Na polskim rynku mamy kolejną nowość. Durabook SA14 Semi Rugged to następna propozycja z półki wzmocnionych notebooków. Pojawienie się SA14 potwierdza wysokie zapotrzebowanie na sprzęt mobilny w sektorze przemysłowym. To doskonałe rozwiązanie dla firm oraz wymagających profesjonalistów.

Durabooki firmy Twinhead to laptopy klasy Semi Rugged, czyli o zwiększonej wytrzymałości i szczelności. Wraz ze wszystkimi certyfikatami oraz wzmocnieniami model SA14 doskonale sprawdza się w sektorze przemysłowym (jako komputer serwisowy), transporcie, służbach bezpieczeństwa publicznego oraz jako sprzęt biznesowy.

Super odporny

Durabook SA14 w natarciu
Durabook SA14 w natarciu

Durabook SA14 posiada magnezową, uszczelnioną obudowę (porty I/O zabezpieczone klapkami), która zapewnia ochronę przed pyłem czy zachlapaniem cieczą co potwierdza certyfikat IP53. Notebook jest też odporny na upadki z wysokości 90cm (certyfikat MIL-STD-810G). Komputer działa zarówno przy 0°C jak i w upale sięgającym 50°C. W stanie spoczynku notebook wytrzymuje jeszcze skrajniejsze temperatury od -33°C do 71°C. Nawet wilgotność powietrza do 95% RH nie zakłóci czynnej pracy urządzenia. Standardowy ekran 14″HD TFT LCD (1366x768) można zamienić na ekran Sunlight™ o jasności 500 NITS (do pracy w pełnym słońcu) i wzbogacić o nakładkę dotykową. Dodatkowo sprzęt może posiadać funkcję Night Vision. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne gogle, by móc pracować przy wyłączonym podświetlaniu matrycy, czyli całkowicie niewidocznie dla postronnego obserwatora. Takie zastosowanie będzie pożądane zwłaszcza na poligonie.

Notebook SA14 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows®7 Professional lub Windows®8 Professional. Jako standardowy procesor producent wykorzystał układ Intel Ivy Bridge Intel® CoreTM i5-3320M (2.6GHz). Zintegrowana karta Intel® HD Graphics 4000i zapewnia bardzo wysoką wydajność i umiarkowany pobór energii. Dla bardziej wymagających odbiorców dostępna jest na zamówienie wersja z układem AMD Radeon E6760. Pamięć operacyjną można rozbudować do 16 GB, natomiast tradycyjny dysk można zastąpić konstrukcją SSD.

Durabook SA14 na standardowej baterii 7800 mAh funkcjonuje przez 6~7 godzin. Gdy zasilanie zostanie wzmocnione drugą (5200 mAh), wówczas notebook może pracować na obu bateriach przez 9.5~11 godzin.

Dodatkowe zalety

Standardowo Durabook SA14 wyposażony jest w moduł WiFi oraz Bluetooth 4.0. Zintegrowany czytnik kart pamięci 4 w 1, opcjonalny modem 3G, tryb Stealth (wyciszenie i wygaszanie jednostki), PCMCIA Type II to dodatkowe zalety tego modelu. Dzięki możliwości samodzielnego wyboru poszczególnych funkcji można wybrać te, na którym najbardziej zależy użytkownikowi i spersonalizować notebook według własnych potrzeb – wszystko za niewygórowaną cenę.

SA14 mierzy 42,2x24,5x4,7 cm i waży 3,4 kg.

Durabook SA14 dostępny u polskiego dystrybutora www.rugged.com.pl.

Źródło: Redakcja