Poufne dane na szyfrowanych dyskach twardych, zabezpieczonych przed nieautoryzowanym dostępem - rozwiązanie dla polskich instytucji rządowych, urzędów publicznych i firm ceniących bezpieczeństwo informacji

Firma EPA Systemy została oficjalnym dystrybutorem w Polsce firmy DataLocker, amerykańskiego producenta rozwiązań do bezpiecznego przechowywania danych. Wprowadzona na rynek oferta obejmuje zewnętrzne dyski twarde USB o specjalnej konstrukcji, wyposażone w ekran dotykowy, umożliwiający zaprogramowanie i wykorzystywanie kodu PIN jako metody identyfikacji. Dostępne są także modele z czytnikiem zbliżeniowym RFID i indywidualną kartą użytkownika, oferujące dodatkową (poza kodem PIN) metodę autentykacji dostępu. Zapisywane na urządzeniach dane są szyfrowane sprzętowo kluczem AES256bit. Dyski DataLocker mogą pracować z komputerami zarządzanymi systemami operacyjnymi Mac, Linux oraz Windows.

- Dyski DataLocker to urządzenia sprawdzające się szczególnie w instytucjach rządowych, urzędach publicznych i firmach, które muszą przechowywać poufne lub niejawne dane, wymagające szczególnego zabezpieczenia. Wprowadzone na polski rynek modele gwarantują to na wielu płaszczyznach – zarówno poprzez szyfrowanie zapisywanych danych, jak i za pośrednictwem zaawansowanych metod autoryzacji użytkownika

– wyjaśnia Paweł Premicz, prezes zarządu EPA Systemy.

Wysoki poziom bezpieczeństwa danych przechowywanych na dyskach twardych DataLocker idzie w parze z relatywnie prostą obsługą urządzeń. Konfiguracja, szyfrowanie i korzystanie z przenośnych dysków DataLocker nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania. Urządzenie wystarczy podłączyć przewodem USB (standard USB 3.0, kompatybilny z USB 2.0) z komputerem i na ekranie dotykowym podać osobisty kod PIN oraz – w przypadku wybranych modeli – dokonać identyfikacji poprzez kartę użytkownika. Wirtualna klawiatura na ekranie LCD oferuje specjalny mechanizm, który nie pozwala na odblokowanie urządzenia poprzez próby odgadnięcia kodu PIN, prowadzone na podstawie odczytu odcisków palców z ekranu LCD lub analizy nagrań wideo.

Mobilny charakter dysków pozwala na ich przechowywanie poza godzinami pracy instytucji – przykładowo – w kasach pancernych. Dyski są także doskonale zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz odporne na próby włamania, włączenie z funkcją autodestrukcji w przypadku próby naruszenia integralności. Użytkownik może także skorzystać z trybu samozniszczenia przechowywanych danych, który usunie zapisane pliki w przypadku kolejnych prób nieautoryzowanego dostępu.

W bieżącej ofercie EPA Systemy znajdują się modele dysków twardych DataLocker wyposażone w dyski klasyczne o pojemności do 1TB oraz wersje z dyskami SSD o pojemności do 128GB. Każda wersja może być opcjonalnie wyposażona w czytnik RFID.

Więcej informacji na stronach: Datalocker oraz www.profipc.pl/datalocker/

Źródło: EPA Systemy Sp. z o.o.