Cisco i NetApp poinformowały o rozszerzeniu linii produktów FlexPod® o nowe rozwiązanie FlexPod Select, dedykowane dla systemów przetwarzających duże ilości danych. Aktualnie portfolio produktów FlexPod składa się z FlexPod Datacenter (dawniej FlexPod) dla korporacyjnych centrów danych i dostawców usług, FlexPod Express (dawniej ExpressPod™) dla firm średniej wielkości oraz oddziałów lokalnych i debiutujący na rynku FlexPod Select. Rozszerzając rodzinę produktów FlexPod, Cisco i NetApp kontynuują wysiłki zmierzające do uczynienia architektury centrów danych bardziej efektywną i odpowiadającą na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów.

FlexPod to odpowiedź na rosnące potrzeby wprowadzenia zautomatyzowanych systemów referencyjnych, łączących pamięci masowe, sieci, aplikacje i analitykę (Big Data), które pomogą zwiększyć wydajność przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów operacyjnych. Nowa oferta opiera się na wspólnej wizji i strategii Cisco i NetApp, której celem nadrzędnym jest unifikacja infrastruktury kluczowych centrów danych, oddziałów terenowych, dostawców usług i dedykowanych aplikacji.

Wprowadzenie FlexPod Select

FlexPod Select to pierwsze rozwiązanie w rodzinie produktów FlexPod, które przeznaczone jest do zastosowań wymagających ukierunkowanego przetwarzania dużych ilości informacji, generowanych np. przez coraz efektywniejsze aplikacje. Początkowo debiutująca linia produktów wykorzystywana będzie w zaawansowanych systemach bazujących na platformie Hadoop, służącej do obsługi aplikacji Big Data w sektorze usług finansowych, administracji, produkcji oraz na innych, wymagających rynkach. Niewątpliwym plusem FlexPod Select jest proste wdrożenie z możliwością łatwego skalowania wraz ze wzrostem wymagań wobec aplikacji.

Najważniejsze cechy

• Rodzina produktów FlexPod Select to połączenie wysokiej wydajności systemów NetApp® E-Series i pamięci FAS, serwerów Cisco UCS® C-Series, przełączników Cisco Nexus® oraz oprogramowania Cisco®, które umożliwia optymalne zarządzanie całą architekturą. FlexPod Select to pierwsze rozwiązanie z rodziny FlexPod, pozwalające na opcjonalne wykorzystanie platformy NetApp E-Series, co umożliwia zapewnienie wysokiej przepustowości, wydajności oraz modułowej elastyczności dostosowanej do szerokiego zakresu obciążeń.

• FlexPod Select z Hadoop to pierwsze rozwiązanie w rodzinie, które pomaga zminimalizować ryzyko podczas wdrażania platformy Hadoop dzięki procesowi weryfikacji i analizy platformy pod kątem pamięci masowej, mocy obliczeniowej, łączności oraz zarządzania.

Integracja z Hadoop

• FlexPod Select z Hadoop dostępny jest w dwóch konfiguracjach: FlexPod Select z Cloudera Distribution, zawierającej Apache Hadoop (CDH) oraz FlexPod Select z Hortonworks Data Platform (HDP). Obie konfiguracje wyróżniają się wysoką dostępnością oraz możliwością przeprowadzenia szybkiego wdrożenia środowiska Hadoop w architekturze FlexPod Select.

Aktualizacja portfolio produktów FlexPod

Cisco i NetApp systematycznie rozszerzają rodzinę FlexPod o nowe produkty, które łączą w sobie najlepsze rozwiązania i technologie obu firm. Nowy FlexPod Datacenter wykorzystuje przełączniki z serii Cisco Nexus 7000, które oferują najwyższy poziom dostępności dla sieci działających w trybie ciągłym. Rozwiązanie takie gwarantuje również wysoką skalowalność platform FlexPod dzięki wsparciu dla standardu 10 Gigabit Ethernet, obsługując do 768 portów 10 Gigabit Ethernet. Konfiguracja Cisco Nexus 7000 FlexPod pozwala na wykorzystanie sieci pracujących w standardzie Fibre Channel over Ethernet (FCoE), dostarczając ujednoliconą architekturę Ethernet oraz zapewniając możliwości DCI dla wdrożeń typu multi–data center za pomocą takich technologii jak OTV oraz FabricPath.

FlexPod Datacenter z technologią SnapProtect® dostarcza kompleksowe usługi tworzenia kopii bezpieczeństwa i odzyskiwania danych typu disk-to-disk-to-tape (D2D2T), ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych zastosowań oferowanych przez VMware czy Microsoft Exchange.

Aby dowiedzieć się więcej na temat dostępnych aktualizacji rodziny produktów FlexPod, odwiedź NetApp 360 lub oficjalny blog Cisco.

Dynamika rynku

• Dzięki wspólnej wizji jednolitych centrów danych firmy NetApp i Cisco zanotowały dynamiczny wzrost odbiorców rozwiązań FlexPod. Od pierwszej prezentacji FlexPod w 2010 roku liczba klientów przekroczyła 2400, a liczba partnerów handlowych oferujących to rozwiązanie sięgnęła 900, w ponad 35 krajach na całym świecie.

Cisco i NetApp nieustannie udoskonalają wspólną platformę FlexPod tak, aby w pełni zaspakajać wymagania biznesowe naszych klientów. Rozszerzone właśnie portfolio produktów zapewnia niezwykłą elastyczność w ramach ujednoliconych centrów danych, co przekłada się na skalowalność i otwartość infrastruktury w różnych rodzajach chmury, umożliwiając obsługę nawet największych na świecie zbiorów danych. Wspólnie możemy pomóc naszym klientom w uproszczeniu wdrożeń infrastruktury centrów danych oraz optymalizacji pracy systemów IT, co przekłada się na obniżenie ponoszonych kosztów przy jednoczesnym wzroście efektywności i innowacyjności.

- Jim McHugh, wiceprezes Cisco ds. marketingu rozwiązań Unified Computing

NetApp i Cisco nieustannie szukają najlepszych sposobów aby unowocześnić i zoptymalizować platformę FlexPod pod kątem cięgle zmieniających się wymagań rynku. Ponieważ coraz więcej firm wybiera potężne narzędzia do zarządzania danymi, takie jak Hadoop, nasi klienci będą potrzebowali rozwiązań w istotny sposób upraszczających proces wdrażania i zarządzania infrastrukturą, obniżających ryzyko i zmniejszających koszty, pozwalając działom IT na łatwiejsze tworzenie środowisk klasy enterprise.

- Brendon Howe, wiceprezes NetApp ds. marketingu produktów i rozwiązań

Źródło: Cisco