HP umacnia się na pozycji lidera rynku infrastruktury konwergentnej

HP zaprezentowała nowatorskie rozwiązania rozszerzające ofertę infrastruktury konwergentnej HP Converged Infrastructure.

Firma przedstawiła nowy system HP BladeSystem, konwergentną pamięć masową HP Converged Storage oraz rozwiązania sieciowe HP, jak również usługi HP gwarantujące szybszy zwrot z inwestycji informatycznych, pozwalających klientom przekierować zasoby finansowe z działań operacyjnych na innowacje.

Istotne zmiany w branży informatycznej, takie jak przetwarzanie w chmurze, duże zbiory danych, portale społecznościowe i urządzenia mobilne, stanowią dodatkowe wyzwania dla dyrektorów działów informatycznych, którzy muszą spełniać oczekiwania klientów, partnerów i pracowników, pamiętając jednocześnie o dostosowaniu celów informatycznych i strategicznych do ograniczonych funduszy.

Oferta infrastruktury konwergentnej HP Converged Infrastructure to odpowiedź na te wyzwania. HP jest liderem pod względem liczby wdrożeń tych rozwiązań na wielką skalę i zarządzania nimi. Firma wdrożyła ponad 8 milionów portów Virtual Connect, wygenerowała ponad 7 milionów licencji na oprogramowania HP Insight Management, dostarczyła ponad 40 petabajtów pamięci masowej typu blade oraz 50 milionów portów LAN. Baza danych klientów HP CloudSystem wzrosła do prawie 900 firm(1). Poza tym już od 24 kolejnych kwartałów HP jest liderem w branży pod względem przychodów ze sprzedaży i dostaw serwerów typu blade(2).

Jedynie HP Converged Infrastructure zapewnia klientom:

• otwarte, heterogeniczne podejście oparte na standardach, które pozwala integrować serwery, pamięć masową, rozwiązania sieciowe i oprogramowanie do zarządzania;

• praktyczne doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań w zakresie infrastruktury konwergentnej dla klientów na całym świecie, jak również bliską współpracę z 4.500 członkami programu HP AllianceOne i Partnerów, którzy opracowują kompletne rozwiązania w oparciu o infrastrukturę konwergentną HP Converged Infrastructure;

• kompleksowe usługi doradcze i pomoc techniczną HP oraz autoryzowanych Partnerów, upraszczające zarządzanie infrastrukturą informatyczną, gwarantujące szybszy zwrot z inwestycji (ROI), dzięki optymalizacji inwestycji informatycznych i wysokiej jakości obsługi klienta.

Nowy HP BladeSystem zapewnia przełomowe korzyści dla centrów przetwarzania danych

Wirtualizacja oferuje przedsiębiorstwom wiele korzyści. Według badania firmy Gartner, w 2016 r. 82% serwerów będzie wykorzystywanych w środowiskach wirtualnych(3), co może zwiększyć koszty operacyjne oraz złożoność zarządzania.

Nowa obudowa HP BladeSystem c7000 Platinum to kluczowe rozwiązanie w najlepszej w branży ofercie produktów HP ProLiant, które radykalnie poprawia wydajność, efektywność i dostępność zasobów w środowiskach zwirtualizowanych i środowiskach przetwarzania w chmurze. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą obniżyć koszty operacyjne centrów przetwarzania danych nawet o 68%(4). Te przełomowe parametry można osiągnąć dzięki technologiom nowej generacji, zapewniającym ochronę inwestycji w długim terminie i umożliwiającym skalowanie pod kątem dalszego rozwoju.

Obudowa HP BladeSystem c7000 Platinum z nowym przełącznikiem SX1018 HP Ethernet, zapewniającym najniższy poziom opóźnień między portami spośród wszystkich przełączników typu blade, gwarantuje ponad czterokrotnie wyższą szybkość pracy niż poprzednie modele przełączników(5,6). Ponadto HP jako pierwsza firma w branży oferuje 40-gigabajtowe łącza typu blade, zapewniając wydajność przetwarzania zbliżoną do czasu rzeczywistego. Jest to idealny interfejs sieciowy do obsługi wysokowydajnych klastrów lub aplikacji wspierających usługi finansowe.

HP zaprezentował również nowy serwer typu blade HP ProLiant WS460c ósmej generacji (Gen8). To jedyna infrastruktura typu blade obsługująca zwirtualizowane rozwiązania klienckie, z kartą graficzną 3D o dużej gęstości upakowania oraz ośmioma procesorami graficznymi na każdy serwer blade. Dzięki obsłudze czterokrotnie większej liczby użytkowników na każdy moduł blade serwer HP WS460c pozwala obniżyć koszty w przeliczeniu na użytkownika nawet o 60% w porównaniu z poprzednimi generacjami. Pozwala to zmobilizować siły całego personelu firmy(7,8).

Innowacje HP przyspieszają migrację do nowoczesnej architektury pamięci masowej

Nieprzewidywalny wzrost ilości danych i wymagania w zakresie wydajności obciążeń zmuszają klientów do modernizacji przestarzałych infrastruktur pamięci masowej. Ten proces migracji — od przestarzałych do współczesnych architektur skalowalnej pamięci masowej — stanowi dla Partnerów handlowych możliwości zarobienia wielu miliardów dolarów.

HP StoreVirtual Storage to pamięć masowa typu software-defined-storage, dostępna jako oprogramowanie obsługujące wirtualne urządzenia pamięci masowej (VSA) lub jako urządzenie konwergentnej pamięci masowej (CSA) na sprzęcie HP ProLiant. HP dostarcza klientom pamięć VSA od ponad siedmiu lat — na całym świecie sprzedano już ponad 150.000 tych rozwiązań.

W celu wykorzystania i przyspieszenia migracji HP zaprezentował dwa nowe systemy pamięci masowej HP StoreVirtual, oparte na technologiach serwerów HP ProLiant Gen 8. Dzięki wyższej produktywności i skuteczności wirtualizacji wdrażanej przez przedsiębiorstwa systemy pamięci masowej HP StoreVirtual oferują prawie dwukrotnie wyższą wydajność i gęstość upakowania pojemności w porównaniu z wcześniejszymi modelami.

Poza tym nowy HP StoreSystem — jedyny na rynku system pamięci masowej średniej klasy — łączy w sobie pamięć masową HP 3PAR StoreServ i systemy HP StoreOnce Backup do tworzenia kopii zapasowych. Pamięć masowa obsługująca bloki i pliki danych oraz bezpieczeństwo informacji zintegrowane w jednym systemie sprawiają, że pamięć HP StoreSystem zawierająca obecnie wszystkie pakiety oprogramowania HP 3PAR i VMware gwarantuje maksymalną wydajność i prężność działań klientów.

Usługi technologiczne HP upraszczają, integrują i automatyzują infrastrukturę konwergentną

Dzięki usługom HP Technology Services klienci mogą uprościć, integrować i automatyzować swoje środowiska informatyczne, w celu szybszego reagowania na zmiany organizacyjne oraz szybszego osiągania przychodów.

Dział usług technologicznych HP (HP Technology Services) oferuje obecnie usługę HP Proactive Insight, która pozwala klientom podejmować prewencyjne działania, jak również automatyzować zadania i zarządzać nimi. Dzięki temu klienci mogą zapobiegać problemom i osiągnąć przeciętny wzrost wydajności o wartości 32.000 USD na 100 użytkowników(9).

Podstawą usługi HP Proactive Insight są pakiety HP Proactive Care, umożliwiające prewencyjne unikanie problemów i bezpośredni dostęp do zaawansowanej wiedzy technicznej. Usługa ta jest wspierana przez innowacyjne technologie w zakresie pomocy technicznej i zarządzania, w tym HP Insight Online, najbardziej kompleksowy w branży portal do zarządzania oparty na chmurze, jak i usługę HP Insight Remote Support, która zdalnie monitoruje serwery, pamięć masową i sieci. W ramach usługi HP Proactive Insight klienci mogą zwiększyć produktywność użytkowników i osiągnąć zwrot z inwestycji w usługi w czasie 30 dni lub krótszym(9).

Innowacje HP oferują jedyne w branży kompletne rozwiązanie sieciowe BYOD

Do roku 2016 dwie trzecie personelu pracującego w firmach będzie posiadać smartfony, a 40% pracowników będzie pracować mobilnie(10). Dotychczasowa przestarzała infrastruktura wymaga jednak dwóch osobnych sieci do obsługi łączności przewodowej i bezprzewodowej, co znacznie zwiększa złożoność procesów operacyjnych i jest źródłem problemów z bezpieczeństwem.

Ponadto HP wprowadził na rynek jedyne w branży kompletne rozwiązanie wspierające dynamicznie rozwijający się trend korzystania z własnych urządzeń w pracy (BYOD). Rozwiązanie to oferuje ujednolicone, przewodowe i bezprzewodowe platformy przełączania i zarządzania, pozwalające zbudować jedną sieć obsługującą łączność przewodową i bezprzewodową.

Innowacje sieciowe HP obejmują również funkcje integracji i udostępniania urządzeń za pośrednictwem jednej aplikacji do zarządzania, zautomatyzowane zabezpieczenia oparte na technologii sieci definiowanych programowo (SDN), jak również mobilne usługi łączności, które zapewniają jeszcze więcej korzyści dla klientów używających architektury HP FlexNetwork.

W celu zapewnienia dwukrotnie większej skalowalności niż w przypadku przestarzałej infrastruktury nowe przełączniki HP 2920 oparte na technologii OpenFlow przyspieszają transfer danych o maksymalnie 45%, zapewniając jednocześnie wydajność wyższą nawet o 100%(11).Dodatkowo nowy przełącznik WLAN HP 830 eliminuje konieczność zakupu nawet 50% tradycyjnych urządzeń dostępowych, takich jak osobne przełączniki i kontrolery, obsługując jednocześnie nawet 1000 urządzeń bezprzewodowych(12).

Aby pomóc klientom w budowie zoptymalizowanej, skalowalnej infrastruktury przewodowej i bezprzewodowej, HP oferuje usługi projektowania i sprawdzania poprawności HP FlexNetwork Design and Validation oraz usługi HP Wireless LAN Lifecycle Services. Usługi te oferują zaawansowane projekty i konfiguracje sprawdzone pod kątem poprawności i zgodności operacyjnej, oparte na sprawdzonych architekturach referencyjnych HP FlexNetwork.

(1)Obliczenia wewnętrzne HP.

(2) IDC, Raport „Worldwide Quarterly Server Tracker, Q3 CY2012”, listopad 2012 r.
(3) Gartner, „Forecast Analysis: x86 Server Virtualization, Worldwide, 3Q12 Update (Analiza prognoz: wirtualizacja serwerów x86 na całym świecie, aktualizacja z III kwartału 2012 roku”, listopad 2012 r.
(4) Artykuł przeglądowy IDC sponsorowany przez HP, „Business Value of Blade Infrastructures (Korzyści biznesowe infrastruktur typu blade)”, nr 227508R2, grudzień 2012 r.
(5) Dane oparte na obliczeniach wewnętrznych HP ze stycznia 2013 roku. Porównanie produktu HP 6120XG z 240 Gb dostępnej przepustowości wysyłania/pobierania danych z produktem SX1018HP oferującym 1360 Gb, produkt HP oferuje 5,6 razy wyższą przepustowość wysyłania/odbierania danych.
(6) Dane oparte na obliczeniach wewnętrznych HP ze stycznia 2013 roku. Uzyskane wyniki dowodzą, że przełącznik HP SX1018 osiąga czas reakcji rzędu 250 nanosekund, w porównaniu z 1 milisekundą w przypadku wcześniejszych modeli.
(7) Dane oparte na obliczeniach wewnętrznych HP ze stycznia 2012 roku. Czterokrotnie więcej kart graficznych NVIDIA Quadro 3000M w tej samej obudowie w porównaniu z poprzednią generacją HP WS460c.
(8) Dane oparte na obliczeniach wewnętrznych HP ze stycznia 2012 roku. Porównanie z poprzednią generacją produktu HP WS460c.
(9) Artykuł przeglądowy sponsorowany przez firmy HP i Intel, „The Business Value of the HP Proactive Insight Experience (Korzyści biznesowe oferowane przez usługę HP Proactive Insight)”, nr 239199, styczeń 2013 r.
(10) Gartner, „The Nexus of Forces Changes Everything: Gartner Symposium/ITxpo 2012 Keynote (Powiązane siły zmieniają wszystko: raport z sympozjum firmy Gartner/ITxpo 2012)”, ID: G00246019, 10 stycznia 2013 r.
(11) Tolly Research, „HP 2920 Switch Series: Competitive Performance, Power Consumption and TCO Evaluation versus Cisco Catalyst 2960-S and Cisco 3750-X Series (Przełączniki HP z serii 2920: porównanie wydajności, zużycia energii i całkowitego kosztu posiadania z przełącznikami Cisco Catalyst 2960-S i Cisco 3750-X)”, luty 2013 r.
(12) Na podstawie wewnętrznych testów HP.

Fot. HP

Źródło: HP