Nie tak dawno do sprzedaży weszły dwa interesujące produkty: Getac Z710 - pierwszy na świecie wzmocniony tablet działający pod kontrolą systemu Android oraz terminal ręczny Getac PS336. Producent nie stoi jednak w miejscu – w odpowiedzi na potrzeby użytkowników od 11 czerwca oba urządzenia są dostępne w sprzedaży w wersji ATEX.

Użytkowanie zwykłego sprzętu elektronicznego w atmosferze o podwyższonej zawartości palnych oparów nie jest bezpieczne. Praca w takich warunkach na nieodpowiednim sprzęcie może skończyć się tragicznie. By uregulować tę kwestię Parlament Europejski i Rada Unii Europejskiej wydały dyrektywę ATEX. Definiuje ona zasadnicze wymagania, które muszą być spełnione przez każdy produkt przeznaczony do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem.

Getac Z710 - tablet z Androidem teraz z certyfikatem ATEX

Zadaniem Z710-Ex jest umożliwienie pracy na tablecie w strefach zagrożonych wybuchem. Gwarantuje to certyfikat zgodności z dyrektywą ATEX (strefy 2/22). Sprzęt adresowany jest głównie do segmentu petrochemicznego i farmaceutycznego. Rekomendowany do pracy w miejscach, gdzie korzystanie z urządzenia elektronicznego niespełniającego odpowiednich norm zagraża życiu.

Getac Z710-Ex pracuje pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean. Jest pierwszym na świecie i jedynym na rynku tabletem typu rugged, który posiada certyfikat ATEX. Dodatkowo zastrzeżona przez markę Getac technologia LumiBond™ oferuje ultra-czuły ekran dotykowy, który ułatwia kontrolę oraz zapewnia możliwość obsługi nawet w rękawicach. Tablet może być wyposażony w czytnik kodów kreskowych 1D/2D oraz zintegrowany modem 3G (można go również używać jako telefonu). PS336-Ex – ultra-wytrzymały handheld do pracy w ekstremalnych warunkach

Getac PS336-Ex to najbardziej wszechstronny handheld na świecie. Teraz, dzięki zgodności z dyrektywą ATEX może być używany nie tylko w warunkach ekstremalnych , ale również w strefach zagrożonych wybuchem. Funkcjonalność urządzenia można rozszerzyć dzięki wymiennemu modułowi FlexiConn™. Urządzenie możemy dodatkowo wyposażyć w czytnik kodów kreskowych, czytnik RFID lub moduł Long-Range Bluetooth. Sprzęt doskonale sprawdza się w geodezji jako kontroler GPS.

Nowy tablet Z710-Ex i handheld PS336-Ex stanowią najlepsze rozwiązanie niezawodnej i bezpiecznej pracy w każdym środowisku, zwłaszcza w strefie zagrożenia wybuchem.

Nowy wymiar bezpieczeństwa w przemyśle
Nowy wymiar bezpieczeństwa w przemyśle

Źródło: Redakcja