Samsung prezentuje rozwiązanie KNOX podczas Mobile Security Forum
Samsung prezentuje rozwiązanie KNOX podczas Mobile Security Forum

Firma Samsung Electronics Polska zaprezentowała podczas konferencji Mobile Security Forum nowe narzędzia do zarządzania i zabezpieczania urządzeń mobilnych w oparciu o kompleksowe rozwiązanie Samsung KNOX. Zapewnia ono podwyższony poziom bezpieczeństwa zarówno na poziomie sprzętowym, jak i aplikacji, a w połączeniu z oferowanymi przez partnerów Samsung rozwiązaniami Mobile Device Management pozwala działom IT przedsiębiorstw na skuteczne wdrożenie zaawansowanych polityk BYOD, zgodnie z którymi pracownicy mogą korzystać z prywatnych urządzeń GALAXY do celów służbowych.

Samsung KNOX wprowadza koncepcję wydzielonego środowiska dla zatwierdzonych aplikacji firmowych, w obrębie którego mogą one przechowywać swoje dane. Aplikacje działające poza wydzielonym środowiskiem mają ograniczony dostęp do danych przechowywanych w pojemniku, objętych przez Samsung KNOX ochroną z poziomu systemu operacyjnego. Dane firmowe są chronione przed złośliwym oprogramowaniem i próbami wyłudzania poufnych informacji osobistych (phishingiem), jak również przed złamaniem zabezpieczeń przez hakerów w razie kradzieży bądź utraty urządzenia. W ten sposób zapewniona zostaje całkowita separacja prywatnej od służbowej części urządzenia.

Rozwiązanie Samsung KNOX jest preinstalowane we wszystkich urządzeniach GALAXY Note 3 i GALAXY Note 10.1 (Edycja 2014), zaś niedawno wprowadzona aktualizacja systemu Android Jelly Bean 4.3 pozwala z niego skorzystać także indywidualnym użytkownikom smartfonów GALAXY S III, GALAXY S4 i GALAXY Note II. Dodatkowo, oferuje ono pełną kompatybilność z powszechnie używanymi modelami infrastruktury korporacyjnej (np. MDM) oraz z sieciami VPN i usługami katalogowymi. Dzięki usłudze EAS (Exchange ActiveSync Server) firmowe aplikacje takie jak służbowa poczta, kontakty czy kalendarz mogą być zdalnie zarządzane przez dział IT firmy. Jest to istotne udogodnienie przedsiębiorstw chcących wdrożyć i realizować własne strategie BYOD (Bring Your Own Device).

Prezentując wspólnie z naszymi partnerami możliwości Samsung KNOX, chcemy przekonać polskich przedsiębiorców o tym, że dzięki technologii można pogodzić bezpieczeństwo danych z wygodnymi dla pracowników i zwiększającymi produktywność rozwiązaniami BYOD.

Bardzo nas cieszy fakt, iż nasi partnerzy, firmy Integrated Solutions oraz FancyFon zdecydowały się na opracowanie swoich rozwiązań zarządzania urządzeniami mobilnymi właśnie na bazie platformy Samsung KNOX. Jesteśmy przekonani, że zapewni ona firmowym działom IT zaawansowaną ochronę danych, a z drugiej strony zagwarantuje użytkownikom poszanowanie ich prywatności i oddzielenie treści własnych od służbowych.

– powiedział Łukasz Kosuniak, manager marketingu działu B2B.

Więcej informacji na temat Samsung KNOX można znaleźć na Samsung