ClickAd, jedna z największych w Polsce firm zajmująca się marketingiem online, odnotowuje stały wzrost zainteresowania klientów swoimi usługami z zakresu marketingu cyfrowego. Infrastruktura serwerowa, z której korzystała firma do tej pory, nie była w stanie obsłużyć tak dużego przyrostu danych w sposób efektywny kosztowo. Po konsultacji z GTS, ClickAd zdecydował się na rozwiązanie wirtualne zapewniające elastyczność, skalowalność oraz wysoką wydajność nowej infrastruktury IT, które są niezbędne w przypadku tak znaczącego przyrostu danych. GTS zaprojektował unikalną hybrydę, będącą połączeniem chmury z dostępem do zasobów „na żądanie” oraz dedykowanych, wysokowydajnych macierzy pamięci masowej w jednym ze swoim centrów danych, posiadającym certyfikat ISO 27001. GTS zapewnił również dostęp do Internetu.

“Stanęliśmy przed wyzwaniem znalezienia elastycznego rozwiązania typu cloud, które pozwoli nam skutecznie wspierać rozwój naszej firmy, bez ponoszenia dodatkowych wydatków kapitałowych. GTS wdrożył środowisko hybrydowe, które nie tylko spełniło techniczne wymagania naszej architektury, ale również dostarczyło nam zasoby w modelu „pay as you grow” (PAYG), dając nam maksimum elastyczności”,

powiedział Maciej Teliszewski, Prezes ClickAd Group.

„Co więcej, mogliśmy przekazać ekspertom GTS całą odpowiedzialność za sprzęt, licencje oraz serwis, co pozwoliło nam w pełni skoncentrować się na naszej głównej działalności biznesowej”.

“Projektując rozwiązania chmurowe, bardzo istotne jest, aby zrozumieć główne potrzeby biznesowe klienta i zostać jego doradcą. Dlatego, podejmując współpracę z firmą ClickAd, staraliśmy się przede wszystkim poznać specyfikę jej działania. Na tej podstawie zaproponowaliśmy szyte na miarę rozwiązanie chmurowe, tak aby sprostać wyzwaniom biznesowym, przed którymi stanął klient”

podsumował Piotr Sieluk, Prezes GTS Poland.

„Ponadto, wdrożyliśmy środowisko testowe, aby ClickAd mógł najpierw przeprowadzić testy naszego rozwiązania w chmurze i upewnić się, że GTS jest właściwym partnerem”.

Źródło: GTS