jaki sposób mogą osiągnąć najlepsze efekty”

– powiedział Jacek Bielecki, Ekspert IT w firmie WASKO S.A., odpowiedzialny m.in. za koordynację współpracy partnerskiej z HDS.

Jak wynika z doświadczenia firm WASKO i Hitachi Data Systems, przedsiębiorstwa w Polsce są szczególnie zainteresowane praktycznymi tematami, związanymi z zachowaniem ciągłości działania środowisk IT z wykorzystaniem zapasowego centrum danych, weryfikacją skuteczności nowych rozwiązań we własnym środowisku, czy też sposobami przyśpieszenia działania infrastruktury IT przy wykorzystaniu technologii Hitachi Accelerated Flash i dysków typu FMD.

Firma WASKO wyposażyła centrum kompetencyjne w pełną gamę produktów Hitachi Data Systems, między innymi w serwery typu blade (Hitachi Compute Blade), rozwiązania NAS (m.in. Hitachi High Performance NAS), platformy do archiwizacji danych (Hitachi Content Platform), pamięci masowe z serii Hitachi Unified Storage. Dzięki współpracy z dystrybutorem Avnet Sp z o.o. do testów mogą zostać użyte także pamięci masowe klasy enterpise (Hitachi Virtual Storage Platform, Hitachi Unified Storage VM). W połączeniu z autorskim oprogramowaniem WASKO, HDS i firm trzecich możliwe jest zbudowanie dowolnego rozwiązania dostosowanego do potrzeb każdego klienta.

„Ośrodek kompetencyjny HDS Solutions Center jest dla nas istotny także z innego powodu. Nasi obecni i potencjalni klienci mogą przetestować większość z rozwiązań HDS w jednym miejscu. Dotychczas demonstracja konkretnego produktu wymagała dodatkowych działań logistyczno-operacyjnych”

– powiedział Jarosław Raćkowicz, Channel Manager w polskim oddziale Hitachi Data Systems. –

„WASKO zadbało o to, aby konkretne rozwiązania były dostępne dla klientów natychmiast. Cieszymy się, że możemy współpracować z partnerem o tak wysokich kompetencjach, który stale inwestuje w jakość świadczonych przez siebie usług”.

HDS Solutions Center mieści się w centrali głównej firmy WASKO S.A. w Gliwicach. Dzięki oddziałom w Warszawie i Krakowie – udostępnionym do celów demonstracyjnych – klienci będą mogli również przetestować rozwiązania dla firm o rozproszonej strukturze, jak np. Hitachi Data Ingestor.

„Jesteśmy partnerem Hitachi Data Systems już od ponad 7 lat. Jesteśmy także partnerem technologicznym oraz autoryzowanym dostawcą usług serwisowych. Otworzenie wspólnego centrum kompetencyjnego to kolejny krok zacieśniania współpracy obu firm”

– powiedział Piotr Semik, Sales Manager w firmie WASKO S.A., odpowiedzialny za współpracę z Hitachi Data Systems.

Źródło: Hitachi Data Systems