Nowe rozwiązanie Dell Create rewolucjonizuje pracę mediów i przemysłu rozrywkowego

Dell zaprezentował Dell Create, heterogoniczną Chmurę dla twórców treści cyfrowych. Nową, profesjonalną usługę, zaprojektowano, by pomóc dużym firmom z segmentu mediów i rozrywki, w znacznym udoskonaleniu ich przepływu informacji i pracy za sprawą scentralizowanego środowiska IT. Dell Create ma na celu obniżenie kosztów prowadzenia działalności firmy, zwiększenie wydajności oraz implementację, dopasowanych dla potrzeb klienta, rozwiązań różnorodnych usługodawców. Dell Create umożliwia swym odbiorcom oszczędzanie czasu, który może być wykorzystany na pracę kreatywną i rozwój.

Dziś większość mediów, studiów filmowych czy interaktywnych agencji marketingowych zarządza swymi produktami lub ich dystrybucją samodzielnie. Proces ten wymaga kompleksowej koordynacji i zarządzania w wielu dziedzinach wiedzy specjalistycznej - od nadzoru procesów biznesowych do unikalnych zadań, związanych z produkcją video. Zwykle do każdej z tych dziedzin zatrudniani są odmienni usługodawcy wraz z ich własnymi platformami i aplikacjami. W rezultacie firmy zmuszone są do nieustannej zmiany swego przepływu informacji oraz dodatkowej pracy, by różnorodne rozwiązania technologiczne czy procesy mogły ze sobą spójnie współgrać. Skutkiem tej niewygodnej sytuacji często jest niska wydajność, brak norm oraz nadmiar przekazywanych informacji.

Dell Create został zaprojektowany, by pomóc swym odbiorcom w zaoszczędzeniu pieniędzy oraz by dać im czas na skoncentrowanie się na twórczej stronie pracy, zapewniając spójny technologicznie, innowacyjny model centrum danych, różniący się od dotychczasowych struktur przepływu pracy i informacji.

„Dell Create jest bezpośrednio oparty na informacjach zwrotnych od klientów i bazuje na newralgicznych punktach ich pracy”,

mówi Chad Andrews, strateg z departamentu Dell Media & Entertainment.

“Dell Create oferuje swym odbiorcom COMPASS (Collaborative Multi-vendor Platform-as-a-Service) – wspólną heterogeniczną platformę jako usługę. Jest to model obliczeniowy, pozwalający klientom korzystać z ekosystemu najlepszych w swojej klasie producentów, czerpiących z puli wspólnych zasobów technicznych, znacznie redukujący koszty i eliminujący nadmiar informacji. "

Usługi Dell Create zawierają poniższe etapy:

1. Dell bada środowisko klienta i identyfikuje możliwości poprawy i modernizacji. Dell wykorzystuje kluczowych integratorów systemów i programistów do analizy środowiska IT klienta.

2. Dell zaleca najlepszy przepływ pracy w oparciu o potrzeby klienta i jego cele biznesowe. Doradztwo to obejmuje niestandardowe ramy, które integrują właściwych dostawców mediów i rozrywki dla każdego klienta i jego unikalnych wymagań.

3. Dell następnie opracowuje zalecenia i pomaga wdrożyć nowoczesne infrastruktury sieciowe, przygotowane w oparciu o kierunek klienta, by odpowiednio wspierać nową usprawnioną pracę.

Klienci z segmentu mediów i przemysłu rozrywkowego skupiają się na różnorodnych zadaniach merytorycznych, polegających na tworzeniu treści, zarządzaniu prawami cyfrowymi oraz dystrybucji aplikacji dla wielu urządzeń. Dell ma możliwości, aby wspierać każdą z tych unikalnych potrzeb zarówno w zakresie usług jak i sprzętu. Efektywne kosztowo i konfigurowalne oferty rozwiązań Dell Create obejmują wiele obszarów usług Dell, takich jak: zapewnienie bezpieczeństwa, dostarczenie sprzętu czy oprogramowania:

• Dell Fluid FS dla przechowywania video

• Dell Wyse thin clients dla bezpiecznego, niezawodnego i opłacalnego prowadzenia obliczeń i obróbki danych

• Dell Services & Solutions dla komponowania sprzętu

• Dell PowerEdge C servers dla renderowania

• Dell Precision dla wysokiej wydajności tworzenia treści

• Dell UltraSharp wysokiej klasy monitory dla wizualizacji

• Dell SonicWALL oraz Dell Quest dla bezpieczeństwa

Jak dowiodła prezentacja podczas NAB Show 2013, w części StudioXperience Sponsored by Intel Booth - SL9610 należącej do Dell, wielu usługodawców i dostawców mediów doceniło już wizję Dell Create. Kompletne rozwiązanie Dell Create demonstrowane jest z następującymi przykładami vendorów:

• 5th Kind: Oferuje lokalne oraz bazujące na chmurze zarządzanie zasobami produkcji i bezpieczne, wspólne rozwiązania dla przepływu pracy produkcji, studiów, firm emisyjnych i przemysłu kreatywnego.

• ANNOVA Systems: Zapewnia wszechstronne oprogramowanie Newsroomów o nazwie OpenMedia. OpenMedia stanowi centralne repozytorium zbiórki wiadomości i pomaga dziennikarzom oraz producentom treści interaktywnych koordynować, współpracować i usprawnić produkcję wiadomości dla transmisji TV, Web, Internet, Social Media i dystrybucji radiowej.

• Brevity: Przełomowa technologia w rozwiązaniu Dell Create zaprojektowana, by znacznie przyspieszyć transport plików cyfrowych, jednocześnie umożliwiając dostawę w wielu formatach, w wielu miejscach jako spójny proces, czego wynikiem jest wzrost efektywności w organizacji pracy mediów oraz nieporównywalny zwrot z inwestycji.

• Crossroads Systems: Uzupełnia rozwiązanie Dell’s Fluid FS swym StrongBox, oferując ochronę oraz długotrwałe przechowywanie udostępnionych danych, które doskonale łączy w sobie szybkość i dostępność dysku z niezawodnością i oszczędnością taśmy LTFS – pomagając klientom Crossroads Systems zmniejszyć koszty archiwizowania i konserwacji o 90%.

• Digital Rapids: Wykorzystując swą platformę Kayak, łączy rozwiązania poddostawców, zapewniając jednocześnie intuicyjny interfejs przepływu pracy.

• GreenButton: Zapewnia oprogramowanie pośredniczące Dell, ilustrując jak klienci mogą zyskać na oszczędności dzięki chmurze, w odróżnieniu od dotychczasowego inwestowania i utrzymywania wewnętrznych baz danych.

• Integrated Media Technologies (IMT): Spełnia funkcję głównego konsultanta Dell w zakresie projektowania i integracji.

• Kaazing: Zapewnia nowe metody dostarczania treści interaktywnych, które odbiegają od struktur Dell Create, wykorzystując technologię Kaazing WebSocket Gateway, by zasilić niezawodne połączenia w czasie rzeczywistym pomiędzy bazami danych, a urządzeniami mobilnymi.

• Mediasmiths: Dostarcza dopasowany pod względem branży projekt przepływu informacji, rozwiązań architektonicznych, szkoleń, zmian oraz opinię na temat rozbudowy oprogramowania.

• Vidispine: Służy jako preferowana przez Dell struktura dla organizowania zasobów cyfrowych i zarządzania zcentralizowanym procesem przepływu pracy. Vidispine jest wdrażane jako połączone rozwiązanie Chmura/Enterprise MAM (mobile application management), które zawiera możliwości przyjmowania i transkodowania.

Oprócz wprowadzenia nowego rozwiązania Dell Create, propozycji dla przedsiębiorstw o ogromnej skali, Dell połączyło siły z Red Giant, by zaprezentować swoje możliwości dla małych i średnich firm na NAB Show 2013. Red Giant wykorzystało stacje robocze Dell Precision do produkcji swojego najnowszego krótkiego filmu „Spy vs. Guy”, który został zaprezentowany przez Dell ubiegłej nocy. Projekt wyreżyserowany przez laureata nagrody Webby Setha Worley’a, stworzony został przy użyciu stacji roboczych M6700 oraz T7600 Precision z oprogramowaniem Adobe Premiere Pro i nowo wprowadzonym przez Red Giant oprogramowaniem Bulletproof, by pokazać, iż pracując z Dell, niezależni twórcy filmów mogą tworzyć treści kalibru Hollywood, razem z efektami wizualnymi i dostępnym od ręki sprzętem za ułamek budżetu niezbędnego poprzednim pokoleniom.

„Wybraliśmy stacje robocze Dell Precision dla naszego filmu, ponieważ okazały się być niezwykle wydajnymi i niezawodnymi platformami do zainstalowania naszego nowego oprogramowania Bulletrproof i Adobe® Premiere® Pro, integralnych dla sukcesu naszego filmu”,

powiedział Aharon Rabinowitz, dyrektor działu Communities z Red Giant.

„Stacje robocze Dell Precision w połączeniu z naszym rozwiązaniem Bulletproof naprawdę zapewniają niezależnym filmowcom wszystko, czego mogą potrzebować do projektowania, przyswajania, organizowania, obrabiania, archiwizowania i edycji filmów za pomocą pojedynczego laptopa i niewielkiego zespołu”.

Co więcej, by zmaksymalizować wydajność cyfrowej zawartości kreatywnych aplikacji, Dell niedawno wprowadził Dell Precision Performance Optimizer (DPPO), pierwsze w przemyśle oprogramowanie, które automatycznie konfiguruje ustawienia stacji roboczych Dell Precision z oprogramowaniem użytkownika. DPPO zawiera profile dla Autodesk Maya, Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects® oraz innych programów, które raz aktywowane dopasowują ustawienia systemu, by optymalizować wydajność. Dodatkowe funkcje zawierają czynne utrzymanie systemu oraz śledzenie i raportowanie o jego wykorzystaniu, pomagając projektantom, artystom oraz innym kreatywnym profesjonalistom poprawić i przyśpieszyć przebieg ich pracy.

Fot. DELL http://events.dell.com/event/spyvsguy/

Źródło: DELL