Dell rozszerza swoja ofertę przełączników serii S do centrów danych o nowy ultranowoczesny produkt S6000, który obsługuje najwyższą obecnie dostępną na rynku gęstość portów 10/40GbE w 1RU. Platforma jest częścią rozwiązania Dell Active Fabric i dedykowana jest do wysoko zwirtualizowanych centrów danych.

Dell Networking S6000, ultranowoczesny przełącznik dla centrów danych.
Dell Networking S6000,
ultranowoczesny przełącznik dla centrów danych.
źródło: DELL

Dell Networking S6000 oferuje do 2 razy większą gęstość i wydajność z jednoczesnym ograniczeniem poboru prądy o 50%, w stosunku do poprzedniej generacji przełączników 10/40GbE. Wbudowane zaawansowane cechy Dell Networking S6000 wspierające wirtualizację i automatyzację sieci pomagają Klientom lepiej skalować środowiska wirtualne w centrach danych, jednocześnie zajmując mniej przestrzeni w szafach rackowych i rozwiązując wyzwania scalania wirtualnych oraz niewirtualnych elementów infrastruktury.

Najlepsze w branży parametry w zakresie gęstości, przepustowości i sprawności energetycznej:

 1. Duża gęstość portów: Platformy Dell Networking S6000 dostępne są z 32 portami 40GbE, które można rozszyć na 96 porty 10GbE plus 8 portów 40GbE w obudowie 1RU obsługując ruch warstwy 2 i 3 z szybkością interfejsu (line-rate).

 2. Zaprojektowany do instalacji na szczycie szafy (ToR: Top-of-Rack), w środku rzędu szaf (MoR: Middle-of-Row), na końcu rzędu szaf (EoR: End-of-Row) lub jako przełącznik rdzeniowy (Core) – umożliwia budowę rozwiązań sieciowych end-to-end zapewniając wysokowydajna komunikację pomiędzy szafami w centrum danych.

 3. Duża przepustowość i bardzo niskie opóźnienia: platforma Dell Networking S6000 zapewnia przepustowość 2,56Tb/s, czyli dwukrotnie większą niż produkty konkurencyjne w standardowej obudowie 1RU, przy zapewnianiu bardzo niskich opóźnień przesyłania danych na poziomie 600ns.

 4. Wysoka sprawność energetyczna: S6000 umożliwia chłodzenie typu Fresh Air i jest zatwierdzonym elementem rozwiązania Dell Fresh Air, przeznaczonego do chłodzenia serwerów, pamięci masowych i elementów sieciowych. Wykorzystując zalety tej grupy sprzętu w zakresie parametrów cieplnych oraz jej niezawodność, użytkownicy mogą pozwolić sobie na rozgrzewanie centrów danych do jeszcze wyższych temperatur, przy jednoczesnym zmniejszeniu dodatkowych kosztów ponoszonych na infrastrukturę i jej utrzymanie, zapewniając w ten sposób niższe całkowite zużycie energii.

Wirtualizacja, Automatyzacja i Uproszczenie Zarządzania siecią:

 1. Dell Networking S6000 pozwala na elastyczne skalowanie różnego typu architektur sieciowych (Fabric) w centrach danych, jednocześnie umożliwiając zautomatyzowaną obsługę workload’ów. Dell Networking S6000 został zaprojektowany do obsługi sieci wirtualnych również jako VXLAN Gateway dla środowisk VMware vCenter

 2. Podobnie jak to jest w przypadku pozostałych produktów Dell Networking serii S, S6000 obsługuje:

  • protokół OpenFlow dla budowania sieci opartych o koncepcję SDN (Software Defined Networking);
  • możliwość szybkiej instalacji urządzania od podstaw (Bare Metal Provisioning);
  • funkcjonalność Virtual Server Networking (VSN) do automatycznej obsługi mobilności maszyn wirtualnych i konfiguracji VLAN;
  • języki skryptowe Perl i Pyhton zapewniające maksymalne możliwości programowania oraz współdziałania w zakresie rozwoju oprogramowania.
  • W efekcie, platforma S6000, którą cechuje wysoka zdolność adaptacji i elastyczność, stworzona jest do tego, aby upraszczać działanie systemów i obniżać koszty uruchomienia i utrzymania sieci.

 3. Uproszczone zarządzanie poprzez Dell Open Manage Network Manager

 4. Szybkie projektowanie, uruchomienie i utrzymywanie nowoczesnych sieci opartych o S6000 z wykorzystaniem Dell Active Fabric Manager.

 5. Zestaw do szybkiego montażu w szafie rackowej – pozwala na instalację przełącznika w mniej niż 15 sekund

Szybsza transformacja centrum danych

Współczesne centra danych zmieniają się szybko i gruntownie:

 1. Wzrost liczby wdrożeń w zakresie wirtualizacji i technologii chmury pociąga za sobą konieczność rozwiązań o coraz większej gęstości i znacząco większych wymaganiach dotyczących szerokości pasma.

 2. Dominujący w centrach danych ruch East-West generowany przez nowsze rodzaje workload’ów takich jak Hadoop, Infrastruktura Wirtualnego Pulpitu (VDI), aplikacje sieciowe oraz instancje chmury – powoduje, że wielu klientów rozważa zakup nowych architektur sieciowych pozwalających uzyskać jak najlepszą wydajność i dających największe oszczędności.

Opinie ekspertów

“Środowiska wirtualne stale się rozbudowują, a zapotrzebowanie na miejsce dla sprzętu fizycznego pozostaje niezmienne, co skutkuje gigantycznym wzrostem gęstości serwerów i pamięci masowych. Sieci muszą dotrzymać kroku. Ta idea zainspirowała powstanie S6000”

– powiedział Tom Burns, vice-prezes i dyrektor generalny Dell Networking.

– „Platforma S6000 może pomóc klientom połączyć zwirtualizowane komponenty struktur IT z niezwirtualizowanymi, umożliwiając realizację procesu przemian do rozwiązań definiowanych programowo (SDN).”

“S6000 zapewnia nowe oblicze szkieletu sieci w centrum danych”

– powiedział Joel Jaeggli, inżynier sieci i tester Dell S6000 beta w firmie Zynga.

– „Pojawienie się przełączników o dużej gęstości i niezmiennej konfiguracji zapoczątkowuje faktyczne przemiany w 40Gb/s centrach danych.”

„Czynnikiem przyspieszającym przyjęcie technologii wirtualizacji sieci przez firmy, będzie konieczność zapewnienia wglądu w całe środowisko zwirtualizowane i fizyczne”

– powiedział Bob Laliberte, starszy analityk w Enterprise Strategy Group. –

„Dell S6000 jest ściśle zintegrowany z rozwiązaniami VMware, aby zapewnić holistyczny wgląd w środowisko sieciowe, co umożliwia szybsze usuwanie usterek i bardziej skuteczne tworzenie rezerw.”

Firmy Dell spodziewa się, że platforma przełączania S6000 będzie dostępna na całym świecie w trzecim kwartale podatkowym roku 2013.

Źródło: DELL