Dell wprowadził na rynek szeroką ofertę nowoczesnych stacji roboczych Dell Precision. W odświeżonym portoflio znajdują się; najmniejsze w swojej klasie urządzenie w obudowie wieżowej typu small form-factor – stacja Dell Precision T1700; oraz jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie stacji roboczych do montażu w szafie serwerowej - Dell Precision R7610. Seria Dell Precision obejmuje stację roboczą Dell Precision T1700 w obudowie typu Mini-Tower, która uzupełnia ofertę stacji roboczych. Dzięki czemu zarówno użytkownicy na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym mogą korzystać z jej wysokiej wydajności, trwałości i inteligentnej konstrukcji.

Jedne z najmniejszych na rynku podstawowe stacje robocze w obudowie wieżowej

Nowa stacja robocza Dell Precision T1700 w obudowie w rozmiarze small form-factor (SFF), oferująca wydajność potężnej stacji roboczej w cenie zbliżonej do ceny komputera stacjonarnego, to najmniejsze (około 30% mniejsze od konkurencyjnych systemów) i najlżejsze¹ urządzenie w swojej klasie. Pozwala pracownikom IT na łatwe wdrażanie stacji roboczych z certyfikatami niezależnych producentów oprogramowania (ISV) niezależnie od ilości dostępnego miejsca. Stacje robocze T1700 SFF i Dell Precision T1700 Mini-Tower (MT) są zaprojektowane i certyfikowane do wykorzystywania przez specjalistów w dziedzinach inżynierii, architektury czy finansów. Są one także idealnymi maszynami dla pracowników i studentów wyższych uczelni, tworzących rysunki 2D, symulacje 3D lub korzystających z możliwości wielozadaniowości i wymagających aplikacji.

Zarówno stacje robocze T1700 SFF, jak i T1700 MT są wyposażone w procesory klasy Intel nowej generacji i profesjonalne karty graficzne NVIDIA i AMD z gniazdami PCIx x16 Gen 3 oraz rozszerzonymi certyfikatami ISV. Dzięki temu można wykonać więcej zadań w krótszym czasie. Urządzenie T1700 SFF to jedyna podstawowa stacja robocza, posiadająca dwa porty USB 3.0 umieszczone z przodu, co umożliwia szybsze przenoszenie danych i łatwiejsze połączenia z zewnętrznymi nośnikami i akcesoriami.

Aby uzyskać najwyższą jakość obrazu w rozdzielczość HD, Dell zaleca korzystanie z wyświetlania na dwóch monitorach Dell UltraSharp U2312HM oraz podstawek pod dwa monitory Dell Dual Monitor Stand MDS14 w celu maksymalizacji powierzchni wyświetlania i zwiększenia produktywność przy korzystaniu ze stacji roboczych T1700.

Nowa stacja robocza do montażu w systemie rack oferuje optymalną wydajność i niezawodność w przypadku zdalnych i zwirtualizowanych środowisk

Dell, lider w branży stacji roboczych, montowanych w szafach serwerowych, zapowiada zaktualizowanie ich oferty. Nowe urządzenia będą wydajniejsze, wyposażone w rozwinięte funkcje zdalne i nowe funkcje wirtualizacji, dedykowane inżynierom i innym osobom, pracującym na stanowiskach specjalistycznych. Nowa stacja robocza Dell Precision R7610 jest wyposażona w możliwości sztandarowego modelu Dell, stacji roboczej T7600 w obudowie wieżowej. Inteligentnie zaprojektowana obudowa o rozmiarze 2U odpowiada potrzebom centrów danych lub wbudowanych rozwiązań producentów OEM.

Organizacje korzystające ze stacji roboczej R7610 mogą uzyskać większy zwrot z inwestycji, dzięki zwiększeniu dostępności i lepszemu wykorzystaniu zasobów, ponieważ jedna stacja może być wykorzystywana przez cztery osoby bez obniżenia jej wydajności. Jest to możliwe dzięki funkcji GPU pass-through oraz certyfikatowi zgodności z rozwiązaniem Citrix XenServer® 6.1.0, korzystającym z karty graficznej Citrix XenDesktop® HDX™ 3D Pro. Dzięki temu wszystkie zasoby dedykowanej oddzielnej karty graficznej są w wyjątkowy sposób współdzielone przez wielu użytkowników w hostowanym i współużytkowanym środowisku lub udostępniane jednemu użytkownikowi bądź maszynie wirtualnej w zwirtualizowanym środowisku. Stacja R7610 może obsługiwać do czterech niskoprofilowych kart graficznych, takich jak karty standardowe NVIDIA Quadro K2000 oraz AMD FirePro™ W5000, zaawansowane karty NVIDIA Quadro K4000 lub do trzech kart wysokoprofilowych NVIDIA Quadro K5000.

Użytkownicy mogą łączyć się ze stacją roboczą R7610 w relacji 1:1 za pośrednictwem procesora Teradici® Tera2 PCoIPz poziomu klienta zero Dell Wyse P25, połączonego z dwumonitorowym wyświetlaczem UltraSharp U2413 Dell z technologią PremierColor oraz podstawką Dell Dual Monitor Stand MDS14. Kolejna możliwość to zdalne łączenie się użytkowników za pośrednictwem innych komputerów Dell i innych firm, w tym urządzeń typu thin client, laptopów, komputerów stacjonarnych i innych urządzeń mobilnych z oprogramowaniem Citrix Receiver™.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć najwyższą w branży niezawodność urządzeń Dell, stację roboczą R7610 wyposażono w wyjątkową technologię Reliable Memory, opatentowany przez Dell kod programowany na poziomie systemu BIOS, eliminujący niemal wszystkie błędy pamięci, a dzięki temu potrzebę wykonywania szczegółowych testów pamięci, konieczność świadczenia pomocy przez pracowników IT oraz wymiany modułów pamięci DIMM. Stacja robocza R7610 została zaprojektowana, przetestowana i certyfikowana pod kątem licznych aplikacji, co pozwoliło zapewnić niezawodną wydajność. Ponadto pamięć została rozszerzona do czterech kanałów, oferujących do 256 GB²(planowane jest 512 GB²) w 16 gniazdach modułów pamięci DIMM oraz w zintegrowany kontroler SATA/SAS LSI2308 (6 GB/s). Urządzenie wyposażono także w dwa 8-rdzeniowe procesory Intel E5-2687W 150 W.

„Academy of Art University pozwala studentom nabyć umiejętności niezbędnych dla profesjonalnych artystów i projektantów. Zajmujemy się wieloma dziedzinami, takimi jak architektura, animacja, wzornictwo przemysłowe i moda”

— powiedziała dr Elisa Stephens, rektor Academy of Art University.

„Stacje robocze Dell Precision pozwalają zrealizować potrzeby naszych studentów. Są one wydajne i wyposażone w funkcje graficzne, niezbędne dla studentów, chcących wykonać swoje prace jak najlepiej. Zrozumieliśmy, że najbardziej dynamiczne środowisko dydaktyczne to takie, w którym sala ćwiczeniowa odpowiada profesjonalnemu rynkowi”.

„Dell stale korzysta z doświadczeń w zakresie rozwijania innowacyjnej, nowoczesnej technologii stacji roboczych, wprowadzając najmniejsze obudowy wieżowe i zaawansowane stacje robocze montowane w szafach serwerowych do oferty naszej serii Dell Precision”

— powiedział Neil Hand, Wiceprezes działu tabletów i wydajnych komputerów stacjonarnych w Dell.

„Dell nieustannie wprowadza rewolucyjne zmiany w stacjach roboczych, łącząc karty graficzne AMD FirePro™ z systemami Dell Precision. Karta graficzna AMD FirePro™ jest przeznaczona dla specjalistów, poszukujących możliwości bezproblemowej pracy na stacjach roboczych, które zapewnią najwyższą produktywność najnowszych aplikacji”

— powiedział David Cummings, Dyrektor ds. profesjonalnych kart graficznych, AMD.

„Dzięki współpracy z Dell technologia AMD FirePro™ spełnia surowe wymagania, dotyczące kart graficznych i oferuje znakomitą wydajność w wielu systemach Dell Precision, począwszy od małych urządzeń o rozmiarze small form factor, aż do pełnowymiarowych stacji roboczych w obudowach wieżowych i mobilnych stacji roboczych”.

„Nowe, kompaktowe i wydajne modele Dell Precision T1700 i R7610 z procesorami Intel Xeon pozwalają potwierdzić wielkie możliwości technologii Intel, jeśli połączy się wiele małych elementów”

— powiedział Frank Soqui, General Manager Technical Computing Workstation Group w Intel Corporation.

„Intel® HD Graphics P4600 dostępna w stacjach roboczych Dell Precision T1700 to nowa, znakomita karta graficzna z procesorem przeznaczona dla podstawowych stacji roboczych — takie połączenie wydajności karty graficznej i procesora jest idealną propozycją dla inżynierów i innych specjalistów. Otrzymują oni trwałość i niezawodność stacji roboczych za cenę zbliżoną do ceny komputera stacjonarnego”.

¹ Wartości są różne zależnie od konfiguracji i zmienności produkcyjnej.
² Raport IDC, 1 kw. rok kontraktowy 13: Dell uzyskał 60 procent udziału w światowym rynku stacji roboczych do montażu w szafach serwerowych/ kasetowych
³ GB oznacza 1 miliard bajtów, a TB wynosi 1 bilion bajtów; istotna ilość pamięci systemowej może zostać wykorzystana do obsługi karty graficznej, zależnie od wielkości pamięci systemowej i innych czynników

Źródło: DELL