Samsung KNOX dostępny dla użytkowników indywidualnych i biznesowych
Samsung KNOX dostępny dla użytkowników indywidualnych i biznesowych

Samsung Electronics Co, Ltd., ogłosił udostępnienie usługi Samsung KNOX, będącej kompleksowym rozwiązaniem, które zapewnia podwyższony poziom bezpieczeństwa zarówno na poziomie sprzętowym, jak i aplikacji i jest dostępne dla klientów biznesowych oraz indywidualnych. O jakości Samsung KNOX świadczy m.in. fakt, że Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zatwierdził używanie w swoich sieciach urządzeń korzystających z tego rozwiązania.

Samsung KNOX wprowadza koncepcję “kontenera", czyli wydzielonego środowiska dla zatwierdzonych aplikacji, w obrębie którego mogą one przechowywać swoje dane. Aplikacje działające poza wydzielonym środowiskiem mają ograniczony dostęp do danych przechowywanych w kontenerze, objętych przez Samsung KNOX ochroną z poziomu systemu operacyjnego. Dane użytkownika są chronione przed złośliwym oprogramowaniem i próbami wyłudzania poufnych informacji osobistych (phishingiem), jak również przed złamaniem zabezpieczeń przez hakerów w razie kradzieży bądź utraty urządzenia.

Pierwotnie Samsung udostępnił na początku tego roku usługi Samsung KNOX wyłącznie dla przedsiębiorstw. Przekazano w ten sposób do działów IT tak bardzo potrzebną im szeroką kontrolę, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej prywatności pracowników i komfortu użytkowania przez nich osobistych urządzeń. Od tego czasu Samsung poszerzył zakres usług bezpieczeństwa, co pozwoliło użytkownikom na samodzielne uruchamianie wydzielonych środowisk bez angażowania działu IT i przechowywanie w kontenerze ważnych osobistych zdjęć bądź materiałów wideo bez obaw, że wyciekną one wskutek złamania zabezpieczeń przez hakera. Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z niego do przechowywania aplikacji biznesowych oraz takich danych, jak służbowa poczta, kontakty oraz kalendarz, umożliwiając działowi IT na zarządzanie całością za pośrednictwem usługi EAS (Exchange ActiveSync Server). Połączenie wszystkich tych funkcji czyni Samsung KNOX idealną platformą dla inicjatyw BYOD (Bring-Your-Own-Device to work).

Poszerzając dostępny pakiet zabezpieczeń i usług, Samsung KNOX dowodzi silnego zaangażowania firmy Samsung w dostosowywanie naszych urządzeń do wymogów stawianych przez inicjatywy BYOD – powiedział dr Injong Rhee, Senior Vice President KNOX Business Group w Samsung Electronics. Bardzo nas cieszy, że Samsung KNOX zapewni zaawansowaną ochronę tak danych, jak i prywatności zarówno przedsiębiorstwom, jak i klientom indywidualnym. Dostępność Samsung KNOX dla klientów indywidualnych przyśpieszy proces adopcji urządzeń Samsung w ramach BYOD, ponieważ klienci zaangażowani we współtworzenie naszej marki będą mogli łatwo i za darmo zapoznać się z nowym systemem.

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zatwierdził urządzenia korzystające z Samsung KNOX do użytku w swoich sieciach. Samsung KNOX będzie dostępny dla wszystkich przyszłych smartfonów i tabletów Samsung, przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników, w tym na GALAXY Note 3 i GALAXY Note 10.1 (Edycja 2014). Plan wprowadzenia usługi Samsung KNOX dla urządzeń już obecnych na rynku, takich jak GALAXY S III, GALAXY S4 i GALAXY Note II zostanie wkrótce podany do publicznej wiadomości.

Więcej informacji na temat Samsung KNOX można znaleźć na www.samsungknox.com

Źródło: Samsung