Aiton Caldwell i Platan podpisały umowę o współpracy dotyczącej wykorzystania technologii i sieci sprzedaży obydwu firm we wspólnie realizowanych projektach biznesowych. Na początek, na bazie central telefonicznych Platana oraz platformy telekomunikacyjnej Aiton Caldwell, powstaną dwie linie produktowe skierowane do klientów z sektora MSP. Pierwsza to Platan SIP trunk, czyli wielokanałowe łącze do komunikacji głosowej, zapewniające połączenia w ramach sieci VoIP – skierowana do firm posiadających centrale telefoniczne Platan oraz zainteresowanych ich nabyciem w systemie ratalnym wraz z usługą telekomunikacyjną. Druga to wirtualna centrala VPBX Platan Claudia – hostowane usługi telekomunikacyjne. Nowa oferta dostępna będzie jeszcze w tym roku.

„Rynek sprzedaży central telefonicznych zmienia się nieustannie wraz ze zmianami technologicznymi. Klienci poszukują kompleksowych ofert, dzięki którym będą mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych. Platan od lat elastycznie dostosowuje się do tych potrzeb. Dzięki współpracy z Aiton Caldwell, firmą znaną na rynku i gwarantującą najwyższy poziom usług, będziemy mogli znacząco wzbogacić naszą ofertę, odpowiadając na potrzeby dotychczasowych i nowych klientów”

– mówi Michał Tajsich, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w firmie Platan.

„Dla Aiton Caldwell duże znaczenie, obok wykorzystania sprawdzonych i znanych na rynku systemów Platana, będzie miało pozyskanie nowych kanałów sprzedaży. Platan dysponuje szeroką siecią doświadczonych integratorów. Dzięki nim technologia Aiton Caldwell dotrze do nowej grupy odbiorców”

– dodaje Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu Aiton Caldwell.

Z produktów Platana korzysta obecnie blisko milion Polaków, z sektora mikro i małych firm, a także urzędów, instytucji publicznych i służb mundurowych. Aiton Caldwell posiada 40-proc. udział w rynku VoIP w Polsce oraz obsługuje 2 proc. polskiego rynku MŚP. Dostarcza usługi i obsługuje połączenia ponad 140 tysięcy użytkowników.

Źródło: Aiton Caldwell