HP podwoił swoją ofertę prekonfigurowanych narzędzi stworzonych z myślą o przetwarzaniu w chmurze, aby przyspieszyć projektowanie usług udostępnianych w chmurze.

HP
HP

Firmy i usługodawcy przechodzą na infrastrukturę przetwarzania w chmurze, aby szybciej dostarczać usługi dla najważniejszych aplikacji biznesowych. Wynika to z faktu, że, zgodnie z danymi IDC(1), wdrożenie projektu nowych usług technologicznych zajmuje średnio 10 tygodni. Zwykle czas ten jest wykorzystywany na badanie obciążeń, określenie wielkości infrastruktury i zdefiniowanie całego środowiska. Choć wiele platform chmur obliczeniowych przyspiesza udostępnianie usług, nie usprawniają one procesu projektowania usług dla najważniejszych aplikacji biznesowych.

HP Cloud Maps

Pozwala dostarczać aplikacje i usługi w niezawodny, powtarzalny sposób, a zarazem ograniczyć czas poświęcany przez pracowników administracyjnych i przyspieszyć opracowywanie kompletnych ofert usługowych. Skonfigurowane fabrycznie narzędzia dla środowiska HP CloudSystem pozwalają klientom zaoszczędzić przy projektowaniu usług dla aplikacji biznesowych tygodnie, a nawet miesiące(2). W rezultacie klienci mogą szybko budować predefiniowany szablon usług udostępnianych w chmurze dla popularnych aplikacji, co zwiększa elastyczność przedsiębiorstw i zapewnia usługodawcom nowe możliwości.

HP Cloud Maps — szybsze udostępnianie aplikacji i optymalne zarządzanie

Szablony HP Cloud Maps automatyzują opracowywanie usług udostępnianych w chmurze. Obejmują one: projekty infrastruktury, przepływy pracy w ramach wdrożeń aplikacji oraz bieżące zarządzanie cyklem życia, w tym również instalowanie programów korygujących, testowanie zgodności z przepisami i zarządzanie wersjami kodu. Sprawdzone projekty usług można zaimportować bezpośrednio do rozwiązania HP CloudSystem, aby szybko i bezpiecznie stworzyć szablon usług udostępnianych w chmurze klientom.

Inne funkcje nowych rozwiązań HP Cloud Maps to:

  • lepsze zabezpieczenia i ograniczenie ryzyka dzięki udostępnieniu prewencyjnych reguł zapewniających zgodność z przepisami;

  • zoptymalizowana wydajność i poziomy usług dzięki integracji najlepszych praktyk HP stworzonych razem z najważniejszymi producentami oprogramowania dla usług umożliwiających projektowanie infrastruktury i aplikacji;

  • redukcja kosztów i czasu dzięki fabrycznie skonfigurowanym procesom projektowania i opracowywania.

Ceny i dostępność

Rozwiązania HP Cloud Maps są dostępne na całym świecie. Wiele projektów dla licznych popularnych aplikacji można pobrać jako usługi bez dodatkowych kosztów. W przypadku klientów, którzy potrzebują pomocy technicznej i zaawansowanych funkcji, szacowane ceny w Stanach Zjednoczonych zaczynają się od 10 000 USD(3). Dodatkowe rozwiązania HP Cloud Maps będą pojawiać się na rynku w ciągu 2012 r.

HP oferuje specjalny program, w ramach którego na projekty w zakresie przetwarzania w chmurze przeznaczone zostaną nawet 2 mld USD. Dzięki niemu klienci wdrażający najnowsze rozwiązania HP Cloud Maps mogą skorzystać z szeregu możliwości oferowanych przez dział usług finansowych HP (HP Financial Services), który świadczy usługi w zakresie leasingu i zarządzania cyklem życia zasobów.

W dniach 4–7 czerwca w Las Vegas odbędzie się jedna z najważniejszych konferencji dla klientów HP pod nazwą HP Discover.

(1) Artykuł przeglądowy zawierający raport z badania IDC, „Delivering an Integrated Infrastructure for the Cloud”, Jed Scaramella, grudzień 2011 r.
(2) Na podstawie wewnętrznych testów porównawczych, badań i opracowań HP.
(3) Szacunkowe ceny detaliczne w Stanach Zjednoczonych. Rzeczywiste ceny mogą się różnić.

Źródło: HP