Firma Ruckus Wireless podczas największego w Ameryce Południowej wydarzenia sektora IT – targów Futurecom 2013 - zaprezentowała autorskie rozwiązania z zakresu Smart Wi-Fi

Futurecom 2013 to największe w Ameryce Południowej wydarzenia sektora IT. Podczas 3-dniowej imprezy, skupiającej największe firmy IT, odbyły się targi IT oraz kongres, w którym udział wzięli zarządzający spółkami takimi jak Mozilla, Ericsson, Huawei, Oracle czy Alcatel Lucent. Podczas wydarzenia firma Ruckus Wireless, Inc. (NYSE: RKUS) międzynorodowy dostawca rozwiązań Wi-Fi, zaprezentowała zaawansowane rozwiązania sieci bezprzewodowych. Dodatkowo firma wdrożyła sieć bezprzewodową dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Ruckus Wireless na swoim stanowisku zaprezentował rodzinę produktów i technologii SmartCell Architecture oraz szeroką gamę nowych operatorskich produktów Smart Wi-Fi. Wśród nich znalazły się elementy, które pozwalają dostawcom usług szybko i łatwo zwiększyć przepustowość połączeń. Ideą firmy jest zapobieżenie problemom związanym ze zwiększeniem zapotrzebowania na szybki transfer (spowodowanym rosnącą gęstością urządzeń oraz nowymi technologiami jak np. LTE).

Architektura Ruckus SmartCell to autorski sposób na tworzenie sieci Wi-Fi klasy operatorskich, które rozwiązują problem rosnącej gęstości urządzeń. Ruckus SmartCell oferuje liczne opcje integracji Wi-Fi, które najlepiej pasują do istniejącej infrastruktury operatorów MNO, MSO i telefonii naziemnej. W efekcie Ruckus SmartCell zapewnia dostawcom usług niezwykle skalowalny system, który umożliwia płynne przełączanie użytkowników między łącznością 3G/4G i Wi-Fi.

Na targach Futurecom wystawione zostały m.in. produkty i technologie Ruckus SmartCell takie jak:

  • Ruckus SmartCell™ Gateway (SCG) 200. Najbardziej skalowalny kontroler WLAN dostępny na rynku. SCG może obsługiwać 10 000 punktów dostępowych na jedną instancję w architekturze klastrowej. Jest on jedyną platformą z wbudowanymi funkcjami bramy 3GPP. Urządzenie posiada certyfikat WFA Passpoint gwarantujący poprawne działanie systemu HotSpot 2.0.

  • Seria Ruckus SmartCell 8800. Punkt dostępowy zaprojektowany specjalnie pod kątem problemów z przepustowością i lokalizacją, z jakimi zmagają się operatorzy komórkowi wdrażający sieci HetNet (sieci heterogeniczne) w gęstych środowiskach miejskich. Jest to pierwszy wysokowydajny, dwupasmowy zewnętrzny punkt dostępowy 802.11n ze zintegrowaną obsługą małych komórek LGE (lub 3G). Dzięki temu operator może zapewnić zarówno łączność Wi-Fi, jak i LTE (lub 3G)

  • Seria Ruckus ZoneFlex™ 7982. Seria ZoneFlex 7982 składa się z czterech nowych punktów dostępowych, które zapewniają dostawcom usług zwiększoną przepustowość i wydajność. Seria ZoneFlex 7782 oferuje unikatową kombinację wysokiej wydajności i elastyczności w eleganckich, niskoprofilowych, lekkich urządzeniach, które spełniają mechaniczne i estetyczne wymagania montażu na zewnątrz budynków.

  • Ruckus ZoneFlex 7781CM. Punkt dostępowy Ruckus ZoneFlex 7781CM zaprojektowany pod kątem operatorów wielu systemów (MSO) może być podwieszony na okablowaniu albo zamontowany na cokole, ścianie lub słupie. ZoneFlex 7781CM może zwiększyć wzmocnienie sygnału nawet o 6 dB i ograniczyć zakłócenia o 15 dB, co ma duże znaczenie w środowiskach o dużej gęstości sygnałów.

Dodatkowo na targach Futurecom wystawione zostały następujące produkty i technologie Ruckus Smart Wi-Fi do korporacyjnych sieci WLAN:

  • Ruckus ZoneFlex 7372. Jeden z najbardziej wydajnych dwustrumieniowych punktów dostępowych, gotowy do obsługi urządzeń mobilnych. Ten dwupasmowy (2,4 i 5 GHz) współbieżny punkt dostępowy 2x2:2 zaprojektowano pod kątem środowisk o dużym zagęszczeniu urządzeń mobilnych z aplikacjami zużywającymi dużo pasma i wrażliwymi na opóźnienia, takimi jak głos i wideo przez Wi-Fi. Access point oferuje klientom nawet 4-krotny wzrost wydajności, wzmocnienia sygnału i czułości odbioru Wi-Fi.

  • Ruckus ZoneFlex 7055. Dwupasmowy, współbieżny przełącznik ścienny jako pierwszy na świecie i jedyny w branży oferuje jednoczesne działanie w pasmach 2,4 i 5 GHz 802.11n Wi-Fi zintegrowane z bezprzewodową łącznością kratową. Dedykowany branży hotelarskiej przełącznik to eleganckie, niedrogie i dyskretne rozwiązanie, które wykorzystuje istniejącą infrastrukturę przewodową, a jednocześnie zapewnia szybką łączność Wi-Fi w celu dostarczania szerokiej gamy usług IP przez wirtualne sieci lokalne (VLAN).

  • Seria kontrolerów Ruckus ZoneDirector. Ruckus ZoneDirector 5000, 3000 i 1100 to inteligentne kontrolery sieci lokalnej, które oferują szeroką gamę funkcji do niezawodnego zarządzania siecią Wi-Fi, m.in. adaptacyjną bezprzewodową łączność kratową; zaawansowaną kontrolę dostępu użytkowników; automatyczne przekierowywanie ruchu; zintegrowane narzędzia do optymalizowania wydajności klientów Wi-Fi; eleganckie i proste funkcje gościnnego dostępu do sieci; wykrywanie nieautoryzowanych punktów dostępowych i zaawansowane zabezpieczenia Wi-Fi; elastyczne grupy WLAN; oraz rozbudowana obsługa uwierzytelniania.

Źródło: RUCKUS WIRELESS