CompFort Meridian Polska wprowadził na polski rynek nowe rozwiązanie firmy F5 Networks, Inc. - F5® BIG-IP® Application Acceleration Manager™ (AAM™).

F5 BIG-IP AAM to zunifikowane rozwiązanie, które łączy zaawansowaną technologię akceleracji aplikacji i zarządzania ruchem danych w jednej, zintegrowanej platformie. Dodatkowo, aby pomóc w łatwym oszacowaniu wydajności aplikacji webowych, F5 oferuje bezpłatnie samoobsługowe narzędzie pomiarowe - F5® Application Speed Tester (FAST). Wykorzystując BIG-IP AAM, firmy mogą skrócić czas pierwszego ładowania strony dla aplikacji SaaS nawet o 50% oraz zwiększyć przepustowość danych w środowiskach łatwo gubiących pakiety (połączenia satelitarne i niektóre sieci mobilne) nawet o 75% na urządzeniach mobilnych z zainstalowanym BIG-IP Edge Client®.

W dobie ogromnych wymagań związanych z dostarczaniem treści na żądanie, w szczególności streamingu wideo do różnorodnych urządzeń mobilnych, nadwyrężane są sieci i serwery, zwalniają aplikacje powodując frustrację użytkowników i spadek produktywności, a co za tym idzie – utratę przychodów. BIG-IP AAM pomaga firmom przezwyciężać problemy z wydajnością aplikacji webowych i tych opartych na przetwarzaniu w chmurze.

BIG-IP wykorzystuje różne technologie akceleracji, m.in. optymalizację dla HLS (HTTP Live Streaming), korekcję błędów (FEC), czy optymalizację symetryczną. Nowe rozwiązanie integruje funkcjonalność produktów BIG-IP WebAccelerator™ i BIG-IP WAN Optimization Manager™. Dodatkowo, F5 jest jednym z niewielu dostawców, który oferuje bezpłatnie standardową funkcjonalność w zakresie akceleracji poprzez Application Delivery Controller (ADC).

Źródło: CompFort Meridian Polska