HP pomogło wytwórni DreamWorks Animation przy tworzeniu filmu animowanego Turbo

HP poinformowała, że wytwórnia filmowa DreamWorks Animation wykorzystała technologię HP przy tworzeniu nowoczesnej animacji w swoim najnowszym filmie pt. „Turbo”, który wchodzi na ekrany polskich kin 27 września.

Przy produkcji filmu wykorzystane zostały m.in. Infrastruktura konwergentna HP obejmująca serwery, pamięci masowe, rozwiązania sieciowe, usługi i oprogramowanie do zarządzania, infrastrukturę HP Converged Cloud, a także stacje robocze i drukarki HP. To kompletne portfolio produktów i rozwiązań HP pozwoliło wytwórni DreamWorks Animation na przetwarzanie ogromnych ilości danych, zapewniając niezrównaną jakość obrazu i wysoką moc obliczeniową niezbędną do tworzenia filmów animowanych z innowacyjną grafiką komputerową.

„Strategiczny sojusz z HP zapewnił nam wysoką moc obliczeniową, ciągłą dostępność oraz usprawnione funkcje zarządzania, niezbędne do przedstawienia historii ślimaka Turbo, marzącego o zostaniu najszybszym kierowcą rajdowym na świecie”

— powiedział Derek Chan, dyrektor ds. globalnych operacji technicznych w firmie DreamWorks Animation.

„Dzięki szerokiej ofercie HP w zakresie infrastruktury konwergentnej nasi artyści mogli stworzyć obraz najwyższej jakości”.

Stacje robocze i rozwiązania sieciowe HP zapewniają wysoką wydajność

Wytwórnia DreamWorks Animation wykorzystała moc stacji roboczych HP Z do przedstawienia emocji podczas rajdu Indy 500, na którym ślimak Turbo, na oczach 500 000 kibiców porusza się z prędkością ponad 350 km na godzinę po torze będącym repliką toru Indianapolis Motor Speedway.

Stacje robocze HP Z800 i Z820, wyposażone w procesory Intel® Sandy Bridge Xeon® E5, pozwoliły artystom wykonywać iteracje o 50% szybciej niż umożliwiały to poprzednie stacje robocze oraz wprowadzać skomplikowane ujęcia i efekty specjalne. W nocy moc obliczeniową procesorów wykorzystywano do renderowania, które podczas produkcji filmu pochłonęło wiele milionów godzin przetwarzania.

Oprogramowanie HP Remote Graphics — bezpłatne narzędzie zintegrowane ze stacjami roboczymi HP — pozwoliło animatorom efektywniej pracować w zespole dzięki wyświetlaniu koncepcji i zasobów na jednym ekranie. Z kolei rozwiązania wchodzące w skład oferty HP FlexNetwork pozwoliły wytwórni DreamWorks Animation zwiększyć wydajność, zminimalizować opóźnienia w przesyłaniu danych między studiami na całym świecie oraz zapewnić ciągłą dostępność w celu skrócenia czasu renderowania i odświeżania oraz zwiększenia produktywności animatorów.

Rozwiązania sieciowe HP dały animatorom dostęp do centralnego repozytorium zasobów oraz usprawniły współpracę dzięki łatwemu udostępnianiu i pobieraniu zasobów we wszystkich lokalizacjach. Niezawodna infrastruktura sieciowa umożliwia zespołom kreatywnym pracę w dowolnym miejscu i czasie.

Funkcja ta była o tyle istotna, że prace przy produkcji filmu trwały jednocześnie w studiach położonych w odległych od siebie lokalizacjach — od Glendale i Redwood City w Kalifornii po Bangalore w Indiach.

Usługi i serwery HP Converged Cloud zwiększają skalowalność i moc obliczeniową

Produkcja filmu „Turbo” wymagała 75 mln godzin renderowania w celu stworzenia w pełni gotowych obrazów, w tym 32 samochodów biorących udział w rajdzie Indy 500 oraz 32 mln instancji z postaciami z tłumu, co stanowi rekord wśród dotychczasowych filmów wytwórni DreamWorks Animation.

Wytwórnia DreamWorks Animation korzystała z usług HP Enterprise Cloud Services, w ramach których udostępniana jest niezawodna i skalowalna infrastruktura oparta na chmurze, oferująca dodatkową moc obliczeniową potrzebną do jednoczesnego renderowania 10 filmów z grafiką komputerową. Dzięki usługom HP Enterprise Cloud Services, stanowiącym część oferty HP Converged Cloud, wytwórnia DreamWorks Animation była w stanie spełnić rosnące wymagania biznesowe bez zwiększania powierzchni swoich centrów przetwarzania danych.

Aby zaspokoić potrzeby w zakresie renderowania przy tworzeniu filmu „Turbo”, wytwórnia DreamWorks Animation wykorzystała niezawodne serwery HP ProLiant Generation 8 (Gen8) o dużej mocy obliczeniowej. Zastosowanie serwerów HP pozwoliło zwiększyć wydajność renderowania o ok. 40% oraz wydajność w przeliczeniu na wat o ok. 42%(1). Pozwoliło to wytwórni DreamWorks Animation renderować przeciętnie 500 000 zadań dziennie, zapewniając odpowiednią moc obliczeniową do zakończenia produkcji w terminie.

(1) Na podstawie wewnętrznych danych projektowych HP i DreamWorks Animation.

HP pomogło wytwórni DreamWorks Animation przy tworzeniu filmu animowanego Turbo
HP pomogło wytwórni DreamWorks Animation przy tworzeniu filmu animowanego Turbo

Źródło: HP