HP i SAP wprowadzają wspólne innowacje  w SAP HANA
HP i SAP wprowadzają wspólne innowacje w SAP HANA

Podczas konferencji SAPPHIRE® NOW w Orlando firmy zaprezentowały system testowy zbudowany z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia HP w dziedzinie nowatorskich technologii serwerowych, zoptymalizowany pod kątem oprogramowania SAP® Business Suite, działającego w oparciu o bazę danych „in-memory” SAP HANA.

Upubliczniony w styczniu tego roku „Project Kraken”, to wspólne przedsięwzięcie HP i SAP, którego celem jest wprowadzenie w SAP HANA innowacji umożliwiających klientom szybkie wykonywanie transakcji i analiz oraz przetwarzanie dużych ilości danych na pojedynczym serwerze.

„Project Kraken” daje klientom dodatkowe możliwości skalowania w aplikacjach do masowego przetwarzania transakcji online, z analizą danych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu firmy działające w obszarze handlu detalicznego, instytucje finansowe, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, urzędy i inne podmioty mogą w alternatywny sposób szybko analizować na bieżąco duże ilości danych i przyspieszyć wykonywanie operacji.

Prototypowy system wyposażony w 16 procesorów Intel® Xeon® z serii E7 (nazwa kodowa Ivy Bridge-EX) oraz 12 terabajtów pamięci, został zaprojektowany z myślą o złożonych obciążeniach wymagających intensywnego przetwarzania danych. Jego zastosowania obejmują zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie relacjami z klientem (CRM), zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa (ERP) i jednoczesną analizę danych. HP i SAP wybrały procesory Intela ze względu na stosowaną w nich zaawansowaną technologię, która zapewnia wysoką wydajność systemów.

Rozwiązanie jest oparte na wieloletnim doświadczeniu HP w projektowaniu serwerów korporacyjnych dla klientów, którzy wymagają najwyższej wydajności i dostępności, dla których minuty przestoju mogą oznaczać milionowe straty.

Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą skonsolidować wiele baz danych do przetwarzania transakcji online OLTP (online transaction processing) i przetwarzania analitycznego online OLAP (online analytic processing) w jednym, skalowalnym serwerze o wysokiej wydajności. Zwiększa to jeszcze bardziej możliwości oprogramowania SAP HANA przez wprowadzenie funkcji analizy danych transakcyjnych, co eliminuje potrzebę czasochłonnego przenoszenia danych pomiędzy środowiskami.

„Połączenie naszych najlepszych technologii — SAP HANA oraz infrastruktury konwergentnej HP — znacznie usprawnia przetwarzanie „in-memory”. Wkrótce liderzy rynku będą mogli znacznie szybciej wykonywać operacje, a transakcje będą realizowane w ciągu pojedynczych sekund”

— powiedział Bill Veghte, dyrektor ds. operacyjnych HP.

„Dzięki współpracy HP i SAP przedsiębiorstwa i instytucje mogą skonsolidować przetwarzanie online transakcji i przetwarzanie online analityczne w jednym miejscu. Pozwoli to wykonywać analizy w czasie rzeczywistym z niewyobrażalną dotąd szybkością, podczas gdy konkurenci będą nadal przenosić dane pomiędzy wieloma środowiskami i znacznie wolniej uzyskiwać wgląd w istotne dane”.

HP wykorzystując dziesiątki lat doświadczeń w projektowaniu systemów do zastosowań krytycznym oraz firma SAP, specjalizująca się w rozwiązaniach kluczowych baz danych, wspólnie pracują nad rozwiązaniem umożliwiającym przyspieszenie operacji biznesowych dzięki ogromnej skalowalności pamięci na jednym serwerze.

„Na przykładzie inicjatywy „Project Kraken”, firmy HP i SAP pokazują, w jaki sposób klienci mogą uzyskać znacznie większą wydajność, jednocześnie upraszczając zarządzanie środowiskiem”

— powiedział Vishal Sikka, członek zarządu firmy SAP odpowiedzialny za rozwój technologii i innowacji.

„Przedsiębiorstwa mogą bez obaw uruchamiać swoje oprogramowanie korporacyjne, w tym SAP Business Suite, i przetwarzać rosnące ilości danych w krótszym czasie. Ta oferta zasadniczo i trwale zmieni rynek baz danych”.

SAP, jako lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki przedsiębiorstwom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją - zarówno na zapleczu, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aplikacje i usługi SAP umożliwiają ponad 238 000 klientów prowadzenie działalności w sposób przynoszący zyski, szybkie dostosowywanie się do nowych warunków oraz zrównoważony rozwój. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sap.com.

Źródło: HP