World Economic Forum w raporcie z 2012 roku dokumentującym zagrożenia globalne umieścił ataki w cyberprzestrzeni na 4 miejscu wśród największych zagrożeń dla bezpieczeństwa i stabilności globalnej. NATO zidentyfikowało zagrożenia w cyberprzestrzeni jako jedno z czterech największych ryzyk i zagrożeń dla pokoju na świecie obok takich zagadnień jak: terroryzm, rozprzestrzenianie broni masowego zniszczenia i bezpieczeństwa energetycznego. Dlaczego tak się dzieje, jakie są tego przyczyny? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas tegorocznej edycji Cisco Secure.

W tym roku program jest wyjątkowo bogaty i ciekawy merytorycznie. Starannie dobrany sztab prelegentów pod przewodnictwem ekspertów z Cisco wypełni 2 dni konferencji serią wykładów i prezentacji, obejmujących tematyką najciekawsze i najbardziej aktualne strategie oraz manewry z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci. W trakcie spotkania uczestnicy poznają najskuteczniejsze sposoby obrony, rozpoznania i walki z zagrożeniami sieci. Podczas tej edycji dostępne będą dwie ścieżki – techniczna oraz konsultacyjna, która skupi się na bezpieczeństwie jako procesie.

Nowością w tym roku będzie między innymi miejsce, w którym odbędzie się konferencja – warszawskie Forty Sokolnickiego, XIX-wieczny trzon Twierdzy Warszawa. Historia i charakter tego miejscach doskonale korespondują z tematyką konferencji.

Wśród Partnerów konferencji znajdują się: Intel (Główny Partner Technologiczny), Lancope (Partner Technologiczny), Sevenet, Trecom, NextiraOne (Złoci Partnerzy), Q4Net, SafePlus (Srebrni Partnerzy).

Więcej informacji o konferencji oraz szczegółowy program dostępne na stronie www.ciscosecure.pl.

Źródło: Cisco