Wytwórnia DreamWorks wykorzystała technologie HP do produkcji najnowszego filmu animowanego: Krudowie (The Croods)

HP została wybrana przez wytwórnię DreamWorks Animation SKG Inc. na dostawcę technologii do produkcji filmu „Krudowie” („The Croods”), który wchodzi do polskich kin w najbliższy piątek. Akcja tego animowanego filmu przygodowego rozgrywa się w czasach prehistorycznych, ale wykorzystana do jego produkcji technologia przekraczająca granice nowoczesnej wizualizacji sprawia, że w żadnej mierze nie można go nazwać archaicznym.

Wykorzystując zasoby techniczne HP, wytwórnia DreamWorks Animation wprowadziła w tej rodzinnej komedii niezwykle zaawansowaną grafikę. Infrastruktura konwergentna HP, obejmująca serwery, pamięć masową, rozwiązania sieciowe, usługi, oprogramowanie do zarządzania i stacje robocze, a także drukarki HP i rozwiązania do cyfrowego generowania grafiki, stanowiły efektywną i wydajną bazę, niezbędną do realizacji artystycznej wizji filmu.

Nowoczesna produkcja cyfrowa wymaga ogromnej mocy obliczeniowej i dobrze zorganizowanej współpracy naszych studiów

— powiedział Derek Chan, dyrektor ds. globalnych operacji technicznych w firmie DreamWorks Animation.

Infrastruktura konwergentna HP gwarantuje naszym twórcom filmowym dostęp do zasobów technicznych niezbędnych do realizacji kreatywnych pomysłów i prezentowania widzom wspaniałych filmów.

Usługi i serwery HP zaspokajają ogromne zapotrzebowanie na moc obliczeniową

W trakcie produkcji filmu „Krudowie” stworzenie obrazów na podstawie modeli trójwymiarowych wymagało ponad 80 milionów godzin renderowania. Aby ożywić takie postacie, jak Grug (nadopiekuńczy ojciec) i Eep (jego zbuntowana nastoletnia córka), DreamWorks Animation wykorzystała serwery HP ProLiant oraz ofertę HP Enterprise Services w farmach serwerów renderujących w czterech ośrodkach — Glendale i Redwood City w Kalifornii, Las Vegas oraz Bangalore w Indiach. Wysoka i cały czas dostępna moc obliczeniowa, jaką gwarantują rozwiązania HP, umożliwiła DreamWorks Animation wygenerowanie ogromnej ilości danych niezbędnych do wyprodukowania filmu.

Ponadto serwery typu blade HP ProLiant BL460c Gen8 zapewniły wytwórni o ponad 40% większą przepustowość i o ponad 42% większą wydajność w przeliczeniu na wat w porównaniu z poprzednią generacją(1). Dzięki temu średnia wydajność renderowania wzrosła do 500 000 zadań dziennie.

Stacje robocze HP umożliwiają współpracę artystyczną

Do tworzenia egzotycznych postaci i zróżnicowanych krajobrazów, po których porusza się rodzina Krudów, twórcy z DreamWorks Animation wykorzystali niezawodne stacje robocze HP Z820 i Z800. Stacja robocza HP Z820, wyposażona w dwa procesory Intel® Xeon®, jest nawet o 50% szybsza od poprzedniego modelu(1), co umożliwia twórcom pracę w interaktywnym środowisku nad dużymi, złożonymi scenami, obejmującymi wiele ujęć, postaci i sekwencji.

Z kolei oprogramowanie HP Remote Graphics Software, umożliwiło artystom w studiach w Glendale, Redwood City i Bangalore wspólną pracę w czasie rzeczywistym nad jednym obrazem wyświetlanym na pulpicie.

Kompleksowe wykorzystanie technologii

Opierając się na współpracy, która rozpoczęła się w roku 2001, DreamWorks Animation wykorzystała technologie HP w produkcji filmu „Krudowie” niemal we wszystkich aspektach animacji.

Najważniejsze zalety technologii HP to

• stała dostępność sieci dzięki architekturze HP FlexNetwork, która obejmuje przełączniki z serii HP 12518, 5820, 5800 i 6125G/XG z wbudowaną nowatorską technologią wirtualizacji HP Intelligent Resilient Framework (IRF);

• uproszczone zarządzanie siecią w środowisku studia dzięki jednopanelowej aplikacji HP Intelligent Management Center oraz prostemu zarządzaniu drukowaniem za pomocą rozwiązania HP Managed Print Services;

• szybki, niezawodny i bezpieczny dostęp do aplikacji i zasobów studia dzięki produktom HP 3PAR StoreServ Storage, HP MSA P2000, HP StoreAll Storage i HP StoreOnce Backup;

• centralne zarządzanie macierzami pamięci masowej za pomocą rozwiązania HP 3PAR StoreServ, które umożliwia inżynierom DreamWorks Animation łatwe monitorowanie operacji pamięci masowej i sterowanie nimi z pulpitu;

• spójność kolorów postaci i dynamicznych środowisk w druku, na wyświetlaczach i w materiałach produkcyjnych na dużym ekranie dzięki profesjonalnym monitorom i drukarkom HP DreamColor.

Sprzęt, oprogramowanie i usługi HP były wykorzystywane przez DreamWorks Animation w całym procesie tworzenia filmu „Krudowie”, co umożliwia zaprezentowanie kinomanom grafiki najwyższej jakości.

(1) Na podstawie wewnętrznych obliczeń HP.

Wytwórnia DreamWorks wykorzystała technologie HP do produkcji najnowszego filmu animowanego: Krudowie (The Croods)
Wytwórnia DreamWorks wykorzystała technologie HP do produkcji najnowszego filmu animowanego: Krudowie (The Croods)

Źródło: HP