Firma HP poinformowała o wprowadzeniu w swoim programie Just Right IT rozszerzeń, umożliwiających partnerom handlowym skrócenie procesu sprzedaży dzięki uproszczeniu projektowania i wdrożenia rozwiązań obejmujących sieci, serwery i urządzenia pamięci masowej dla małych i średnich firm.

Aby zwiększać wydajność pracowników i zapewnić ciągłość biznesu, małe i średnie firmy muszą wprowadzać mobilność i wirtualizację. Jednakże w mniejszych firmach często brakuje wykwalifikowanych informatyków znających te zaawansowane technologie. Z tego powodu wiele małych i średnich przedsiębiorstw zwraca się do firm typu VAR (Value Added Reseller) o radę i pomoc we wdrożeniach. Firmy te powinny szybko określać potrzeby klientów i zaspokajać je za pomocą produktów i rozwiązań dostosowanych do ograniczonych możliwości budżetowych i kwalifikacji personelu.

Program HP Just Right IT umożliwia partnerom handlowym dostarczanie klientom właściwych rozwiązań informatycznych w odpowiednim czasie. Jego dwa kluczowe elementy, HP NetworkIT i HP Simply StoreIT, pozwalają na szybkie udostępnienie rozwiązań sieciowych i systemów pamięci masowej HP, dostosowanych do wielkości i kompetencji informatycznych klienta. Zapewnia to klientom z segmentu MŚP szybsze osiąganie przychodów i zwrotu z inwestycji.

HP NetworkIT zwiększa wydajność operacyjną partnerów oraz małych i średnich firm wykorzystujących technologie mobilne Program HP NetworkIT został opracowany z myślą o podstawowych wymaganiach komunikacyjnych małych firm oraz bardziej złożonych potrzebach firm średniej wielkości korzystających z rozwiązań mobilnych.

HP NetworkIT daje partnerom narzędzia, które przyspieszają realizację projektów. Narzędzia te są ukierunkowane na określone problemy w obszarach o kluczowym znaczeniu, takich jak firmowe sieci bezprzewodowe, zunifikowana komunikacja oraz ujednolicona infrastruktura. Program oferuje m.in. narzędzia do pozyskiwania klientów, szkolenia, instrukcje i materiały ułatwiające zwiększenie sprzedaży. Pierwsza oferta to HP Wireless Network Solution — proste, niezawodne i niedrogie rozwiązanie zapewniające małym i średnim firmom komunikację przez sieć przewodową i bezprzewodową. Najważniejsze korzyści dla klientów to:

  • Uproszczone zarządzanie za pomocą HP Intelligent Management Center (IMC) — zgodnego ze standardami systemu zarządzania sterowanego z jednej konsoli, który może obsługiwać ponad 6000 urządzeń ponad 220 dostawców(1), eliminując nawet 67% narzędzi do zarządzania.

  • Niskie koszty utrzymania dzięki HP Lifetime Warranty 2.0 — gwarancji, która obejmuje całodobową pomoc telefoniczną we wszystkie dni tygodnia przez trzy lata, eliminuje koszty ukryte, zmniejsza początkowe i bieżące wydatki na pomoc techniczną oraz koszty inwestycji w dodatkowe usługi serwisowe.

  • Niezawodność — nawet o 400% krótszy łączny czas przełączania awaryjnego, zapewniający ciągłość działania firmy(2).

HP Simply StoreIT pomaga partnerom i klientom działać efektywnie w środowisku zorientowanym na dane

HP Simply StoreIT przyspiesza projektowanie i sprzedaż rozwiązań, które zaspokajają obecne i przyszłe potrzeby klientów. Program oferuje szkolenia i narzędzia handlowe ułatwiające sprzedaż i wdrażanie nowatorskich rozwiązań, takich jak udoskonalona ostatnio macierz dyskowa HP MSA 2040.

Proste, skalowalne rozwiązania z rozbudowanymi zabezpieczeniami przeznaczone dla MSP

Nowe w programie HP Just Right IT są także elementy HP Small Business Solutions i HP Secure Access and Continuity Solutions.

HP Small Business Solutions to proste, atrakcyjne kosztowo pakiety obejmujące sieć, serwer i pamięć masową. Realizują podstawowe funkcje informatyczne i biznesowe, takie jak poczta elektroniczna, obsługa plików, drukowanie, dostęp do sieci i tworzenie kopii zapasowych.

Nowy moduł HP Secure Access and Continuity Solutions oferuje małym i średnim firmom wbudowane funkcje zapewniające bezpieczeństwo i ciągłość biznesu, które umożliwiają całodobowy dostęp do danych. Najważniejsze korzyści dla klientów to:

  • skrócenie czasu potrzebnego na czynności administracyjne związane z zarządzaniem szybkim wzrostem ilości danych — dzięki łatwym w obsłudze rozwiązaniom do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania po awarii, zoptymalizowanym pod kątem wirtualizacji;

  • zmniejszenie ryzyka biznesowego związanego z mobilnością i korzystaniem z prywatnych urządzeń do celów zawodowych (BYOD) dzięki zaawansowanym zabezpieczeniom i rozwiązaniom do zarządzania użytkownikami i urządzeniami mobilnymi;

  • poprawa efektywności oddziałów terenowych dzięki scentralizowanym narzędziom administracyjnym, optymalizacji przepustowości i skutecznej ochronie danych.

(1) Na podstawie przeprowadzonej przez HP wewnętrznej analizy konkurencyjności w oparciu o testy przełącznika Cisco Catalyst 3850.
(2) Na podstawie przeprowadzonej przez HP wewnętrznej analizy konkurencyjności w oparciu o testy. Tolly Report, „HP 2920 Switch Series: Competitive Performance, Power Consumption and TCO Evaluation versus Cisco Catalyst 2960-S and Cisco 3750-X Series (Przełączniki HP serii 2920: porównanie wydajności, zużycia energii i całkowitego kosztu posiadania z przełącznikami Cisco serii Catalyst 2960-S i Cisco serii 3750-X)”, luty 2013.

Źródło: HP