Tytuł „Cool Vendors in Storage Technologies, 2013″ przyznawany jest firmom, które oferują innowacyjne funkcje przechowywania danych, umożliwiające organizacjom modernizację IT w przystępnej cenie. CTERA znalazła się w raporcie Gartnera dzięki kompletnej platformie przechowywania danych w chmurze, dedykowanej dla oddziałów firm jako lokalny serwer NAS, oraz dla korporacji jako system do synchronizacji danych i wymiany danych firmowych przez urządzenia mobilne.

CTERA dostarcza platformę cloud storage umożliwiającą przechowywanie danych w chmurze prywatnej lub publicznej, co znacznie zmniejsza koszty przechowywania danych w centrali i oddziałach firmy, jednocześnie powstrzymuje przed stosowaniem niezabezpieczonych serwisów wymiany plików.

Mamy zaszczyt uzyskać uznanie firmy Gartner, jednej z najbardziej znanych i cenionych firm badawczych i doradczych na świecie, dzięki naszej unikalnej i innowacyjnej technologii przechowywania danych, ” powiedział Liran Eshel, CEO firmy CTERA. „Nasi korporacyjni klienci wykorzystują naszą zintegrowaną platformę do przechowywania danych w chmurze i bezpiecznego współdzielenia ich z oddziałami i użytkownikami mobilnymi, co przekłada się na redukcję kosztów składowania danych aż o 80%. Wierzymy, że włączenie CTERA do raportu Gartnera znacząco weryfikuje realizację naszej wizji w praktyce.

Pełny raport Gartnera „Cool Vendors in Storage Technologies, 2013″ jest dostępny do pobrania ze strony: www.ctera.com/gartner-cool-vendor

Źródło: EPA Systemy Sp. z o.o.