Przedsiębiorstwa stają w obliczu coraz bardziej złożonego i konwergentnego środowiska IT, wymagają więc optymalnych usług na coraz wyższym poziomie. Wraz z przypadającą piątą rocznicą otrzymania nagrody za usługę ProSupport, która zdobyła 90 procent zadowolonych klientów na całym świecie, Dell wprowadził nowy pakiet ProSupport Enterprise.

Dzięki nowej ofercie wsparcia i automatyzacji, klienci są w stanie zwiększyć wydajność sprzętową i stabilność centrów danych, wykorzystać informacje zdobyte dzięki inteligentnym danym i zwiększyć efektywność zasobów ludzkich.

Pakiet Dell ProSupport Enterprise obejmuje:

Dell ProSupport™ Plus

Dell ProSupport Plus zwiększa wydajność i stabilność najważniejszych systemów informatycznych w firmie. Przypisani klientom specjaliści ds. technicznych przygotowują klientom ProSupport Plus comiesięczne raporty i zalecenia, dotyczące wydajności w oparciu o informacje zebrane w drodze zdalnego monitoringu oraz wiedzę o najlepszych praktykach wypracowaną dzięki bazie danych Dell.

Klienci ProSupport Plus posiadają również bezpośredni dostęp do zespołu inżynierów ds. wsparcia Dell, którzy posiadają szczegółową wiedzę na temat wszystkich produktów, jak również hiperwizora i systemów operacyjnych — co przekłada się na szybsze i lepsze rozwiązywanie wszelkich pojawiających się problemów. Dell ProSupport Plus, dostępny już dziś w 70 krajach, pozwala klientom wprowadzać nowe technologie w sposób pewny i przy świadomości, że na każdym kroku towarzyszą im najlepsze zasoby Dell.

SupportAssist — zautomatyzowana technologia wsparcia

SupportAssist identyfikuje potencjalne problemy zanim staną się poważne, a w niektórych przypadkach nawet zanim się pojawią. SupportAssist zdalnie monitoruje systemy firmy, a w momencie zidentyfikowania problemu, zbiera i przesyła informacje do Dell przez co automatycznie zapewnia wsparcie. Dzięki temu inżynierowie ProSupport zbierają informacje na temat problemu i rozpoczynają jego naprawę jeszcze zanim skontaktują się z klientem. SupportAssist dostępny jest dla wszystkich klientów, posiadających pakiet ProSupport Enterprise na całym świecie w języku angielskim, niemieckim, francuski, hiszpańskim, chińskim i japońskim.

Dell ProSupport Flex dla centrum danych

Duże centra danych mają wymagania, którym standardowe usługi nie są w stanie sprostać. ProSupport Flex dla centrów danych oferuje elastyczność w tworzenia planu wsparcia, który uzupełnia możliwości wewnętrznych zasobów i zapewnia dopasowaną do indywidualnych potrzeb pomoc. Przypisany każdemu klientowi specjalista ds. technicznych, dział obsługi telefonicznej i terenowy zespół wsparcia są specjalnie przeszkoleni, tak by znać środowisko i procedury określonego centrum danych swojego klienta i zapewniać szybkie wsparcie w momencie pojawienia się problemu. Dzięki możliwości wsparcia w zakresie usług i produktów w ponad 43 krajach, Dell zapewnia kompleksową pomoc największym centrom danych na całym świecie.

TechDirect — narzędzie samodzielnego rozwiązywania problemów online

Dell TechDirect to łatwy w użyciu portal online, który zwiększa wydajność i produktywność zespołów technicznych, zajmujących się środowiskiem IT w firmie. TechDirect ogranicza konieczność wsparcia telefonicznego i skraca czas niezbędny na rozwiązanie problemu, będąc narzędziem do samodzielnej obsługi w kwestiach dotyczących zamawiania części lub pomocy. TechDirect dostępny jest dla wszystkich klientów korzystających z ProSupport Plus w języku angielskim, portugalskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim, arabskim, rosyjskim, japońskim, koreańskim i chińskim www.dell.com/techdirect.

“Złożoność infrastruktury stale wzrasta, a razem z nią koszty utrzymania centrów danych. Pakiet ProSupport Enterprise zapewnia proaktywne wsparcie i automatyzację na zupełnie nowym poziomie, której celem jest zwiększenie wydajności i zmniejszenie nakładów finansowych”,

powiedział Doug Schmitt, wiceprezes Global Support Services, Dell Services.

“Prowadzimy globalne centrum danych, a ProSupport Flex pozwolił na spersonalizowanie wsparcie, jakie otrzymujemy od firmy Dell i dostosowanie go do poziomu naszej działalności”

mówi Ian Hammond, Senior Vice-president, TechOps, TomTom.

“Żadna inna firma do tej pory nie zapewniła mi lepszego wsparcia niż Dell. Jest ono zdecydowanie proaktywne, przewidujące problemy i przeciwdziałające im zanim jeszcze wystąpią”,

powiedział John Billington z Hugh Baird College, Wielka Brytania.

„Ponieważ klienci zmagają się z dostosowaniem do nowych technologii oraz wynikającą z nich złożonością centrów danych, IDC zaleca, aby wzięli pod uwagę dostawców, posiadających najlepszą ofertę, dogłębną znajomość dziedziny i zautomatyzowane narzędzia, które sprostają wyzwaniom codziennej pracy. Pakiet ProSupport Enterprise pokazał, że Dell posiada możliwość zapewnienia prawdziwego wsparcia na najwyższym poziomie”

mówi Rob Brothers, Program Director Hardware and Software Support and Deploy Services, IDC.

Źródło: DELL