ZyXEL Communications, przedstawia nową serię dedykowanych rozwiązań zabezpieczających z funkcją firewall. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o klientach wymagających wysokiej wydajności sieci VPN (virtual private networks).

Nowa generacja urządzeń zabezpieczających VPN
Nowa generacja urządzeń zabezpieczających VPN, źródło: ZyXEL

Najnowsze modele urządzeń zabezpieczających ZyWALL 110, 310 i 1100 VPN wykorzystują szybszą technologię procesorów cztero- i sześciordzeniowych, osiągając najwyższy poziom wydajności. Wraz z przepustowością firewalli do 3,6 Gbps i szybkością połączeń VPN do 800 Mbps są idealnym rozwiązaniem dla mniejszych firm lub oddziałów chcących ustabilizować wiele bezpiecznych połączeń zdalnych.

Bezpieczeństwo połączeń

Najważniejszą cechą nowych urządzeń jest obsługa algorytmu Secure Hash Algorithm 2 (SHA-2), który umożliwia najbezpieczniejsze połączenia IP-Sec VPN dostępne w tej klasie urządzeń.

„Produkcja kolejnej generacji firewalli wyposażonych w wielordzeniowe procesory to odpowiedź firmy ZyXEL na rosnące zapotrzebowanie na urządzenia z obsługą szybkich i bezpiecznych połączeń zdalnych”.

– stwierdza Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager ZyXEL Communications -

„Ponieważ coraz więcej ludzi pracuje zdalnie, małe firmy poszukują rozwiązań do komunikacji VDSL bazującej na technologii światłowodowej. Potrzebują urządzeń oferujących bezpieczeństwo sieci, umożliwiających nawiązywanie szybkich i bezpiecznych połączeń VPN. Nasi klienci mogą mieć pewność, że najnowsze urządzenia ZyWALL VPN cechuje najlepsza wydajność bez żadnych ograniczeń i problemów z przepustowością”.

„W kwestii bezpieczeństwa ogromne znaczenie ma obsługa algorytmu Secure Hash Algorithm 2. Jest on najmocniejszym dostępnym kryptogamicznym algorytmem, a to gwarantuje, że połączenia zdalne są bezpieczne i godne zaufania. Najnowsze modele ZyWALLi idealnie nadają się do firm, które niekoniecznie potrzebują pełnej funkcjonalności bram zabezpieczających, ale chcą zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, wydajność i efektywność dla pracowników zdalnych.”

– dodaje Norbert Ogłoziński.

Dostępność Najnowsze modele zabezpieczające ZyWALL VPN są objęte pięcioletnią gwarancją wraz z bezpłatnymi aktualizacjami oprogramowania.

Seria ZyWALL VPN składa się z trzech modeli:

  • Podstawowa jednostka ZyWALL 110 oferująca przepustowość firewall do 1 Gbps i wydajność 300 Mbps dla połączeń IPSec VPN używających szyfrowania w standardzie AES. Urządzenie obsługuje do 50 tuneli VPN.

  • Bardziej rozbudowany model ZyWALL 310 obsługujący prędkość firewall do 2 Gbps i przepustowość VPN do 500 Mbps. Urządzenie umożliwia zestawienie do 200 połączeń VPN.

  • ZyWALL 1100 oferujący maksymalną wydajność firewall do 3,6 Gbps i prędkość połączeń VPN do 800 Mbps. Model obsługuje do 1000 tuneli IPSec.

Urządzenia zabezpieczające ZyWALL 110, 310 lub 1100 VPN są dostępne za pośrednictwem sieci dystrybucji ZyXEL: AB, Action, eD'system, RRC, Veracomp. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.zyxel.pl

Źródło: ZyXEL Communications