Red Hat Tour 2013: przekształć swoją architekturę IT

Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), czołowy na świecie dostawca rozwiązań open source, organizuje cykl jednodniowych konferencji w 13 miastach Europy i Bliskiego Wschodu. Red Hat Tour 2013 rozpocznie się 3 kwietnia w Moskwie. Dzień później, 4 kwietnia w Warszawie, eksperci i partnerzy firmy Red Hat będą omawiać strategie i najlepsze praktyki przekształcania korporacyjnej architektury IT z wykorzystaniem technologii open source oraz przechodzenia z rozwiązań fizycznych na wirtualne i chmurowe.

W trakcie Red Hat Tour uwaga zostanie skupiona na strategiach sukcesu migracji na otwartą architekturę IT. Kadra kierownicza Red Hat poprowadzi sesje, podczas których wyjaśni, jak wykorzystać tę strategiczną transformację w biznesie. W dzisiejszej gospodarce i w ciągu najbliższej dekady największe sukcesy odniosą te firmy, które lepiej rozumieją swoich klientów, uwzględniają ich preferowane sposoby komunikacji, w tym kanały społecznościowe i mobilne, a ponadto potrafią szybko dostarczać innowacyjne produkty i usługi. Wykorzystując innowacje open source, dział IT wywiera strategiczny wpływ na funkcjonowanie firmy.

Prelegenci z firmy Red Hat przeprowadzą analizy lokalnych rynków i podzielą się specjalistyczną wiedzą z zakresu budowania bezpiecznego i ekonomicznego fundamentu pod przetwarzanie danych w środowiskach open source. Uczestnicy wezmą udział w dyskusjach panelowych, w trakcie których będą mogli uzyskać praktyczne rady od obecnych klientów Red Hat, dowiedzieć się, jak zbudować otwartą chmurę oraz przygotować infrastrukturę aplikacji i systemów na przyszłe potrzeby biznesowe przy wykorzystaniu istniejących inwestycji IT. Uczestnicy będą mogli również spotkać się z przedstawicielami sponsorów konferencji, m.in. ze sponsorem „platynowym”, firmą HP, oraz sponsorami „złotymi”, firmami Symantec i Bull.

„Zamknięte środowiska przetwarzania danych, niegdyś symbol nowoczesności, szybko zmieniły się w kosztowną, przestarzałą infrastrukturę. Przeniesienie krytycznych aplikacji na bardziej skalowalne, elastyczne i ekonomiczne systemy otwarte może przynieść ogromne korzyści biznesowe

— powiedział Werner Knoblich, wiceprezes i dyrektor generalny, EMEA, Red Hat.

— Firmy poświęcają długie lata i miliony euro na rozwój infrastruktury IT i zazwyczaj chcą wykorzystać istniejące inwestycje, aby uniknąć hurtowej wymiany systemów. Rozwiązania Red Hat pomagają rozwijać strategię chmury hybrydowej poprzez użycie istniejącej architektury korporacyjnej oraz zapewnienie elastyczności wdrożeń — w systemach fizycznych, wirtualnych lub w chmurze.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak wykorzystać opracowane przez Red Hat rozwiązanie typu „platforma jako usługa” (Platform-as-a-Service, PaaS), OpenShift, do szybkiego wdrażania nowych projektów, i jak Red Hat zarządza tą platformą w tysiącach praktycznych zastosowań.

Przedsiębiorstwa coraz częściej muszą szukać sposobów na pobudzanie innowacyjności i szybsze wprowadzanie nowych usług i aplikacji na rynek. PaaS to model chmurowy, który rewolucjonizuje tworzenie aplikacji, zapewniając deweloperom niezwykły stopień elastyczności i swobody. Może on pomóc firmom w zmniejszaniu kosztów i efektywniejszym używaniu zasobów infrastrukturalnych. Zwiększając innowacyjność biznesową oraz wydajność operacyjną przedsiębiorstwa mogą przyspieszyć transformację biznesu.

Inne sesje w trakcie konferencji Red Hat Tour 2013 to:

Migracja aplikacji krytycznych na standardową infrastrukturę

Przejście na inną platformę lub aplikację wymaga uważnego namysłu, ale inteligentne przedsiębiorstwa wiedzą, że zmiana przynosi nowe możliwości. Dobrze przeprowadzona migracja nie zakłóca codziennej działalności i jednocześnie ogranicza ryzyko poprzez kontrolę nad kosztami.

Nowe spojrzenie na dostępność centrów danych

Podczas przenoszenia środowisk krytycznych na standardowa infrastrukturę firmy muszą uzyskać tę sama niezawodność i dostępność, której przywykły oczekiwać po środowiskach zamkniętych. Red Hat pokaże, jak zapewnić wysoką dostępność i jak usuwać skutki awarii centrów i baz danych znacznie niższym kosztem, niż w systemach zastrzeżonych.

Przejście na otwartą platformę biznesową w celu pobudzenia innowacyjności

Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak duże firmy z branży ubezpieczeniowej stworzyły model biznesowy wspierający transakcję e-commerce przy użyciu rozwiązań open source. Elastyczność i szybkość to kluczowe czynniki podczas rozwijania, wdrażania oraz zarządzania aplikacjami i procesami biznesowymi. Przedsiębiorstwa mogą osiągnąć więcej przy niższych nakładach dzięki migracji z własnych platform na otwarte rozwiązania.

Dynamiczne centrum danych – slogan czy rzeczywistość?

Jak zwiększyć elastyczność infrastruktury, ograniczyć złożoność systemów i efektywniej wykorzystać zasoby IT? Red Hat pokaże, jak otwarte standardy, otwarte interfejsy API i oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym zmieniają korporacyjne przetwarzanie danych. Uczestnicy dowiedzą się jak mogą opracować własną strategię chmurową, zaczynając od wirtualizacji, a kończąc na elastycznych chmurach prywatnych oraz dostępie na żądanie do chmur publicznych.

Poniżej podano daty, kraje i miasta, w których odbędą się imprezy:


3 kwietnia 2013 r. Moskwa, Rosja
4 kwietnia 2013 r. Warszawa, Polska
9 kwietnia 2013 r. Paryż, Francja
10 kwietnia 2013 r. Sztokholm, Szwecja
11 kwietnia 2013 r. Kopenhaga, Dania
16 kwietnia 2013 r. Madryt, Hiszpania
17 kwietnia 2013 r. Bonn, Niemcy
18 kwietnia 2013 r. Zurich, Szwajcaria
22 kwietnia 2013 r. Abu Dhabi, ZEA
23 kwietnia 2013 r. Mediolan, Włochy
24 kwietnia 2013 r. Londyn, Wielka Brytania
25 kwietnia 2013 r. Amsterdam, Holandia
29 kwietnia 2013 r. Stambuł, Turcja

Aby dowiedzieć się więcej i zarejestrować swój udział w imprezie, przejdź pod adres: http://www.europe.redhat.com/promo/redhattour2013/dates/index.php?location=

Źródło: Redakcja