Huawei, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych (ICT), przeprowadzi prezentacje terenowe innowacyjnego cyfrowego szerokopasmowego systemu łączności trunkingowej Huawei LTE Professional Trunking.

Goście konferencji „Bezpieczeństwo pożarowe lasów w strefie przygranicznej, oraz bezpieczeństwo obszarów chronionych – nowoczesne technologie”, przedstawiciele straży pożarnej, służb leśnych, służb porządkowych i straży granicznej będą mieli okazję przetestować system łączności trunkingowej bazujący na technologii LTE, który gwarantuje najwyższej jakości połączenia głosowe i wideo, zarówno indywidualne, grupowe jak i rozgłoszeniowe oraz możliwość transmisji danych.

W społeczeństwie informacyjnym, w którym szybka komunikacja w czasie rzeczywistym jest koniecznością dla służb mających bezpośredni wpływ na życie i bezpieczeństwo ludzi, Huawei wychodzi na przeciw instytucjom publicznym, oferując innowacyjne rozwiązanie trunkingowe Huawei LTE Professional Trunking System.

Do tej pory system oferowany był w technologii 3. generacji, bazując na standardzie CDMA 2001X i zapewniając nominalny transfer danych na poziomie 3,1 Mbit/s (Down Link) oraz 1,8 Mbit/s (Up Link) dla kanałów 1,25 MHz. Nowa rozwiązanie bazuje na technologii LTE i stanowi pierwszy na świecie multimedialny system szerokopasmowej cyfrowej łączności trunkingowej.

Rozwiązania LTE dla sektora publicznego mają ogromny potencjał podnoszenia innowacyjności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych instytucji. Rozwiązanie zaprezentowane podczas spotkania dedykowane jest, między innymi, służbom porządkowym i ratunkowym. Cieszymy się, że Huawei może poprzez innowacyjne technologie wspierać ludzi, którzy dbają o bezpieczeństwo obywateli. Dwudniowe spotkanie to okazja, by pokazać Huawei LTE Professional Trunking szerokiemu gronu specjalistów i podzielić się doświadczeniami. Promowane przez nas rozwiązanie jest ciekawą alternatywą dla służb porządkowych, ratunkowych i zarządzania kryzysowego - wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zagwarantowanie szybkiej, wygodnej i niezakłóconej komunikacji, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

– podkreśla Dariusz Zmysłowski, Business Development Manager w Huawei Polska.

Parametry tego systemu są bardzo obiecujące dla przyszłych zastosowań – dla kanałów o szerokości 5 MHz uzyskuje się nominalny transfer danych o prędkości binarnej 22 Mbit/s (Down Link) i 6 Mbit/s (Up Link). Wygoda i łatwy dostęp gwarantowany jest dzięki priorytetyzacji połączeń i możliwości programowania ich - zarówno grupowych jak i indywidualnych - pod pojedynczym klawiszem. Jednocześnie TruStar zapewnia najniższe możliwe opóźnienia wynoszące od 100 do 200 ms

– dodaje Sylwester Chojnacki, Wireless Product Manager z Huawei Polska.

System trunkingowy Huawei w wersji 3G wykorzystuje częstotliwości z zakresów (410-470) MHz i (806-890) MHz, zaś wersja 4G wspiera także częstotliwości z zakresu (1,447-1,467) GHz i (1,755-1,920) GHz. W najbliższej przyszłości planowane jest również wsparcie pasm (336-500) MHz, (806-824) MHz i (851-869) MHz. Skalowalność oraz elastyczność konfiguracyjna systemu umożliwia wykorzystanie go do bezprzewodowego, mobilnego wideomonitoringu, który może być elementem systemów bezpieczeństwa na terenach zalesionych i pograniczach, które ze względu na swoją powierzchnię są niezmiernie trudne do obserwacji.

Dodatkowo terminale systemu odporne są na niekorzystne warunki zewnętrzne – wysoką temperaturę i wilgoć oraz wodę, dlatego sprawdzą się podczas trudnych akcji ratunkowych, w czasie pożarów, czy powodzi.

LTE Professional Trunking System oparty jest na interfejsie All-IP, dzięki czemu przygotowany jest na ewolucje systemów sieciowych, znacząco obniżając koszty operacyjne użytkownika. Dla klientów kładących szczególny nacisk na bezpieczeństwo transmisji, TruStar oferuje możliwość szyfrowania E2E.

Źródło: Huawei