GeoPost partnerem GTS
GeoPost partnerem GTS

GTS Central Europe (GTS) dostarczy Grupie GeoPost prywatną chmurę obliczeniową dla platformy Business Intelligence, która będzie dostępna w całej Europie. Nowa, 5-letnia umowa, to kamień milowy w długoterminowej współpracy firm GTS i GeoPost, europejskiego lidera w ekspresowej dostawie przesyłek dla klientów z segmentu B2B i B2C.

“Poszukiwaliśmy zaufanego i odpowiedzialnego partnera, który sprosta naszym restrykcyjnym wymaganiom technicznym oraz krótkim terminom wdrożenia projektu”

– powiedział Philippe Cassan, Dyrektor Bezpieczeństwa Informacji w GeoPost.

„GTS zaprojektował i wdrożył skalowalne, elastyczne oraz bezpieczne środowisko w chmurze o wysokiej dostępności. Dzięki niemu wydajność operacyjna naszej kluczowej aplikacji GeoTrack wzrosła”.

W Czechach, GeoPost korzysta ze zintegrowanego wachlarza usług GTS obejmującego infrastrukturę sieciową i centrum danych, rozwiązania IaaS oraz bezpieczeństwa. Wszystkie one wspierają systemy i aplikacje GeoTrack, których celem jest śledzenie danych związanych z międzynarodową dystrybucją przesyłek realizowaną przez GeoPost i jej spółki zależne. Nowe, super wydajne środowisko jest oparte o farmę wirtualnych maszyn oraz dedykowane rozwiązania hurtowni danych. Dzięki temu klienci GeoPost za pomocą indywidualnego konta, będą mieć dostęp do informacji o etapie dostawy w czasie rzeczywistym.

„Coraz więcej liderów IT jest zmuszonych do zarządzania i wspierania stale rosnącej liczby kluczowych aplikacji oraz zasobów. To powoduje, że firmy szukają rozwiązań chmurowych, które pozwalają na efektywne rozwijanie ich podstawowej działalności bez konieczności ponoszenia znaczących nakładów kapitałowych”

– mówi David Sita, Dyrektor Zarządzający, GTS Czech.

„DPD Czechy, oddział GeoPost, był długoletnim klientem GTS i jesteśmy bardzo zadowoleni z poszerzenia naszej współpracy biznesowej z Grupą GeoPost”.

Źródło: GTS