Trend Micro™ Mobile Security - nowa wersja zabezpieczenia mobilnego  dla użytkowników Facebooka

Trend Micro prezentuje Trend Micro™ Mobile Security 3.0 – trzecią generację rozwiązania stworzonego z myślą o bezpieczeństwie smartfonów i tabletów pracujących na systemie Android. Nowa wersja Trend Micro Mobile Security rozszerza zakres ochrony na informacje udostępniane na Facebooku i zapewnia jeszcze szybsze skanowanie złośliwego oprogramowania. Rozwiązanie oferuje ponadto możliwość tworzenia kopii zapasowych danych w bezpiecznej chmurze Trend Micro.

Liczba zagrożeń wymierzonych w użytkowników systemu Android wzrosła błyskawicznie w przeciągu ostatnich 12-18 miesięcy. Odkryliśmy ponad 350 tys. złośliwych aplikacji dostępnych w różnych sklepach z aplikacjami, w tym w Google Play

– mówi Khoi Nguyen, prezes globalnego działu urządzeń mobilnych w Trend Micro.

Szacujemy, że do końca roku 2013 łączna liczba złośliwych i potencjalnie groźnych aplikacji na Androida przekroczy milion

Spośród 1.06 mld aktywnych użytkowników Facebooka, aż 680 milionów łączy się z nim za pomocą urządzeń przenośnych*. Jak wynika z danych Consumer Reports, pomimo tego, że Facebook zaktualizował niedawno ustawienia polityki prywatności, ponad jedna trzecia użytkowników portalu w ogóle o nich nie wie i nigdy ich nie zmieniała. Część z nich całkowicie nieświadomie udostępnia wszystkie treści innym użytkownikom, narażając się na wysokie ryzyko naruszenia bezpieczeństwa prywatnych danych.

W odpowiedzi na tę sytuację, pakiet Trend Micro Mobile Security został wyposażony w opracowane niedawno narzędzie Trend Micro™ Privacy Scanner. Dostępny również jako darmowa, niezależna aplikacja, stanowi dodatkową barierę ochronną dla prywatnych danych umieszczanych w serwisie społecznościowym. Trend Micro Privacy Scanner analizuje ustawienia polityki prywatności użytkownika i doradza zmiany, które zwiększyłyby bezpieczeństwo podczas korzystania z portalu. Przy pomocy jednego kliknięcia użytkownicy mogą łatwo sprawdzić swoje ustawienia na Facebooku i kontrolować dostęp do prywatnych informacji, zwiększając tym samym poziom cyfrowego i osobistego bezpieczeństwa.

Pakiet Trend Micro Mobile Security wyposażono ponadto w Trend Micro™ Mobile Backup and Restore - narzędzie umożliwiające tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze Trend Micro. Dzięki temu dane kontaktowe, zdjęcia i obrazy, filmy wideo, muzyka, dokumenty tekstowe, wiadomości, historie rozmów i wpisy w kalendarzu będą zawsze bezpieczne. Rozwiązanie Trend Micro™ Mobile Backup and Restore, podobnie jak Trend Micro™ Privacy Scanner, dostępne jest również jako odrębna aplikacja. Dodatkowo nowy, ulepszony skaner zapewnia szybszą i bardziej wydajną ochronę. Opracowano go z myślą o zminimalizowaniu szkód spowodowanych ewentualnym atakiem.

W Trend Micro Mobile Security 3.0 zmieniliśmy interfejs, czyniąc go jeszcze bardziej przyjaznym dla naszych użytkowników. Dodaliśmy także szereg nowych funkcjonalności. Według opublikowanego niedawno raportu AV-test**, rozwiązanie Trend Micro oferuje najwyższy poziom ochrony w branży

– mówi Nguyen.

Nasi użytkownicy domagają się prostoty, ale potrzebują też ciągłego poczucia bezpieczeństwa. Najnowsza wersja Trend Micro Mobile Security zaspokaja obydwie te potrzeby, pozwalając naszym klientom bezpiecznie cieszyć się cyfrowym życiem”.


* Dane dotyczące Facebooka z czwartego kwartału 2012 i całego roku 2012.
** Raport AV-Test.org ze stycznia 2013 http://www.av-test.org/en/tests/mobile devices/android/android/

Źródło: Trend Micro