NetApp wprowadza nowe pamięci masowe flash

Firma NetApp poinformowała, że jest już dostępna macierz flash EF540 przeznaczona dla aplikacji korporacyjnych. Wprowadzone produkty rozszerzają ofertę rozwiązań flash firmy NetApp®. Maksymalizują one wartość tej technologii w całym środowisku obliczeniowym, sieciowym i pamięciowym, umożliwiając wybór optymalnego podejścia do specyficznych obciążeń roboczych. NetApp oferuje pełną linię produktów, w tym inteligentne technologie buforowania Flash Cache™, Flash Pool™ i Flash Accel™.

Macierz flash NetApp EF540 — efektywne rozwiązanie

Macierz EF540, wykorzystująca sprawdzony system operacyjny SANtricity®, jest pierwszym w branży rozwiązaniem flash, które łączy wydajność z dostępnością, niezawodnością, łatwością zarządzania i globalną pomocą techniczną. Zapewnia ona ponad 300 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) oraz dostęp do danych w niespełna milisekundę. Macierz ta pomaga wyeliminować nadmierne przydzielanie pamięci i ogranicza koszty, zmniejszając wymagania w zakresie zajmowanego miejsca, zasilania oraz chłodzenia. Krytyczne aplikacje bazodanowe mogą działać nawet o 500 proc. szybciej, niż w tradycyjnych środowiskach storage’owych, zapewniając bardzo krótki czas reakcji oraz niezawodność klasy korporacyjnej.

EF540 oferuje intuicyjne funkcje administracyjne i zaawansowane dostrajanie pamięci masowej, umożliwiając efektywne zarządzanie przy minimalnym nakładzie pracy. Nowa pamięć masowa maksymalizuje wartość aplikacji, a także ma w pełni redundantną architekturę, która eliminuje przestoje.

NetApp wprowadza nowe pamięci masowe flash
NetApp wprowadza nowe pamięci masowe flash, Fot: NetApp EF540

Firma NetApp ogłosiła również premierę trzech nowych platform z rodziny FAS6200. Modele FAS6220, FAS6250 i FAS6290 zwiększają wartość oraz wydajność linii produktów klasy enterprise.

Platformy FAS6200 zapewniają elastyczną infrastrukturę danych i wysoką dostępność, szybszy zwrot z inwestycji oraz nieograniczone możliwości skalowania

Nowe macierze pozwalają działom IT na uzyskanie wyższego zwrotu z inwestycji, a jednocześnie oferują wysoką dostępność i możliwości skalowania nawet w przypadku najbardziej wymagających obciążeń roboczych. Platforma FAS6200 i powiązane produkty z serii V, zoptymalizowane pod kątem rozwiązań flash firmy NetApp, pomagają pogodzić cele działów IT z założeniami biznesowymi.

Najważniejsze informacje o nowych produktach:

• Zaktualizowana seria FAS/V6200 to sprawdzona platforma do hostingu krytycznych aplikacji biznesowych.

• NetApp zwiększa wydajność swoich rozwiązań korporacyjnych w środowiskach SAN i NAS.

• Wszystkie modele obsługują rozwiązania flash, które zwiększają liczbę operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) o ponad 80 proc. i zmniejszają opóźnienia nawet o 90 proc.

• Platformy FAS i seria V są zaprojektowane pod kątem dostępności rzędu 99,999% lub większej i wykorzystują klastry Data ONTAP® do nieprzerwanego działania nawet podczas aktualizacji.

• Nowe korporacyjne systemy pamięciowe pozwalają firmom łatwo i szybko reagować na zmieniające się potrzeby i umożliwiają skalowanie pojemności do ponad 65 PB.

”Przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązań do zarządzania danymi, które cechują się skalowalnością pozwalającą na osiągnięcie krótkoterminowych korzyści i podtrzymanie długofalowego rozwoju

— powiedział Krzysztof Celmer, Country Manager, NetApp Poland.

— Platformy pamięciowe FAS i zintegrowane produkty flash firmy NetApp zaprojektowano pod kątem krytycznych środowisk SAN i NAS, aby zapewnić elastyczną skalowalność, nieprzerwane działanie oraz łatwość zarządzania. Systemy te przeznaczone są do użytku w środowiskach wirtualnych i chmurowych, co pozwala administratorom na podjęcie odpowiednich decyzji infrastrukturalnych, zarówno w przypadku systemów zainstalowanych lokalnie, jak i działających w chmurze

Źródło: NetApp