Mirosław Szymczak tworzy kanał partnerski firmy FireEye w Europie Środkowo-Wschodniej

Firma FireEye poinformowała, że Robert Żelazo objął stanowisko dyrektora generalnego odpowiedzialnego za region Europy Środkowo-Wschodniej. Jego zadaniem jest utworzenie oraz zarządzanie przedstawicielstwami firmy FireEye w Europie Środkowo-Wschodniej oraz współpraca z klientami m.in. z sektora publicznego, finansowego, przemysłu i branży telekomunikacyjnej.

Cieszymy się, że wiedza i umiejętności Roberta Żelazo pomogą nam w osiągnięciu sukcesu w nowym regionie jakim jest Europa Środkowo-Wschodnia. Dzięki jego pomocy szybko rozwijający się, międzynarodowy zespół FireEye może kontynuować swoje działania mające na celu wspieranie klientów i partnerów w całej Europie

– powiedział Paul Davis, wiceprezes firmy FireEye odpowiedzialny za Europę.

Jestem zaszczycony, że mogę kierować zadaniami firmy FireEye w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasze działania będą koncentrowały się na poprawie świadomości zagrożeń i zwiększeniu bezpieczeństwa wśród przedsiębiorstw z całego regionu

- powiedział Robert Żelazo, dyrektor generalny FireEye, odpowiedzialny za Polskę oraz region Europy Środkowo-Wschodniej.

Przez ostatnie sześć lat Robert Żelazo był dyrektorem regionalnym firmy McAfee w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmie Sun Microsystems Polska jako inżynier systemowy. Pracował także w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN), a następnie w Sun Microsystems jako kierownik ds. sprzedaży oprogramowania w regionie Europy Środkowej i w Check Point Software Technologies jako dyrektor generalny.

Robert Żelazo jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Jego hobby to jazda na motocyklu, windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo i nurkowanie.

Kanał partnerski dostawcy zabezpieczeń IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zostanie rozbudowany w oparciu o doświadczenie polskiego eksperta

Natomiast stanowisko dyrektora regionalnego do spraw współpracy z partnerami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej objął Mirosław Szymczak. Jego głównym zadaniem będzie tworzenie i rozbudowa kanału partnerskiego firmy, w tym identyfikacja dystrybutorów w wybranych krajach i praca nad pozyskaniem resellerów o odpowiednich kwalifikacjach. Ponadto firma FireEye będzie się koncentrowała nad pracą z danymi partnerami i nad budowaniem świadomości rynku na temat zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa.

„FireEye działa na całym świecie w systemie indirect czyli poprzez sieć partnerską, dzięki czemu skutecznie dociera do klientów docelowych i zaspokaja ich potrzeby związane z bezpieczeństwem systemów informatycznych. Dlatego też pozyskanie profesjonalnych i wyspecjalizowanych partnerów handlowych w Polsce i naszym regionie jest kluczowe dla odniesienia sukcesu na poszczególnych rynkach”

– powiedział Mirosław Szymczak, dyrektor regionalny ds. współpracy z partnerami odpowiedzialny za Europę Środkowo-Wschodnią w firmie FireEye.

Mirosław Szymczak posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT. Swoją karierę rozpoczynał w latach 90-tych w polskich firmach integratorskich i u dystrybutorów informatycznych. Przez ostatnie 14 lat pracował w Cisco Systems, początkowo na stanowisku inżyniera systemowego, a następnie na stanowisku dyrektora technicznego, zarządzając zespołami inżynierów w krajach Europy Wschodniej. Przez ostatnie 3 lata kierował organizacją partnerską w polskim oddziale Cisco Systems jako dyrektor do spraw współpracy z partnerami.

Mirosław Szymczak jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Żonaty, ma dwójkę dzieci. Jest aktywnym maratończykiem i członkiem charytatywnej grupy biegowej „Spartanie Dzieciom”.

Źródło: FireEye