LenovoEMC Limited zapowiedziała nową rodzinę zaawansowanych rekorderów sieciowych NVR o rozszerzonych możliwościach monitoringu wideo, charakteryzujących się doskonałą wydajnością zapisu, współdzielenia i przechowywania cyfrowych plików wideo z monitoringu. Nowe urządzenia NVR Lenovo® EMC® umożliwiają budowę systemu monitoringu wykorzystującego sieciową pamięć masową jak również oferują transformację istniejących analogowych systemów do systemu cyfrowego (za pomocą opcjonalnego 16 kanałowego encodera na karcie PCI).

Rekordery Lenovo® EMC® są pierwszymi na rynku, wyposażonymi w najnowsze oprogramowanie do zarządzania nagraniami VMS Milestone Arcus™ firmy Milestone, lidera w dziedzinie tworzenia otwartych platform do zarządzania nagraniami wideo z kamer IP.

„Klienci potrzebujący niezawodnych, przystępnych cenowo systemów monitoringu zyskają na integracji nowej platformy Milestone Arcus VMS z nagradzanymi macierzami sieciowymi Lenovo® EMC®.”

- powiedział Eric Arcese, President i General Manager w LenovoEMC Ltd.

„W wyniku połączenia tych produktów powstał cyfrowy rekorder wideo o niespotykanej niezawodności, jakości obrazu, łatwości instalacji, do tego przystępny cenowo i na tyle uniwersalny, by sprostać potrzebom przechowywania danych organizacji.”

Nowa rodzina produktów NVR Lenovo® EMC® zawiera trzy modele: dwudyskowy Lenovo® EMC® px2-300d NVR z oprogramowaniem Milestone Arcus™ o pojemności 4TB z licencjami na 4 kamery oraz dwie wersje czterodyskowych urządzeń Lenovo® EMC® px4-300d NVR z oprogramowaniem Milestone Arcus™. Pierwsza z nich ma pojemność 4TB i zawiera licencję na 8 kamer, druga 8TB i zawiera licencję na 16 kamer. Każdy model umożliwia bezpłatną aktualizację oprogramowania firmy Milestone przez rok.

Milestone Arcus

Milestone Arcus jest przystępną cenowo, zintegrowaną platformą monitoringu wideo przeznaczoną do instalacji o małej złożoności. Oprogramowanie działa pod systemami, takimi jak Linux®, Mac® OSX i Windows®. Milestone Arcus to usprawnione i proste w obsłudze narzędzie do zarządzania monitoringiem wideo z pomocą nowych NVR LenovoEMC.

Łatwe w instalacji oprogramowanie automatycznie wykrywa kamery w sieci i pozwala szybko skonfigurować ich parametry w systemie. Milestone Arcus doskonale nadaje się dla klientów, którzy pragną przejść z analogowych systemów monitoringu do cyfrowych systemów wykorzystujących kamery IP. Milestone Arcus wykorzystuje intuicyjny interfejs klienta do podglądu rejestrowanego lub nagranego wideo, jak również przeszukiwania i eksportu plików wideo.

„Cieszymy się, że LenovoEMC wykorzystało nasze oprogramowanie Milestone Arcus w najnowszej generacji macierzy sieciowych.”

– powiedział Lars Nordenlund, Vice President Incubation & Ventures w Milestone Systems.

„Instalacja monitoringu za pomocą kamer wideo IP nie może być łatwiejsza – wystarczy je podłączyć do sieci i zacząć użytkować. Interfejs sieciowy jest przyjazny użytkownikowi, a nadchodzące wersje systemu będą zawierały nowe innowacyjne funkcje.”

Kluczowe funkcje nowych rekorderów sieciowych Lenovo® EMC®

- Automatyczna instalacja – ‘Brak konfiguracji’ działa w ciągu kilku minut

- W pełni funkcjonalna macierz NAS.

- Współpracuje z kamerami analogowymi za pośrednictwem dodatkowej 16-kanałowej karty PCIe, pozwalając użytkownikom systemów analogowych w prosty sposób przejść do wersji IP.

- Współpraca z wieloma modelami kamer IP. Milestone wciąż poszerza listę kompatybilnych kamer.

- Zaawansowane funkcje nagrywania:
• Wykrywanie ruchu
• Podgląd na żywo i odtwarzanie
• Eksport plików wideo
• Podgląd na żywo za pośrednictwem mobilnej aplikacji (iOS & Android)
• Powiadomienia alarmowe

Dostępność i gwarancja
Nowe urządzenia Lenovo® EMC® NVR będą dostępne w czerwcu 2013 r. Ceny zaczynają się od około 1199 EUR (bez VAT) za Lenovo® EMC® px2-300d NVR z oprogramowaniem Milestone Arcus™. Wybrane modele będą dostępne na różnych rynkach świata.

W maju LenovoEMC będzie oferować Milestone Arcus VMS w formie oprogramowania do pobrania z www.lifelineapps.com dla użytkowników macierzy Iomega px z systemem LenovoEMC™ LifeLine™ 4.0. Wersja do pobrania będzie zawierać 30-dniowe licencje demo na dwie kamery. Dostępne będą też wersje komercyjne bez ograniczeń.

Źródło: Redakcja