– Spotkania poświęcone najszybciej rozwijającej się otwartej platformie cloudowej OpenStack odbywają się w Ameryce Północnej, Australii i krajach Europy Zachodniej. Przyciągają wielu entuzjastów tego projektu. W tym roku konferencja po raz pierwszy odbędzie się w środkowo-wschodniej części Europy. Nareszcie również developerzy, administratorzy systemowi, osoby decyzyjne z działów IT i wszyscy ci, którzy interesują się innowacyjnym oprogramowaniem open source’owym do tworzenia chmur obliczeniowych, mieszkający w tym regionie, będą mogli wziąć udział w tak ważnym branżowym wydarzeniu

– mówi Tomasz Zamarlik z Grupy Brandoo, odpowiedzialnej za komunikację konferencji w Polsce.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń na temat rozwiązania OpenStack. Wśród prelegentów znajdą się kluczowi dla branży specjaliści z całego świata, tacy jak: Allessandro Pilotti (CloudBase Solutions), Tim Bell (CERN), Jonathan Bryce (OpenStack Foundation), Matjaz Pancur (Uniwersytet w Ljubljanie), Martin Loschwitz (Hastexo), Tomasz Napierała (Mirantis), Yves Fauser (VMware), Emilien Macchi (eNovance), Joe Gordon (Nova), Bruce Davie (VMware), Nicolas Thomas (Canonical). Uczestnicy OpenStack CEE Day 2013 będą mogli poszerzyć swoje kompetencje dzięki licznym przykładom działań rozwiązania (case studies), a także skorzystać z wiedzy innych podczas warsztatów i szczegółowych sesji (deep dive sessions).

OpenStack to otwarte oprogramowanie w modelu Infrastructure as a Service (IaaS) – udostępniane jest bezpłatnie, na zasadach licencji Apache 2.0. Napisane jest w języku Python. OpenStack umożliwia tworzenie prywatnych i publicznych chmur. Na rynku produkt pozycjonowany jest jako otwarty system operacyjny dla chmur (Open Source Cloud Operating System).

OpenStack wspierany jest przez Rackspace Cloud oraz NASA. Wśród 150 firm rozwijających technologię OpenStack są m.in.: AMD, Intel, Canonical, SUSE Linux, Cisco, Dell, Red Hat, VMware i HP.

Projekt OpenStack zarządzany jest przez OpenStack Foundation – organizację non-profit, której zadaniem jest promocja, ochrona i umacnianie pozycji oprogramowania OpenStack na rynku i wśród jego społeczności.

Strona konferencji: openstackceeday.com

Rejestracja na konferencję: openstackceeday.eventbrite.com

Źródło: Redakcja