Rozwiązanie Server Access for StruxureWare™ Data Center Operation umożliwia znaczne obniżenie wydatków, dzięki wyeliminowaniu potrzeby zakupu nowego sprzętu oraz uproszczeniu dostępu, procesu usuwania błędów i kontroli wielu serwerów i innych zasobów IT.

Schneider Electric, zaprezentował pionierskie oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą centrów danych z funkcją dostępu do serwerów bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Nowy element pakietu StruxureWare™ Data Center Operation opiera się na technologii Virtual Gateway firmy Intel®, zapewniając pełen dostęp serwerów w każdym momencie pracy wraz z możliwością zdalnego wyłączania i ponownego włączania urządzeń.

“Intel i Schneider Electric łączą infrastrukturę z systemami IT, oferując vKVM (virtual keyboard video mouse) i DCIM (data center infrastructure management) w jednym, zintegrowanym pakiecie oprogramowania”

- komentuje Jennifer Koppy, menadżer w zespole ds. trendów i strategii technologii centrów danych w IDC.

“Wirtualizacja i technologia chmury pozwalają uniezależnić systemy informatyczne od fizycznej infrastruktury i dodawać nowe procesy tak łatwo, jak uruchamia się maszyny wirtualne. Powiązanie sprzętu ze sferą IT – które staje się możliwe dzięki zastosowaniu StruxureWare for Data Centers – ma zasadnicze znaczenie, ponieważ zwiększona eksploatacja serwerów wpływa na systemy zasilania, chłodzenia i łączności, odbijając się na ogólnej sprawności i wydajności pracy.”

Łącząc funkcje DCIM z technologią oprogramowania KVM, rozwiązanie Server Access pozwala administratorom systemów IT, centrów danych i innych obiektów uruchamianie, zarządzanie i sprawowanie kontroli nad serwerami bezpośrednio z poziomu oprogramowania DCIM, przy pomocy wszechstronnego interfejsu „pojedynczego pulpitu”. Obsługuje on systemy sprzętowe aż do poziomu serwerów i prezentuje fizyczny model systemu, pokazujący lokalizację serwerów, który pozwala określić potencjalne problemy związane np. z wpływem eksploatacji urządzeń na systemy zasilania lub chłodzenia.

“Technologia Virtual Gateway stanowi kontynuację prac Intela nad rozwiązaniem Data Center Manager (DCM) i stanowi ważny krok naprzód w rozwoju naszego oprogramowania pośredniczącego”

- powiedział Jeff Klaus, general manager w Intel Data Center Solutions.

“Współpracując ze Schneider Electric udało nam się poszerzyć wachlarz zastosowań naszych technologii oraz pomóc centrom danych w wyeliminowaniu niepotrzebnych wydatków na nowy sprzęt.”

Przełączniki KVM (keyboard video mouse) zapewniają zdalny dostęp do serwerów i mogą kontrolować kilka jednostek. Jednak równie wielką zaletą zastosowania oprogramowania z technologią KVM jest wyeliminowanie konieczności zakupu nowego osprzętu, dzięki czemu Server Access może ograniczyć wydatki technologiczne nawet o połowę.

“Nasze partnerstwo z Intelem podczas prac nad rozwiązaniem do zarządzania centrami danych, integrującym komponenty KVM i DCIM, stanowi kontynuację naszych starań mających na celu scalenie systemów IT i infrastruktury sprzętowej”

– mówi Soeren Jensen, wiceprezes ds. oprogramowania i rozwiązań administracyjnych dla przedsiębiorstw w Schneider Electric.

“Jesteśmy pierwszym dostawcą systemów DCIM, oferującym produkt, który daje dostęp do serwerów wyłącznie przy pomocy oprogramowania. Naszym zdaniem Server Access jest ważnym elementem wyposażenia, podnoszącym wydajność energetyczną w centrach danych i innych obiektach.”

Rozwiązanie Data Center Operation- Server Access zapewnia:

  • Konsolę dostępu: zdalne zarządzanie sprzętem IT za pośrednictwem oprogramowania KVM pozwala na automatyczne administrowanie centrami danych.

  • Kontrolę nad wieloma urządzeniami z jednego pulpitu: podgląd, konfiguracja i obsługa urządzeń IT wielu różnych marek z poziomu jednej konsoli, zapewnia bezpieczne i łatwe zarządzanie serwerami.

  • Funkcję wyłączania i ponownego włączania sprzętu: zdalny dostęp do włączonych i wyłączonych serwerów, daje natychmiastową kontrolę i umożliwia resetowanie urządzeń.

  • Dane o fizycznej lokalizacji: system określa dokładne położenie serwerów w centrum danych, pozwalając na przeprowadzenie kompletnej inwentaryzacji.

  • Oprogramowanie KVM: redukuje koszty eliminując konieczność zakupu fizycznych przełączników KVM dla centrum danych.

  • Zarządzanie in oraz out-of-band: dostęp do systemu operacyjnego serwera poprzez sieć główną lub pomocniczą sieć do realizacji kluczowych zadań przy pomocy kart zarządzanych.

  • Obsługę urządzeń wielu różnych producentów: obsługa wielu różnych typów rozwiązań IT i platform sprzętowych.

  • Dostęp do system operacyjnego: łączenie się z systemami operacyjnymi poprzez Remote Desktop Protocol (RDP), Secure Shell (SSH) i Virtual Network Computing (VNC).

Rozwiązanie Data Center Operation: Server Access będzie dostępne w pakiecie oprogramowania StruxureWare for Data Centers od 30 sierpnia 2013. Więcej informacji o całej linii produktów StruxureWare, rozwiązań DCIM od Schneider Electric, można znaleźć tutaj

Fot. Schneider Electric

Źródło: Schneider Electric