Wyniki raportu zostaną opublikowane już na początku listopada.

Celem badania przeprowadzonego wśród małych i średnich firm w Polsce było przede wszystkim:

  • poznanie jak wygląda strefa IT w tym sektorze gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki serwerowej i kryteriów jakimi kierują się firmy podejmując decyzję o samodzielnym zarządzaniu serwerami lub o outsourcingu;

  • zbadanie postrzegania wpływu infrastruktury serwerowej, jaką dysponują firmy, na budowanie ich przewagi konkurencyjnej na rynku.

Opracowany raport ma pełnić funkcję edukacyjną. Będzie on powszechnie dostępny. Każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z wynikami badania, udostępnianymi nieodpłatnie, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Ponadto, raport zawierał będzie sekcję poradnikową. Będą to praktyczne narzędzia do bezpośredniego wykorzystania w każdej firmie MŚP. Na początku będą to dwa opracowania, następne w kolejnych miesiącach.

„Wiedzą, którą udało nam się pozyskać w czasie badania, chcemy dzielić się z rynkiem MŚP. Jego wyniki wyraźnie wskazują, że ten sektor ciągle potrzebuje informacji traktujących o zagadnieniach serwerowych z różnych punktów widzenia. Mamy nadzieję, że poznanie praktyk innych podmiotów z tego samego sektora, może być ciekawym doświadczeniem”

- mówi Sławomir Koszołko, Dyrektor ds. Strategii i Marketingu w GTS Poland.

"Nam natomiast, jako dostawcy usług centrum danych, pozwoli lepiej dostosować ofertę do potrzeb tych firm”

- dodaje.

Partnerem raportu jest firma badawcza PMR, posiadająca bogate doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym i IT. Patronat honorowy nad raportem objęło Ministerstwo Gospodarki, a także Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz e-Commerce Polska – Izba Gospodarki Elektronicznej.

Źródło: GTS