FileMaker, globalny lider łatwych w użyciu baz danych, nawiązał współpracę z Multishoring.info, polską firmą oferującą usługi rozwoju oprogramowania w modelu nearshoringowym. Współpraca ma umożliwić FileMaker rozwój społeczności programistów biegłych w rozwiązaniach tej firmy, a także zaspokoić rosnący popyt na aplikacje biznesowe na zamówienie oparte o platformę FileMaker.

Multishoring.info będzie oferował rozwój aplikacji biznesowych na platformie FileMaker w modelu nearshoringowym i offshoringowym. Usługi będą dostępne dla firm zrzeszonych w programie FileMaker Business Alliance (FBA), które potrzebują dodatkowych programistów znających rozwiązania FileMaker, a także bezpośrednio dla klientów FileMaker.

"Bardzo dynamiczne rozpowszechnienie się smartfonów i tabletów spowodowało olbrzymi wzrost zapotrzebowania na aplikacje biznesowe. Platforma FileMaker jest w samym centrum tego bumu, co w konsekwencji doprowadziło do wzrost popytu na programistów FileMaker i znacznego obciążenia naszych partnerów zrzeszonych w FileMaker Business Alliance. Dlatego bardzo się cieszymy, że nawiązaliśmy współpracę z firmą, która jest w stanie zaoferować usługi w dziedzinie rozwoju oprogramowania zarówno na rzecz naszych partnerów z FBA, jak i bezpośrednio dla klientów w Wielkiej Brytanii i Polsce"

– powiedział Tony Speakman, Dyrektor na Europę Północną w FileMaker.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z FileMaker. Miliony użytkowników, w tym osób prywatnych i największych na świecie firm, wykorzystuje oprogramowanie FileMaker do zarządzania, analizowania i udostępniania ważnych informacji. Jesteśmy dumni, że nasi programiści będą mogli pomagać im i ich klientom, pracując w efektywnym kosztowo modelu nearshoringowym” -

powiedział Andrzej Biesiekirski, CEO w Multishoring.info.

Źródło: Multishoring.info