Zawarcie umowy poszerzyło ofertę Arrow ECS o zaawansowane rozwiązania dla dużych firm oraz tych z sektora MŚP. Acronis zyskał natomiast szansę na dotarcie do kolejnych klientów.

Arrow ECS, wyspecjalizowany dystrybutor IT oferujący rozwiązania klasy korporacyjnej, podpisał umowę dystrybucyjną z marką Acronis, dostawcą rozwiązań do ochrony i odzyskiwania danych w przypadku awarii. Na podstawie zawartego porozumienia Arrow ECS uzyskał status autoryzowanego dystrybutora.

Zawarte porozumienie niesie szereg korzyści dla obydwu stron. Arrow ECS dzięki podpisanej umowie wzbogacił swoją ofertę. W zamian za to Acronis uzyskał dostęp do sprawdzonych zespołów Arrow ECS, które z sukcesem sprzedają podobne produkty. Dodatkowo ma szansę dotrzeć do partnerów i klientów, których wcześniej nie obsługiwał, oraz odbiorców, którzy posiadają rozwiązania VMWare

– powiedział Marcin Reczyński, dyrektor działu CBU w Arrow ECS.

Umowa obejmuje sprzedaż wszystkich produktów z portfolio firmy Acronis, a w szczególności oprogramowanie do backupu oraz dla urządzeń mobilnych. Oferta skierowana jest do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Firma chce również dotrzeć do klientów enterprisowych, którzy posiadają rozwiązania VMWare.

Nawiązanie przez dystrybutora współpracy z nowym dostawcą to także szansa na lepsze wyniki dla resellerów. Mają oni teraz dostęp do rozwiązań firmy Acronis. Dodatkowo Arrow ECS chce zaproponować im promocyjne oferty łączone. Dzięki nim integratorzy będą mieli możliwość przedstawienia swoim klientom kompleksowej oferty. Resellerzy mogą się również spodziewać dodatkowych szkoleń i warsztatów organizowanych przez Arrow ECS. Poza tym zostaną im zapewnione konsultacje ze strony specjalistów do spraw licencjonowania, wsparcie techniczne oraz pomoc przy obsłudze klienta końcowego.

Rozwiązania Acronis są już dostępne w ofercie Arrow ECS.

Źródło: Redakcja