Dnia 14 listopada w Hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się ósma edycja konferencji EMC Forum – największej, dorocznej konferencji organizowanej przez firmę EMC w Polsce. W tym roku hasłem przewodnim konferencji będzie „Zobacz jak chmura przyczynia się do transformacji IT, Big Data – biznes, a zaufanie przekształca chmurę”.

Zarządzanie i wykorzystanie biznesowe lawinowo przyrastającymi danymi, to jeden z najważniejszych problemów jakie stoją przed współczesnymi organizacjami, bez względu na wielkość czy też sektor w którym działają. Według badania IDC Digital Universe, mniej niż 20% danych jest właściwie chronionych, a przedsiębiorstwa wykorzystują w celach biznesowych mniej, niż 1% informacji, które mają do dyspozycji.

W programie konferencji znajdzie się wiele sesji i warsztatów poświęconych nowościom w dziedzinie przechowywania informacji, a także deduplikacji, wirtualizacji, archiwizacji i bezpieczeństwa infrastruktury IT.

W trakcie konferencji goście będą mogli skorzystać z vLabów, czyli wirtualnych laboratoriów „hands on”, znanych z konferencji VMworld i EMC World. Wirtualne laboratoria stanowią doskonałą okazję do przetestowania w środowisku demo chmury EMC takich produktów, jak VNX, VMAX, ViPR, Isilon, SRM Suite, VSPEX, Avamar, VPLEX, RecoverPoint czy Replication Manager.

Wśród uczestników Forum będą obecni specjaliści zajmujący się na co dzień infrastrukturą do zarządzania informacją w firmach różnych branż i wielkości, eksperci EMC i firmy partnerskie. Udział dla klientów jest bezpłatny

Sponsorami diamentowymi EMC Forum 2013 są firmy Cisco, VMware i Comtegra. Wśród złotych sponsorów tegorocznej konferencji znalazły się firmy VCE, Brocade, S4E. Srebrni sponsorzy to firmy Lenovo, Sevenet, B3System oraz Arrow.

Patronat medialny nad konferencją objęły Computer Reseller News, Computerworld, IT-Protech, IT Reseller, Komputer w firmie, Networld, Reseller News i Virtual IT.

Aktualne informacje na temat konferencji i jej programu można znaleźć na stronie http://poland.emc.com/forum2013

Wydarzenie w Polsce jest częścią serii EMC Forum, które odbywają się w 38 krajach regionu EMEA, w tym we Francji, Hiszpanii, Niemczech, RPA, republikach bałtyckich, Rosji, Ukrainie, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Podczas konferencji, swoje wystąpienia prowadzą wysokiej klasy prelegenci, a także prezentowane są studia przypadku, przedstawiające najnowsze wdrożenia rozwiązań EMC w firmach.

Adam Wojtkowski, dyrektor generalny firmy EMC w Polsce:

„Zmienia się nie tylko lawinowo przyrastająca ilość danych, ale też ich charakter. Większość nowo tworzonych danych, to informacje nieustrukturyzowane: pliki multimedialne, dokumenty w formie elektronicznej, zdjęcia, notatki itp. Ich efektywne wykorzystanie przez przedsiębiorstwa wymaga nowych metod i znacznie bardziej zaawansowanej technologii, niż kiedykolwiek dotąd. W tegorocznym EMC Forum przedstawimy szereg wskazówek i pomysłów dla firm, które chciałyby skutecznie i efektywnie wykorzystywać wielkie zbiory danych i przetwarzanie w chmurze. EMC Forum jest też doskonałą okazją do spotkania się z czołowymi ekspertami w dziedzinie technologii z Polski i z całego regionu EMEA”.

Źródło: EMC RSA